Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Proč Michal Martínek odletěl do Ameriky?

Proč Michal Martínek odletěl do Ameriky?

Poté, co na konci července neuspěl v show Dana White´s Tuesday Night Contender Series a připsal si tak první porážku profesionální kariéry, Michala Martínka mnozí odepisovali. Do titulové bitvy s Viktorem Peštou, která byla jedním z taháků listopadového turnaje OKTAGON 15, šel tedy jako jasný outsider. Jen skutečně málokdo věřil, že by dokázal UFC veterána a jednoho z nejzkušenějších domácích bojovníků porazit. Michal však všem vytřel zrak, když Viktora ukončil hned v prvním kole a obhájil tak titul šampiona těžké váhy organizace OKTAGON MMA. Kromě skoku na 65. místo ve světovém žebříčku těžké váhy samozřejmě přišel i hype, který by nyní mohl přinést sladké plody.


http://139.162.132.153/index.php/2019/07/31/michal-martinek-o-boji-o-ufc/


„Ahoj všem, takže #herewegoagain neboli #roundnumber2 znovu cesta do USA. Jsem šťastný a vděčný, že mám další možnosti a šance. Poctivě jsem si to vydřel. Tentokrát Vás nezklamu. Mé fans a ani svoje sponzory, ale hlavně ne sebe. Moc děkuji za podporu a že při mně stojíte,“ vzkázal Michal Martínek na svých sociálních profilech.

Druhý pokus před prezidentem UFC?

Okamžitě se tedy mezi fanoušky rozběhly vášnivé spekulace o tom, co že má urostlý Černovous před sebou a proč jede do Ameriky? Dle Michalova vzkazu by se mohlo zdát, že ho čeká druhý pokus v Dana White´s Tuesday Night Contender Series, ale to je hodně nepravděpodobné. Dana White totiž s touto show plánuje v roce 2020 zamířit do Číny, „Jednou z nejoblíběnějších částí mé práce je hledání nových talentů. Ve světě aktuálně není místo s větším MMA potenciálem, než je Asie. Použijeme show abychom našli bojovníky a bojovnice, které bude možné rozvíjet a dát jim šanci představit se celému světu.“

Náhrada na poslední chvíli?

S ohledem na místo, kam Michal míří, tedy Las Vegas, se nabízí teorie, zda není náhrada pro turnaj UFC 246, kterému vévodí bitva Conor McGregor vs Donald Cerrone. Na turnaji je však v rámci těžké váhy naplánovaný jen jeden zápas Aleksei Oleinik vs Maurice Greene, který by dle aktuálních informací neměl být nijak v ohrožení. Teorie nesedí ani z hlediska času, protože Michal by na místo dorazil poměrně pozdě a jen těžko by stihnul všechny povinné procedury, které UFC bitvě předchází.

Spolupráce s Tysonem Furym?

„Takže asi sparing partner Furyho? Docela mazec a jenom to potvrzuje, jak kvalitní box má… Je to jenom spekulace, že bude pomáhat Furymu ve Vegas. Třeba se totálně pletu,“ nabídl jeden z fanoušků ve skupině MMA Diskuze zajímavou spekulaci. K obrovitému boxerovi totiž vede hned několik vodítek. Skutečně nyní trénuje v Las Vegas, stejně jako Martínek funguje pod MTK managementem a navíc Michal nedávno dělal soutěž o rukavice s podpisem Tysona Furyho. Martínek by tak skutečně mohl být součástí přípravy na očekávaný zápas Fury vs Wilder 2, který je naplánovaný na symbolické datum 22.2.2020.

Nová šance?

Michal však ve svém vzkazu mluví o druhém kole a dalších možnostech a šancích. Je tedy možné, že do USA vyrazil, aby dokončil nějaké jednání. Po výhře nad Peštou totiž výrazně poskočil ve světovém žebříčku, díky čemuž se určitě dostal do hledáčku nejedné světové organizace. S ohledem na region se tedy nabízí UFC, Bellator nebo PFL. Kvůli organizacím, jako je KSW nebo RCC, které by mohly rovněž projevit zájem, by totiž asi nejezdil do Las Vegas.

Zatím se samozřejmě jedná jen o spekulace, které je třeba brát s rezervou. Více se snad v následujících dnech dozvíme přímo od Michala Martínka. Může se totiž klidně stát, že si z nás Kratos vystřelil a do Vegas jede společně s přítelkyní „jen“ na zaslouženou dovolenou, případně se podívat na zmíněný turnaj UFC 246.

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *