Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Shorties Týden 51/19

Shorties Týden

Shorties Týden

Někteří nás sledujete pravidelně každý den, ale jsou i tací, kteří stihnout zhlédnout jen některé zprávy. Hlavně pro ně slouží rubrika Shorties Týden, která přehledně den po dni shrne to nejdůležitější a nejzajímavější, co předchozí týden přinesl.

 

Shorties týden 51/19

podenli

Conorův tým identifikoval Kovbojovu slabinu

V polovině ledna nás čeká avizovaný návrat Conora McGregora. Na ten dojde na turnaji UFC 246, v jehož hlavním zápase se utká s rekordmanem Donaldem Cerrone. Oba bojovníci už tak jsou nějakou dobu v plné přípravě. Conorův trenér přitom v jednom z posledních rozhovorů prozradil, že se týmu podařilo identifikovat slabinu, kterou budou chtít využít.


Cowboy se před soubojem s Conorem pochlubil úspěchy


„Jsem moc rád, že se Conor McGregor utká s Cerronem, protože je to hodně talentovaný bojovník. Stačí se podívat na jeho zápasy. Má v arzenálu hodně zbraní, které umí komplexně mixovat dohromady. Rozhodně je hodně talentovaný, ale jako každý má i on ve své hře určité mezery. V minulosti se mu totiž nedařilo proti bojovníkům, kteří bojují v opačném postoji. Přitom není lepší „jižní tlapa“, než právě Conor. Věřím tedy, že ho budeme schopni natrefovat, na což se hodně těším,“prozradil Owen Roddy. Ten se dlouhodobě stará o Conorův trénink postoje, takže dobře ví, že o čem mluví.

Donald Cerrone

Conorův postoj samozřejmě patří k tomu nejlepšímu, co jsme kdy měli možnost v UFC oktagonu vidět. Cerrone je na tom však hodně podobně. Ne nadarmo drží rekord v počtu ukončení nebo knockdownů. Hodně tedy bude záležet na tom, kdo si dokáže prosadit svůj styl boje.

„Bude to asi hodně zajímavá přestřelka. Conor ho určitě bude trefovat, ale Cerrone to dokáže ustát a zároveň vracet zpátky. Oba se vzájemně respektují, takže si nemyslím, že by se přestřelky zvrtly v nějakou špinavou hru. Bude to zkrátka krásný zápas, který si všichni užijí,“ předpovídá Roddy.

O Cerronem se ví, že má často pomalé starty. Právě to by mohlo Conoru McGregorovi vyhovovat. Bude totiž mít dost času na to, aby se v oktagonu „rozkoukal“ aniž by hrozilo, že půjde k zemi, jako tomu bylo v posledním zápase s Khabibem Nurmagomedovem. Čím déle však zápas potrvá, tím větší šanci by měl mít právě Cowboy. Ten totiž postupně chytá rytmus a následně rozjíždí neuvěřitelné kombinace. Conor McGregor tedy bude potřebovat trefovat hned od začátku, což by pro něj nemusel být problém. Své by mohl vyprávět Eddie Alvarez, který v souboji s Conorem skončil na zemi, aniž pořádně věděl jak.

Max Holloway o ztrátě titulu šampiona

Max Holloway na proběhnuvším turnaji UFC 245 nestačil na šikovného vyzyvatele Volkanovskiho, který jej porazil na body. Max tak přišel o titul šampiona i 13 zápasů trvající sérii výher v rámci pérové váhy. Blessed však, jak už je u něj zvykem, nevěší hlavu. Naopak si je vědom toho, že mu je teprve 28 let, takže má to nejlepší možná teprve před sebou.

„Budu se muset podívat na záznam, ale cítil jsem, že vyhrávám. Jsou tu však 3 rozhodčí, na jejichž názoru záleží nejvíc.Ti mě však neoznačili za vítěze. Je to tak, jak to je. Budeme zpátky. Je mi teprve 28 let, takže věřte, že budu zpátky a připravený,“rozpovídal se Max Holloway na po-turnajové tiskové konferenci.

.

„Sednu si společně se svým týmem a Danou Whiteem a uvidíme, co vymyslíme. Pokud mi nabídnou odvetu, tak ji vezmu. Není to ale jen o mně. O tomhle musí rozhodnout celý tým. Ten mě sem totiž dostal, takže to musíme pořádně probrat a uvidíme, co bude dál,“ má nyní bývalý šampion jasný plán. Samozřejmě se nabízí odveta, kterou by si Max na základe předešlých výkonů určitě zasloužil. Té se očividně nebrání ani nový šampion Volkanovski, který si uvědomuje, jak důležitý Max pro pérovou váhu je. Zároveň se však pro Hollowaye nabízí možný přestup do lehké váhy. Poprvé to sice v bitvě s Poirierem nevyšlo, ale pokud by měl více času na přípravu, tak by to až takový problém být nemusel.

Rok 2019 nebyl pro usměvavého borce z Hawaie až tak šťastný. Nastoupil totiž do tří zápasů s tím, že dokázal vyhrát „jen“ jediný. Nejprve ho v rámci lehké váhy porazil zmíněný Poirier a následně i Volkanovski. Max však slíbil, že se v roce 2020 zase vrátí o kousek lepší. Uvidíme tedy, zda to bude na Volkanovskiho stačit. Ten totiž pokračuje ve spanilé jízdě. Aktuálně má na svém kontě neuvěřitelných 18 výher v řadě s tím, že 8 z nich dokázal získat v UFC.

„Nechtělo se mi nic,“ říká David Kozma o prohře

David Kozma se v sobotu představil na velkém turnaji ruské organizace RCC s název RCC 7. Navzdory tomu, že měl poměrně přijatelného soupeře, se mu uspět nepodařilo. Davidovi totiž zápas vůbec nesedl. Už od začátku bylo vidět, že není ve své kůži, což soupeř dokázal využít. Pro Kozmu tak bohužel skončila 7 zápasů trvající vítězná série.


„Nebyl jsem ve své kůži,“ bilancuje David Kozma


„Tak něco k sobotnímu zápasu na RCC. Prohrál jsem ve třetím kole na škrcení. Byl to soupeř, kterého bych měl porazit, ale v ten večer jsem to nebyl já. Zápas mi absolutně nesednul. Před zápasem bylo vše v poho, ale jakmile to začalo, tak se mi prostě nechtělo nic udělat. Nechtělo se mi boxovat, nechtělo se mi házet, nechtělo se mi nic. Tohle se mi naposledy stalo, když jsem ještě zápasil v lehké váze. S tímhle výkonem bych neporazil ani jednoho soupeře, kterého jsem v OKTAGONu porazil. Musím to hodit za hlavu a soustředit se na březnovou obhajobu. Ta je pro mě teď důležitá,“ vysvětlil David Kozma na svém IG profilu.

Hodně podobně přitom David mluvil i po prvním zápase v rámci organizace RCC. Ten se mu sice podařilo vyhrát, ale s výkonem očividně spokojený nebyl, „Neprobíhalo to úplně podle mých představ. Nějak jsem neměl chuť zápasit. Nebyl jsem ve své kůži. Do zápasu jsem nastupoval málo rozehřátý. Čekali jsme totiž, že turnaj začíná o hodinu později. Půl hodiny před nástupem za náma přišel Martin Wodecki a naštěstí nám řekl, že za chvíli jdeme na řadu. Dali jsme narychlo rozcvičku a šli do toho… Chyběli mi tam taky moji fanoušci, na které jsem tady doma zvyklý.“

David si očividně zvykl na obrovskou podporu fanoušků, kterou v Rusku zkrátka nemá. Turnaje organizace RCC obecně probíhají v komornější atmosféře, což právě některým bojovníkům nemusí vyhovovat. Davida jsme se ptali, zda nyní vyhledá pomoc nějakého mentálního kouče, který například hodně pomohl Michalu Martínkovi. Šampion welterweight divize však odpověděl v tom smyslu, že si to teď všechno potřebuje nechat projít hlavou a až pak podnikne konkrétní kroky.

Pondělí na Facebooku

#1 Dnes je to přesně 9 let od chvíle, kdy jsme viděli jeden z nejefektnějších útoků v historii MMA. Pettis se totiž v bitvě s Hendersonem proběhl po kleci a následně jej srazil k zemi kopem na hlavu. Z highlight videí by se mohlo zdát, že tím zápas skončil, ale Pettis ve skutečnosti vyhrál “až” na body a stal se tak šampione lehké váhy organizace WEC. Znovu Pettise uvidíme v akci už v polovině ledna na turnaji UFC 246.

#2 Dana White se po turnaji UFC 245, na kterém padl Max Holloway, nechal slyšet, že by rád uspořádal odvetu Volkanovski vs Holloway 2, která by se mohla odehrát v Austrálii. Aktuální šampion Volkanovski není proti, takže je možné, že se jí v první polovině roku 2020 skutečně dočkáme.

#3 Johnny Walker pomýšlel na titul, ale v posledním zápase byl důrazně zastaven Andersonem. Hned po prohře se netajil tím, že se chce vrátit do boje co nejdříve a to se mu taky splnilo. V polovině března se utká s Krylovem, který v posledním duelu zaznamenal rovněž prohru. Oba se tak budou snažit vrátit zpět na vítěznou vlnu.

Shorties týden 51/19

Shorties Týden

Double Red odhalilo „čísla“ XFN turnaje

Organizace XFN má za sebou „návratový“ turnaj Double Red Fight Night, jehož hlavním zápasem byla bitva bez rukavic Samuel „Pirát“ Krištofič vs Petr „Voldemort“ Kareš. Značka Double Red, která nad organizací převzala plnou kontrolu, několikrát zmínila, že akci bere jako investici, kterou se pokusí získat ztracenou důvěru fanoušků. Jak úspěšná tato investice byla se ukáže až časem, například na dalším turnaji. Už nyní však známe základní čísla.


Proč souboj bez rukavic Krištofič vs Kareš skončil remízou?


„Prodali jsme odhadem 2300 vstupenek, přes 3000 diváků sledovalo živě naše PPV, 2700 lidí sledovalo live stream na instagramu a další tisíce na O2 TV Sport a Orange Sport. Jsme spokojeni, i když bychom byli rádi, pokud by se podařilo prodat halu hned při comebacku, ale taková očekávání jsme vzhledem k nedávné minulosti organizace samozřejmě neměli,“ prozradil pro server Sport.cz majitel značky Double Red Marcel Kolenička.

Krištofič vs Kareš

Možnost vyprodat halu bude mít XFN na začátku března, kdy je na programu další turnaj. Ten se bude „tradičně“ konat na pražské Královce. Háček by mohl být v tom, že na stejný den má naplánovaný turnaj i organizace I Am Fighter. Fanouškovská základna se tedy bude tříštit, na což by v konečném důsledku mohly doplatit obě organizace.

Bude tedy třeba klást důraz na promo a odstranění chyb, které ukázal proběhnuvší turnaj. Situace, kdy je Simon v hlavním před-zápase večera doslova dvakrát ukončen a následně vypadává z klece, kdy nástup Siváka narušuje nic netušící uklízečka s pytlem v ruce, nebo kdy moderátorka v přímém přenosu komunikuje s kameramanem, se totiž nesmí opakovat. Ne ve chvíli, kdy se XFN netají tím, že by rádo expandovalo za hranice CZ/SK scény.


Návrat do MMA v nedohlednu? Pirát má další zranění


Otázkou je, jaký hlavní tahák XFN vymyslí. Souboj bez rukavic totiž sklidil poměrně rozporuplné reakce. Duel to byl bezesporu tvrdý, což dokazují Pirátovy zlomené ruce, ale značně jej ovlivnilo to, že se odehrával v kleci. Ta totiž bojovníkům umožňovala delší klinče na pletivu, které značně poznamenaly tempo celé bitvy. Klinče překvapivě inicioval spíše Krištofič, který původně plánoval, že bude jeho tlak postupně gradovat, ale s ohledem na zranění se dá takový postup pochopit.

Petr Kareš chce další zápas znovu bez rukavic

Petr Kareš má za sebou duel s Pirátem, který byl hlavním zápasem turnaje Double Red Fight Night. Dle některých fanoušků, kteří si nenastudovali pravidla, měl prý Kareš vyhrát, ale s ohledem na to, že ani jeden z borců nedokázal soupeře ukončit, byla nakonec vyhlášena remíza. Voldemortovi se očividně tento styl boje zalíbil, protože by v něm rád pokračoval.

„Všechny zdravím, původně jsem chtěl něco natočit, ale podívejte se jak vypadám – nic do TV ještě pár dní. Zápas to byl těžký. Krátká příprava. Nová specializace. Dva roky bez zápasu. V prvním kole to bylo znát. Adaptoval jsem se až postupně. Klinče na pletivu pro mě byly složité. Soupeře se mě nedařilo otočit ani přetlačit. Někdy se přidržoval pletiva, a to mě nedávalo prostor moc k ničemu. V klinčích zápas ztrácel dynamiku. Chtěl jsem se hlavně rvát, cítil jsem se dobře v přestřelkách, i když to mohlo padnout KO na jednu i druhou stranu. Tam jsem chtěl zápas rozhodnout. 

Petr Kareš

Výsledek je spravedlivý a soupeřovi patří můj respekt. Je to velký tvrďák a co jsem poznal, tak i dobrej chlap. Budu jeho další kariéru sledovat a fandit. Musím se usmívat, když čtu některé komentáře, že remíza byla dohodnutá. Jenom já a Pirát víme, co se v zápase dělo. Jaké to je v reálném souboji dostávat údery holou pěstí od trénovaného zápasníka, snášet kopy na hlavu bez rukavic nebo do sebe bušit vzájemně hlavou. Haters ať se rozeběhnou hlavou proti zdi nebo do ní praští rukou a když to bude remíza, tak klobouk dolů…

Nyní mě čeká krátký tréninkový odpočinek a začne příprava na další zápas na jaře. Přál bych si, aby to bylo znovu Lethwei. Ten sport na mě zabral a rád bych se v něm rozvíjel. Budu příště mnohem lépe připraven – fyzicky, technicky i mentálně. A co se týče XFN, tak mě samozřejmě mrzí, že je v podstatě zase na začátku, ale za ten nový začátek jsem vděčný. XFN je dnes v dobrých rukou Double Red a já v budoucnost organizace věřím. Zase se vypracujeme.

Těším se na další zápasy a do konce roku zůstávám offline, abych dokončil co musí a nebylo ještě napraveno. Přeji Vám všem hezké Vánoce!“ informoval Petr Kareš na svém FB profilu

Další turnaj organizace XFN se koná na začátku března, takže se dá očekávat, že na něm vystoupí i Kareš. Jako o možném soupeři se v minulosti mluvilo o Garbovi, ale to zatím nebylo potvrzeno.

Makhmud Muradov poskočil ve světovém žebříčku

Makhmud Muradov má za sebou druhý zápas v rámci UFC. V něm se utkal se zkušeným Trevorem Smithem, kterého dokázal ukončit ve třetím kole tvrdým KO, které bude ještě dlouho plnit všemožné sestřihy těch nejlepších ukončení. Krom bonusu za výkon večera ve formě 50 000 dolarů si Mach ze souboje odnesl i celkem 13. vítězství v řadě. Naposledy totiž prohrál na konci roku 2016, kdy si bohužel poranil klíční kost a souboj tak musel být zastaven.


Muradov dostal další výsledky dopingových testů


Od té doby Mach nastoupil do celkem 13 zápasů, z nichž pouze 3 nedokázal ukončit před limitem. Jedním z takových zápasů byl i premiérový UFC duel s Di Chiricem, na který se Mach připravoval necelé dva týdny. Navzdory nedostatku času však bitvu dotáhl do vítězného konce a připsal si cenné vítězství.

Makhmud Muradov

Dle uznávaného žebříčku Fight Matrix je tak Mach aktuálně na 43. místě střední váhy. Kolem něj můžeme najít jména jako Shtyrkov, Materla, Cummings, Vettori, Anders a další, která známe z velkých světových organizací. Dle serveru Tapology je dokonce Mach na neuvěřitelném 26. místě. Tak či tak je tedy dalším domácím bojovníkem, který se dokázal probojovat do světové padesátky, což je obrovský úspěch. Podobně je na tom Procházka, Pudilová nebo Végh, který v žebříčku poskočil díky výhře nad dlouhé roky neporaženým Karlosem Vémolou.

Machova další cesta

Machova další cesta však možná nepovede na vrchol střední váhy. Už v době, kdy bojoval v rámci organizace OKTAGON MMA, se totiž netajil plány na přestup do welterweight divize. Do té by sice musel náročněji shazovat, ale posléze by měl v zápase velikostní i silovou převahu, což je samozřejmě obrovská výhoda.

Při vstupu do UFC se Mach s vedením domluvil, že bude nějaký čas zápasit ve středí váze, ve které zatím dosáhl největších úspěchů, ale už v prvním čtvrtletí příštího roku bude moct přestoupit do welteru. S takovou změnou je samozřejmě spojena i delší příprava, kterou mu zatím UFC nedopřálo. O prví bitvě se totiž dozvěděl 2 týdny před jejím konáním a o druhé zhruba 4 týdny před jejím konáním. Po poslední výhře však Mach upozornil, že pokud mu dá vedení více času na přípravu, tak teprve ukáže svůj pravý potenciál. Doufejme tedy, že tuto prosbu UFC vyslyší a domluví nějaký zajímavý zápas s dostatečným předstihem.

Úterý na Facebooku

#1 Navzdory prohrám bude dalším titulovým vyzyvatelem v rámci střední váhy skutečně nestárnoucí Yoel Romero. Pro neporaženého šampiona Adesanyu, který původně vyhlížel bitvu s Costou, to bude první titulová obhajoba.

#2 Karlos Vémola začal cvičit v podstatě hned po operaci ramene. Nejprve se samozřejmě zaměřoval hlavně na spodní část těla, ale nyní už začíná cílit i na ruce. Původně se předpokládalo, že se vrátí do boje až v létě 2020, ale tímto tempem by to mohlo být mnohem dříve.

#3 V průběhu víkendu byla představena hlavní karta turnaje UFC 246, kterému vévodí duel McGregor vs Cerrone. Žádnou kartu roku však nečekejte. Vedení UFC očividně stačí, že pozornost přitáhne Conor, takže žádné další mega zápasy nezařadilo.

Shorties týden 51/19

Kamaru Usman varuje Conora McGregora

Navzdory tomu, že se aktuálně připravuje na souboj s Cowboyem, který proběhne 18.1. na turnaji UFC 246, Conor McGregor pokračuje v nastaveném trendu. Po téměř každém významnějším turnaji totiž přispěchá se svou reakcí. Jinak tomu nebylo ani u turnaje UFC 245, jehož hlavním zápasem byla titulová bitva Kamaru Usman vs Colby Covington. „145, 155, 170,“ vzkázal Conor do světa pravděpodobně naznačujíc, že by se po titulech v pérové a lehké váze mohl pokusit získat i titul v rámci welterweight divize. Té však nyní vládne Kamaru Usman, který samozřejmě přispěchal s odpovědí.


Vrátí se „starý“ Conor McGregor?


„On snad chce umřít. Co jiného si o tom mám myslet? On snad chce skutečně umřít. Tohle není žádná pérová ani lehká váha. Stačí se podívat, co mu udělal Khabib Nurmagomedov. Pane Bože, vždyť by ani nebylo fér, kdybychom se spolu utkali,“reagoval Kamaru Usman. Ten v rámci MMA patří k nejlepším wrestlerům na světě, což například poznal i bývalý šampion Tyron Woodley, který strávil téměř 5 kol na zádech. Usman však v poslední bitvě dokázal, že má co nabídnout i v postoji. Není totiž náhoda, že Colby ze souboje odcházel se zlomenou čelistí.

Kamaru Usman

„S ohledem na to, co pro tento sport udělal, k němu chovám hlubokou úctu, ale tohle určitě nechce. Radši by se měl chlapec uklidnit. Nemůžeš běhat bez toho, aniž by ses naučil chodit. Já bych tomu chlápkovi dokázal ublížit,“ pokračoval Usman, který očividně Conora cení, ale to neznamená, že by se ho v případném souboji zalekl.

Conor sice ve welterweight divizi bojoval a nyní se do ní opět vrací, ale je hodně nepravděpodobné, že by se v ní dokázal dostat až na vrchol. Divize je totiž plná silných wrestlerů, jejichž styl by Conorovi vůbec neseděl. Nabízí se však možný super fight s držitelem BMF titulu Masvidalem, který, stejně jako Conor, rád ničí své soupeře v postoji. Pořád je samozřejmě ve hře i završení trilogie s Diazem, protože aktuálně to mají borci 1:1.

Pás nepás, Max Holloway je šampion

Existuje spousta skvělých a sympatických bojovníků, ale jen hrstka těch, které je doslova nemožné nemilovat. Takovým bojovníkem je například Max Holloway. Ten, navzdory tomu, že přišel o skvělou sérii výher a tím i titul šampiona pérové váhy, nevěší hlavu. Naopak by díky svému přístupu mohl být pro mnohé vzorem. Prohru totiž přijal, slíbil, že se příště vrátí ještě silnější a zároveň pochválil nového šampiona.


Max Holloway o ztrátě titulu šampiona


„Byl připravený bojovat o prozatímní titul. Pokud by zápas se mnou nevyšel, tak by klidně bojoval s bojovníky, kteří jsou v žebříčku pod ním. Když jsi šampion, tak jsou všichni pod tebou, takže Alex byl šampion dávno předtím, než mu Dana White připnul šampionský opasek. Jsem za Alexe, Emmu, jejich dcery a celou Austrálii šťastný. Stejný oceán, jiné vlny. Brzy se znovu uvidíme,“ vzkázal Max Holloway bez jakékoliv známky hořkosti.

Max Holloway

Max Holloway je unikátní bojovník, který se v poměrně nízkém věku dostal na vrchol převážně díky svým výkonům a osobnosti. Nikdy nepotřeboval okázalý trashtalk, kterým by na sebe přitahoval pozornost. Místo toho porážel jednoho soupeře za druhým a šířil při tom kolem sebe pozitivní energii. Minulý rok se navíc dokázal poprat se záhadným onemocněním a sním spojenými depresemi a následně se vrátit do oktagonu ještě silnější.

Navzdory tomu, že nedávno oslavil teprve 28. narozeniny, je Max považován za nejlepšího bojovníka pérové váhy všech dob. O tento spot se dělí jen s Jose Aldem, který divizi vládl dlouhé roky. Usměvavý borec z Hawaie tak může mít to nejlepší teprve před sebou, což si sám uvědomuje. Nyní si prý sedne s týmem a prezidentem UFC Danou Whiteem a společně vymyslí, co dál. Sám White se nechal slyšet, že by rád uspořádal odvetu, která by se mohla konat v Austrálii. S ohledem na poslední výkony a přínos by si jí Max určitě zasloužil.

Středa na Facebooku

#1 Organizace I Am Fighter spustila prodej vstupenek na svůj druhý turnaj. Ten se koná 6.3. opět v prostorách O2 universum a těšit se můžete na zápasy i finále reality show, která bude brzy spuštěna na Prima COOL. Lístky najdete v síti Ticketmaster Česká republika.

#2 Na turnaji UFC 244 vybojoval v hlavním zápase večera Jorge Masvidal BMF titul. Ariel Helwani včera ve své pravidelné show zaskočil Stephena Thompsona, když mu daroval opačný NMF opasek, neboli titul pro nejhodnějšího grázla. Oba bojovníci se v minulosti utkali s tím, že jako vítěz na body odcházel Thompson.

#3 Colby Covington byl po turnaji UFC 245, na kterém mu v hlavním zápase večera Usman zlomil čelist, suspendován až na půl roku. Tato doba může být zkrácena jen na základě rozhodnutí lékařů. Zpět do oktagonu se však nepodívá minimálně do poloviny února s tím, že se do konce ledna musí vyhnout jakémukoliv kontaktu, tedy nemůže trénovat.

Shorties týden 51/19

Viktor Pešta o IG bojovnících

Hostem posledního video-rozhovoru na YouTube kanále RP Records byl bývalý UFC zápasník Viktor Pešta. Ten se naposledy představil na turnaji OKTAGON 15, kde v titulové bitvě s Martínkem bohužel neuspěl. Krom prohry si ze souboje odnesl i zlomenou čelist, kterou nyní léčí. Viktor se v rozhovoru rozpovídal právě o prohře, dalších plánech, UFC, ale i novém typu bojovníka, kterého nazývá IG bojovník.


„Není lepší,“ říká Viktor Pešta o Martínkovi


„Je to sport křiklounů, ale pořád je to sport. Ten výkon je to, co z toho dělá sport. Myslím si, že to (trashtalk a velkohubá prohlášení) není to nejdůležitější. V dnešní době se právě vyrojilo dost instagramových bojovníků,“ nabídl Viktor Pešta svůj pohled na věc. Následně nechtěl přímo jmenovat, ale souhlasil, že IG bojovníkem by se dal nazvat například Gábor Boráros.

„IG bojovník je bojovník, který zápasí a především na Instagramu má obrovské sledování. Je to bojovník, jehož reálné schopnosti neodpovídají hajpu na sociálních sítích. Neříkám, že je na tom něco špatného, ale je to prostě takový nový typ bojovníka, který tady máme,“ vysvětlil Viktor.

Navzdory tomu, jak mladý Viktor je (29 let), občas působí, jako hodně stará škola. Je pravda, že v dnešní době popularita některých bojovníků neodpovídá jejich skutečným kvalitám, ale Viktor je příkladem opačného extrému. Bojovník, který trénuje se špičkou světa (Usman, Rockhold a další), objíždí velké světové organizace (UFC, FNG, RCC), měří síly s velkými jmény (Lewis, Emelianenko, Tybura, Oleinik), ale téměř vůbec se o to nepodělí se svými fanoušky. Jeho sociální sítě jsou hodně slabé, což je obrovská škoda, protože právě on by mohl lidem předat skutečně zajímavý obsah. Samozřejmě je v pořádku, že mu jde hlavně o sport samotný, ale MMA je unikátní kombinací sportu a show.

Viktor Pešta Luke Rockhold

Viktor Pešta s Rockholdem (IG viktorpesta)

Není pak divu, že má větší pozornost Gábor, který sice nevyrazil nikam za hranice, ale lidé ho vídají skoro na každém rohu, než Viktor, který sice procestoval svět a utkal se s velkými jmény, ale většinu času je téměř neviditelný. Pešta však slíbil, že na této oblasti zapracuje, tak doufejme, že v roce 2020 svůj slib dodrží.

Khabib prozradil, v čem je lepší než Tony Ferguson

Na polovinu dubna 2020 je naplánovaný dlouho očekávaný souboj Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson. Duel borců, kteří mají aktuálně v rámci UFC na svém kontě 12 výher v řadě, se v minulosti domlouval už čtyřikrát, ale ani jednou na něj z různých důvodů nedošlo. Nyní se snad „kletba“ prolomí a my se jej konečně dočkáme. Dle mnohých fanoušků i odborníků je totiž Tony Ferguson ten, kdo by mohl Khabiba poprvé porazit. Sám Orel však věří v další vítězství.

„Myslím, že ve wrestlingu jsem mnohem lepší než on. Silově jsem na tom taky mnohem lépe. Zároveň jsem mnohem tvrdší a, na rozdíl od něj, jsem ještě neprohrál. Na rozdíl od něj jsem navíc nebyl ani jednou poslán k zemi. On má tuším na svém kontě 7 knockdownů. Hodně ran ho poslalo k zemi. Já dokážu trefit a jeho trefím extra silně,“ věří Khabib Nurmgomedov.

Khabib se samozřejmě primárně soustřeďuje na boj na zemi, ale umí i dobře trefit. Díky tomu, že se soupeři bojí jeho takedownů, má prostor pro tvrdé rány. To se ukázalo například v souboji s Conorem McGregorem, který šel na začátku druhého kola po nečekaném pravém háku téměř k zemi.

Khabib působí hodně sebevědomě, ale v jednom předchozích rozhovorů zmiňoval, že si je vědom toho, jak nebezpečný Tony Ferguson je. Díky tomu má však prý mnohem větší motivaci do tréninku. S někým, jako je Tony Ferguson, se totiž nikdy předtím nesetkal. Tony je naprosto unikátní bojovník, který vyniká nekonečným kardiem, nečekanými útoky a skvělou obranou ze zad.

Oba bojovníci navíc na své soupeře rádi drtivě tlačí, takže bude zajímavé sledovat, kdo si ve vzájemném souboji prosadí svoje.

Max Holloway se učil techniky z videohry?

Max Holloway se po prohře s Volkanovskim, který jej připravil o titul šampiona, stavil v podcastu Joe Rogana. Společně s oblíbeným komentátorem probrali celou řadu témat, od proběhnuvšího zápasu, přes 7Hawai a téměř nekonečné kardio až po Maxovy začátky v UFC. Holloway totiž prvních 7 zápasů v nejprestižnější MMA organizaci neměl kouče na postoj, takže se učil techniky z videohry.

„Dvě prohry za sebou s Bermudezem a McGregorem pro mě v té době hodně znamenaly. Uvědomil jsem si, že musím něco změnit. V té době jsem neměl žádného trenéra na postoj. Prvních 7 zápasů v UFC jsem neměl trenéra na postoj,“prozradil Max Holloway. Ten je známý právě tím, že své soupeře rozebírá skvělým pohybem a téměř nekonečným množstvím úderů.

UFCRogan se bývalého šampiona samozřejmě zeptal, co teda dělal, aby si postoj zlepšil. V ten moment Holloway přišel s hodně nečekaným příběhem, „Vážně chceš vědět, co jsem dělal? Pamatuješ si první UFC hru? Používal jsem Baraa a Alda a zkoušel jsem, jaké techniky ve hře umí. V té době mi dělal lapaře kamarád, takže jsem mu řekl, že jsem něco viděl ve hře a rád bych to zkusil. Tak jsme to zkusili a díky té hře jsem se naučil spoustu technik. Prostě jsem hrál, zkoušel kombinace a pak je trénoval na lapách. A podívejte se, jak daleko mě to dostalo.“

Max do UFC vstoupil v roce 2012, když mu bylo pouhých 21 let. O velkém profesionálním týmu, který má kolem sebe teď, si tak v té době mohl nechat zdát. Je však bizarní, že jeden z nejlepších postojářů pérové váhy se celou řadu technik naučil díky hře. Ze zmíněných 7 zápasů, kdy byl bez trenéra, si odnesl bilanci 4:3, což není vůbec špatné. Obzvlášť s ohledem na to, s kým se v té době utkal – Poirier, Bermudez, McGregor.

Čtvrtek na Facebooku

#1 Před každým větším zápasem se samozřejmě fanoušci obávají toho, aby se něco nestalo a zápas nakonec nebyl zrušen. V případě Conora McGregora, který se vrací do boje v polovině ledna, bychom se toho snad bát nemuseli. Hvězdný Ir totiž ze zápasu odstoupil jen jednou. Stalo se tak v roce 2012, kdy měl obhajovat svůj titul v rámci organizace Cage Warriors. Důvodem bylo zranění očnice, které si odnesl ze sparingu s Artemem Lobovem.

#2 Rory MacDonald, který bohužel neuspěl v Bellator Welterweight pyramidě, mění své působiště. Z organizace Bellator totiž přechází do organizace PFL, ve které se zapojí do ligy, jejíž vítěz vyhraje 1 000 000 dolarů. MacDonald v minulosti mluvil o ztrátě motivace a chuti bojovat, tak uvidíme, jak se mu povede na PFL bojišti.

#3 Karlos Vémola dostal předčasný dárek k Vánocům. Narodila se mu totiž dcera Lili, která ho teď na nějakou dobu pořádně zaměstná. Gratulujeme a přejeme hlavně hodně zdraví!

Shorties týden 51/19

Derrick Lewis doslova zničil drzého boxera

UFC bojovník Derrick Lewis je sice známý vtipálek, ale zároveň není radno si s ním zahrávat. Své o tom vědí profesionální bojovníci, jako Volkov, Tybura, Brown, Gonzaga a další, které Lewis dokázal tvrdě ukončit. Celkem si za svou MMA kariéru připsal 18 KO/TKO a 1 submisi. Naposledy dostal lekci i drzý boxer, kterého Lewis málem vyprovodil z ringu.

Lewis, který na svém IG profilu, který už má přes 1,8 milionu sledujících, sdílí různá vtipná a často hodně drsná videa, se tentokrát pochlubil svým vlastním výkonem. „Když boxer přijde do mého gymu a má blbé kecy… Je v pohodě,“ připsal Lewis k videu, na kterém doslova ničí neznámého boxera.

Boxer se prý do Lewise navezl v tom smyslu, že od té doby, co dělá MMA, tak vyměkl, takže ho nebude schopen vypnout. Ariel Helwani následně doplnil, že měl boxer řeči na téma boxeři vs MMA bojovníci. Navzdory těmto prohlášením však muž vydržel s Lewisem v ringu necelou minutu.

Derrick Lewis v rámci UFC proslul nejen svými skvělými výkony a drtivými ukončeními, ale i po-zápasovými rozhovory. Nejlegendárnější moment přišel asi ve chvíli, kdy se ho Joe Rogan v oktagonu ptal, proč si sundal Reebok kraťasy a nechal si jen trenky. „Měl jsem horké koule,“ odpověděl tehdy Lewis, čímž odzbrojil nejen zkušeného komentátora, ale i všechny u televizních obrazovek. Po bitvě s Ivanovem, který byl v minulosti pobodán, takže má na těle viditelnou prohlubeň, pro změnu prohlásil, že ví, že to má Ivanov rád tvrdě do zadku, čímž narážel právě na pozůstatek zranění, na který se prý v průběhu zápasu zaměřoval.

Lewis je aktuálně v přípravě, protože ho na začátku února čeká souboj s Ilirem Latifim. Ten po sérii dvou proher v řadě přechází do těžké váhy, kde ho hned na začátek čeká velká výzva.

Pátek na Facebooku

#1 Tomáš Kvapil si bohužel během posledního zápasu na Štvanici nepříjemně poranil rameno, což si vyžádalo delší rekonvalescenci. Nyní však Kvápa hlásí, že se vrací zpět do tréninku. Zatím prý sice nemůže jít 100%, ale alespoň může dělat to, co ho tak baví. Doufejme tedy, že ho brzy uvidíme zpět v boji.

#2 Bývalý UFC zápasník Hector Lombard, který nejprestižnější MMA organizaci opouštěl se sérii 6 proher v řadě, se představí v souboji bez rukavic. Jeho soupeřem bude rovněž bývalý UFC zápasník Joe Riggs, který si během kariéry vybudoval zajímavou bilanci 51-18-1.

#3 Dnes jsou to přesně 4 roky od chvíle, kdy se Nate Diaz po výhře nad Johnsonem pustil do Conora McGregora. Začala tím hodně zajímavá rivalita, která v podstatě trvá až do dnes. Série je totiž aktuálně vyrovnaná 1:1, takže se tak trochu čeká, zda se dočkáme završení trilogie.

Shorties týden 51/19

UFC Busan: Výsledky a Highlighty

Poslední turnaj UFC v tomto roce přinesl mnoho zajímavých zápasů a ukončení. Na domácí půdě v Busanu vládli převážně zápasníci z Jižní Koreji. V hlavním zápase si poradil domácí oblíbenec Korejský Zombie s veteránem Frankiem Edgarem, kterého ukončil už v prvním kole. V atraktivním duelu polotěžkých vah mezi Öezdemirem a Rakičem přinesl rozhodnutí až body. Podle bodových rozhodčích zvítězil po split decision Volkan Öezdemir. Ostatní zápasy v Busanu byly velmi atraktivní a na první pohled nenápadná karta velmi pozitivně překvapila.

Celý článek můžete přečíst ZDE.

Sobota na Facebooku

#1 Chan Sung Jung naprosto jasně vítězí hned v prvním kole via TKO. Zombie nedal veteránovi nejmenší šanci a bylo tak jen otázkou času, kdy bude bitva ukončena.

#2 Volkan Oezdemir přežil tlak na začátku zápasu a nakonec bitvu plnou tvrdých přestřelek vyhrál na body. Rakić si krom prohry odnesl i zvláštně natékající holeň, která snad bude v pořádku.

#3 Yoel Romero představuje zajímavý precedens. Navzdory tomu, že z posledních 4 zápasů dokázal vyhrát “jen” 1 bude mít šanci znovu zabojovat o titul. Za normálních okolností by se tak asi nestalo, ale Costa, který byl původně zamýšlený jako jasný soupeř pro šampiona, se zranil, takže se hledala náhrada. Mezi Adesanyou a Romerem mezitím proběhlo několik zajímavých výměn, které se lidem zalíbily na tolik, že vedení UFC rozhodlo, že tyto bojovníky postaví proti sobě. Na souboj dojde na začátku března na turnaji UFC 248.

Shorties týden 51/19 
Tags:
Martin Baloun

Grafik a redaktor portálu MMA Shorties.

  • 1

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *