Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Anthony Pettis plánuje žalovat anti-dopingovou agenturu USADA

Anthony Pettis plánuje žalovat anti-dopingovou agenturu USADA

Bývalý šampion lehké váhy Anthony Pettis se fanouškům naposledy představil na turnaji UFC 241, kde změřil síly s vracejícím se Nathanem Diazem. Očekávaný souboj bohužel na body prohrál. Nyní však prozradil, že do bitvy nevstupoval ani zdaleka stoprocentní. Na vině byla anti-dopingová agentura USADA, která mu narušila před-zápasovou přípravu a dokonce mu „způsobila“ nepříjemné zranění.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/19/nate-diaz-velkoryse-podporil-sveho-fanouska/


Anthony Pettis v posledním rozhovoru s Arielem Helwanim prozradil, že za ním před zápasem s Diazem přišel pracovník anti-dopingové agentury USADA a vyžádal si vzorek. Dle standardního postupu tedy Pettis postkyl vzorek moči, který však byl, s ohledem na shazování a následné zavodněný, moc zředěný. Pracovník si tedy vyžádal druhý vzorek, který byl Pettis schopen poskytnout až po hodině a půl. Už tím se mu prý narušila příprava před zápasem. Aby toho ale nebylo málo, tak si Pettis při odevzdávání druhého vzorku ošklivě pořezal ruku. Na lahvičce očividně byl nějaký ostrý výběžek, o který se při zavírání říznul.

Diaz vs Pettis

Krvácející rána prý byla tak velká, že by si zasloužila šití. Okamžitě se tak mluvilo o odstoupení ze zápasu, na což však Pettis nechtěl přistoupit. Místo toho si nechal ránu zalepit, aby nekrvácela. Samozřejmě však byl tímto zraněním ovlivněný, což se mohlo následně projevit i v samotném zápase. „Přál bych si, aby do toho zápasu nenastoupil, protože se to odrazilo na jeho výkonu. Hůře se mu svírala dlaň v pěst a samozřejmě to mělo vliv na grappling,“ prozradil Pettisův trenér Roufus. Ten dokonce svého svěřence doslova prosil, aby do zápasu nenastupoval, ale Pettis ho nemohl poslechnout, protože prý nechtěl zklamat fanoušky a zároveň přijít o možnost bojovat s Diazem.

Pettis se v souvislosti s touto kauzou spojil s právníkem Howardem Jacobsem, který v minulosti zastupoval například Jona Jonese nebo Brocka Lesnara. Společně prý proberou možnosti a případně na USADA podají žalobu, jejíž výsledek je v tuto chvíli nejasný.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *