Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

“Rád bych se znovu představil v OKTAGONu,” říká Buscape

“Rád bych se znovu představil v OKTAGONu,” říká Buscape

Jedním z nejlepších zápasů listopadového turnaje OKTAGON 15 byla bezesporu bitva Leandro “Buscape” Silva vs Robert Bryczek. V té totiž naprosto exceloval bývalý UFC zápasník Buscape, který tvrdému Bryczekovi nedal šanci a hned několikrát byl hodně blízko ukončení. Krom výhry na body si nakonec získal i sympatie domácích fanoušků, kteří by ho rádi viděli znovu v akci. Ideálně v titulové bitvě s Davidem Kozmou. Jak moc je takový scénář reálný?


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/10/oktagon-15-devet-ukonceni-v-prvnim-kole-video/


Abych byl upřímný, tak myslím, že zatím ne, protože jsem v OKTAGONu zápasil pouze jednou. Ale jestli mě po prvním duelu dali na druhé místo, tak si myslím, že jsem ve hře o titul a může se stát cokoliv,” odpověděl Buscape pro server iSport.cz na otázku, zda si myslí, že si nyní zaslouží titulový zápas se šampionem divize Davidem Kozmou.

Leandro Buscape Silva OKTAGON 15

Žádná nabídka však zatím nepřišla a je otázkou, zda vůbec přijde, Bohužel ne, o příštím souboji nevím vůbec nic. Ani slovo o smlouvě, financích nebo soupeři, jsem z toho opravdu smutný. Snažím se totiž vždy dát do zápasu naprosto vše, abych pobavil každého, kdo se dívá. A vím, že můžu ukázat mnohem víc a posunout OKTAGON ještě dál, než teď je. Ale takový je život a já beru úplně všechno, co nabízí. Vždy zůstanu na své cestě a budu následovat svou vizi.“

Leandro Silva se totiž hned po prvním zápase netajil tím, že by chtěl příště přidat. Výplaty sice nejsou zveřejňovány, ale dle našich zkušeností se dá odhadovat, že měl 3 000 – 5 000 euro za start + stejnou částku za výhru. Bavíme se tedy o výplatě v rozmezí 150 000 – 250 000 Kč. K tomu je třeba ještě připočíst zpáteční letenky z Ameriky a následné ubytování a další výlohy. OKTAGONu se teď sice náramně daří, ale i tak by se mohl organizaci dost prodražit. Obzvlášť jako cizinec, který má omezené možnosti “vrátit” něco organizaci skrze promo aktivity a další činnosti.

OKTAGON > UFC

Sám Silva by však o další angažmá hodně stál. Dokonce ho OKTAGON očividně láká víc než případný návrat do UFC, “Ano! Na sto procent bych se v OKTAGONu rád představil znovu. Myslím, že mám schopnosti na to, abych evropským fanouškům ukázal dobré zápasy, u kterých se budou bavit… UFC se hodně změnilo a nemyslím si, že by tam teď byli výhradně nejlepší zápasníci na světě, ale hlavně nejvíce trash-talkující zápasníci. Vadí mi, že je tam mnoho bojovníků, kteří nemají trash-talk zapotřebí, jenže UFC je proto dostatečně nerespektuje. Kdybych se tam vrátil, tak to bude fajn, ale když ne, tak budu taky v pohodě. Vím, že ať budu v jakékoliv organizaci, dostanu se na špici divize, věřím tomu.“

Leandro Buscape Silva OKTAGON 15

Uvidíme tedy, jak se situace kolem šikovného Brazilce dál vyvine. Na turnaji OKTAGON 16 v Ostravě se s největší pravděpodobností nepředstaví, protože tam se v souvislosti s Kozmou nejvíce spekuluje o odvetě s Kerteszem, ale v budoucnu by třeba do OKTAGONu ještě mohl zavítat. Otázkou však je, koho proti němu nasadit. V žebříčku, ve kterém mu patří 2. místo, má kolem sebe Kertesze, který asi půjde s Kozmou, Wittnera, který jde v dubnu s Pukačem, Bryczeka, kterého porazil, nebo Brita, který velice rychle porazil Gábora, ale zatím se rovněž neví, zda bude v organizaci pokračovat.

Zdroj: Brazilec, co zazářil v Oktagonu: Dejte mi další zápas! UFC mě už neláká

Foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *