Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Tvořím historii,“ říká Makhmud Muradov před náročnou bitvou

„Tvořím historii,“ říká Makhmud Muradov před náročnou bitvou

Nějakou dobu to sice bylo opředeno tajemstvím, ale nyní už víme, že se Makhmud Muradov 14.3. představí na turnaji UFC Fight Night 170, který se koná v hlavním městě Brazílie Brasílii. Soupeřem mu bude domácí Antonio Carlos Júnior (10-4), kterému v UFC žebříčku střední váhy patří 14. místo. Mach má tak před sebou doposud největší výzvu, ale i největší šanci, jak se v kariéře posunout zase o kus dál.


http://139.162.132.153/index.php/2020/01/02/muradov-v-top-10-nejlepsich-ufc-novacku/


„Příští týden se vracím do Prahy. Tam budu zhruba dva týdny a pak jako vždycky letíme makat do Polska. Na přelomu února a března, nějak na konci února nebo hned na začátku března, letíme s celým týmem do Brazílie, kde mám zabezpečený gym. Super kluci, x bojovníků z UFC a tak. Navíc mám nějaké informace, protože se soupeřem pracovali kluci z Polska, takže ho moc dobře znají. Vědí, jaký je v postoji a jaký na zemi, takže budu připravený. Mám čas se připravit, takže jdeme pro vítězství,“ rozpovídal se Makhmud Muradov pro MMA Shoties o svých nejbližších plánech. Mach tak tradičně rozdělí přípravu mezi domácí MMA Monster a polský ANKOS MMA, kde dlouhodobě trénuje. Konec přípravy pak přesune přímo do Brazílie. Tam mají bojovníci, obzvlášť pokud jdou proti domácímu, dost často problém najít prostor na trénování, protože je tamní trenéři a bojovnici odmítají. Macha však, jak nám i doložil screenem, kontaktoval přímo majitel jednoho z gymů a nabídl mu spolupráci.

Makhmud Muradov vs Antonio Carlos Júnior

Taktika?

Taktika do boje je jasná, „Jako vždycky postoj a rychlé nohy. Na co něco měnit, když to funguje? On má v postoji hodně díry, není rychlý ani pohyblivý. Já jsem naopak rychlý a mám dobrý pohyb. Když mě hodí, tak prostě vstanu, ale myslím si, že mě nehodí.“ Právě skvělý postoj je Machovou největší zbraní. Své by o tom mohla mluvit celá řada předchozích soupeřů včetně toho posledního. Tomu totiž Mach doslova vyrazil chránič z pusy a tvrdě jej ukončil. 

Makhmud Muradov Mach

Nepřátelské bojiště

Mach má před sebou obrovsky důležitý zápas. Skrze Carlose Júniora by se totiž mohl propracovat do UFC žebříčku nejlepších 15 bojovníků střední váhy. Výhru však bude muset získat na soupeřově domácí půdě. Brazilští fanoušci jsou navíc známí tím, že se s hosty nijak nemazlí a případné antipatie dokáží dát hlasitě najevo. S tím si však Makhdmud Muradov nedělá hlavu, „Když vidím, jakou mám podporu, a jak mě mají všichni u obrazovek rádi, tak z toho mám radost. Je to moje motivace. Jsem šťastný. Žádnou psychickou podporu nepotřebuji, protože vím, proč to dělám. Prostě tvořím historii.“

Jak zápas Muradov vs Carlos Jr. dopadne?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Pokud se nic nestane, což doufáme, že ne, tak Mach během půl roku nastoupí do třetího UFC zápasu. Svědomitě tak udržuje tempo, které nastavil už při působení na CZ/SK scéně. V roce 2019 takhle například stihl 4 zápasy, ze kterých si odnesl i 4 vítězství. Aktuálně má na svém kontě sérii 13 výher v řadě, která se datuje až do konce roku 2016, kdy naposledy prohrál.

Tags:

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *