Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Je to tady! Jiří Procházka míří do UFC

Je to tady! Jiří Procházka míří do UFC

Jiří Procházka na samém konci roku 2019 hned v prvním kole ukončil UFC veterána C.D. Dollawaye a obhájil tak titul šampiona polo-těžké váhy organizace Rizin. Zároveň tím naplnil kontrakt s japonskou organizací, takže se samozřejmě okamžitě začalo spekulovat o tom, kam bude jeho cesta pokračovat. V podstatě se nabízely dvě základní možnosti, respektive dvě světové organizace – UFC a Bellator. Původně se sice očekávala dlouhá jednání, ale rozhodnutí přišlo až nečekaně rychle. Denisa míří do UFC!


Jiří Procházka poskočil ve světovém žebříčku. TOP 10 na dosah!


Zprávu o fantastickém přestupu, ve který všichni domácí fanoušci doufali, před pár minutami potvrdil server ESPN a známý novinář Brett Okamoto. Po Karlosu Vémolovi, Viktoru Peštovi, Lucii Pudilové a Machu Muradovovi je tak Jiří Procházka pátým zástupcem domácí scény, kterému se do nejprestižnější MMA organizace podařilo probojovat.

Jiří předesílal, že by se s vedením rád domluvil tak, aby nemusel začínat doslova od nuly, ale aby hned od začátku svého působení mohl měřit síly minimálně s UFC TOP 15 polo-těžké váhy. Doufejme tedy, že se tuto podmínku podařilo vyjednat a my tak Denisu uvidíme v souboji s jedním z předních bojovníků. Ze strany fanoušků padala jména, jako Oezdemir, Rakič a podobně, ale na konkrétního soupeře si asi ještě budeme muset nějakou dobu počkat.


Jiří Procházka prozrazuje bližší informace o přestupu do UFC


Z Rizin do UFC…

„Bellator či UFC? Jde o to, že nyní jsou obě tyto položky v jednání. Musíme rozebrat, jaké jsou nabídky. Samozřejmě a především, kam jsem mířil od začátku své MMA kariéry, a to do UFC. V UFC je to pro mě větší motivace než jít do Bellatoru pro titul. Samozřejmě i ten titul Bellatoru je lákavý, ale uvidíme. Já bych upřednostnil UFC. Teď půjde o to, jaké nabídky a jaká pozice v UFC nám bude nabídnutá,“ prozradil Jiří Procházka po návratu z Japonska v rámci živého vysílání se svými fanoušky. V tom, kam by chtěl dál směřovat, měl tedy Denisa jasno.

Jiří Procházka

Háček však byl ve smluvené opci. „Do konce února má na nás Rizin opci, může spolurozhodovat o tom, co bude dál. Určitě budeme muset začít vyjednávat s Bellatorem. Až pokud bychom se nedohodli, přichází na řadu UFC. Chceme dodržet postup, chovat se slušně, takže to bude v tomto pořadí. Je možné, že si odskočíme do Bellatoru pro titul. Nebo se nedohodneme a zkusíme UFC. V Rizinu už asi nezůstaneme, nemá nám co nabídnout,“ potvrdil před časem pro iDNES.cz Jirkův trenér Martin Karaivanov informaci, kterou dříve důvěrně prozradil i pro MMA Shorties.

Jiří Procházka

S ohledem na tuto skutečnost se tedy obecně předpokládalo, že se finální rozhodnutí dozvíme až v průběhu března. „Stále v přípravě. Novinky již brzy,“ překvapil však Martin Karaivanov už v polovině ledna. Sám Jiří Procházka pak ve středu dopoledne potvrdil, že jsou na dohled novinky. V kontextu opce a vyjádření Ryana Badera, který vzkázal, že se začíná připravovat na dubnovou obhajobu, se tedy zdálo, že „český samuraj“ přeci jen zamíří do Bellatoru. Následně se však začaly objevovat signály, které byly před malou chvílí potvrzeny. Jiří Denisa míří mezi elitu a stává se UFC bojovníkem.

Úvodní foto a grafika v článku před editem via Barbora Reichová

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *