Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Jiří Procházka prozrazuje bližší informace o přestupu do UFC

Jiří Procházka prozrazuje bližší informace o přestupu do UFC

Včera kolem půlnoci přišla od amerického serveru ESPN, který je přímo napojený na organizaci UFC, skvělá zpráva. Jiří Procházka podepsal smlouvu s UFC! Jiří je tak už pátým zástupcem české MMA scény, který se v nejprestižnější MMA lize na světě představí. Na kolik zápasů podepsal smlouvu, jaké má plány, kdy chce stihnout první zápas a hlavně proti komu?


Je to tady! Jiří Procházka míří do UFC


Jiří Procházka se samozřejmě v souvislosti s přestupem vzdal svého titulu šampiona polo-těžké váhy japonské organizace Rizin, což potvrdil i sám prezident organizace Nobu Sakakibara, „Šampion polo-těžké váhy Jiří Procházka se vzdal svého titulu a podepsal smlouvu s organizací UFC. Respektujeme jeho rozhodnutí a na nové cestě mu přejeme hodně štěstí. Zároveň doufáme, že ho budou fanoušci stále podporovat.“

Jiří Procházka

Pomyslný rozchod po několika letech spolupráce tak očividně proběhl v dobrém. „Jedna etapa končí, na Rizin nezapomeneme, prožili jsme tam pět fantastických let. Teď se ale moc těšíme do UFC,“ prozradil pro server iDNES.cz trenér Martin Karaivanov.

Denisa, který měl na stole nabídky i od konkurenčního Bellatoru nebo ONE FC, s UFC podepsal smlouvu na 6 zápasů. První duel v „lize mistů“ by rád stihnul ještě do prázdnin. Jméno soupeře zatím samozřejmě není známo, ale existuje určitá představa. Jiří se totiž netajil tím, že by se s vedením rád domluvil tak, aby se nemusel probojovávat žebříčkem, jako to vidíme například u Macha, ale aby hned od začátku měřil síly s úzkou špičkou, což se mu očividně povedlo. Údajně jsou totiž ve hře soupeři z top 10, „Zatím není nikdo konkrétní, ale jsou to zápasníci z nejlepší desítky, a dokonce i pětky mé váhové kategorie. Jde opravdu o ty nejlepší.“ Kdo se nabízí?

Jiří Procházka

Sám Jiří ve svém streamu s fanoušky zmiňoval jména, jako je Aleksandar Rakic nebo Volkan Oezdemir. Případný souboj s jedním z nich je poměrně reálný. Rakic je totiž aktuálně na 10. místě a Oezdemir poté, co právě Rakice porazil, na 8. místě. Celou divizi pak dlouhodobě stráží Jon Jones, se kterým by se Jiří Procházka  rád utkal. „Součástí smlouvy je i možnost tiulového zápasu,“ potvrdil trenér Martin Karaivanov, který se jednání s UFC samozřejmě aktivně účastnil.

Teď už se tedy můžeme těšit, kdy Jiřího uvidíme poprvé v akci a hlavně proti komu. To všechno se snad dozvíme v následujících týdnech.

Úvodní foto a grafika v článku před editem via Barbora Reichová

Zdroj: Procházka a UFC je realitou. Český zápasník dostane i šanci na titul

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *