Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Viktor Pešta o IG bojovnících

Viktor Pešta o IG bojovnících

Hostem posledního video-rozhovoru na YouTube kanále RP Records byl bývalý UFC zápasník Viktor Pešta. Ten se naposledy představil na turnaji OKTAGON 15, kde v titulové bitvě s Martínkem bohužel neuspěl. Krom prohry si ze souboje odnesl i zlomenou čelist, kterou nyní léčí. Viktor se v rozhovoru rozpovídal právě o prohře, dalších plánech, UFC, ale i novém typu bojovníka, kterého nazývá IG bojovník.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/21/neni-lepsi-rika-viktor-pesta-o-martinkovi/


„Je to sport křiklounů, ale pořád je to sport. Ten výkon je to, co z toho dělá sport. Myslím si, že to (trashtalk a velkohubá prohlášení) není to nejdůležitější. V dnešní době se právě vyrojilo dost instagramových bojovníků,“ nabídl Viktor Pešta svůj pohled na věc. Následně nechtěl přímo jmenovat, ale souhlasil, že IG bojovníkem by se dal nazvat například Gábor Boráros.

„IG bojovník je bojovník, který zápasí a především na Instagramu má obrovské sledování. Je to bojovník, jehož reálné schopnosti neodpovídají hajpu na sociálních sítích. Neříkám, že je na tom něco špatného, ale je to prostě takový nový typ bojovníka, který tady máme,“ vysvětlil Viktor.

Navzdory tomu, jak mladý Viktor je (29 let), občas působí, jako hodně stará škola. Je pravda, že v dnešní době popularita některých bojovníků neodpovídá jejich skutečným kvalitám, ale Viktor je příkladem opačného extrému. Bojovník, který trénuje se špičkou světa (Usman, Rockhold a další), objíždí velké světové organizace (UFC, FNG, RCC), měří síly s velkými jmény (Lewis, Emelianenko, Tybura, Oleinik), ale téměř vůbec se o to nepodělí se svými fanoušky. Jeho sociální sítě jsou hodně slabé, což je obrovská škoda, protože právě on by mohl lidem předat skutečně zajímavý obsah. Samozřejmě je v pořádku, že mu jde hlavně o sport samotný, ale MMA je unikátní kombinací sportu a show.

Není pak divu, že má větší pozornost Gábor, který sice nevyrazil nikam za hranice, ale lidé ho vídají skoro na každém rohu, než Viktor, který sice procestoval svět a utkal se s velkými jmény, ale většinu času je téměř neviditelný. Pešta však slíbil, že na této oblasti zapracuje, tak doufejme, že v roce 2020 svůj slib dodrží.

Úvodní foto via IG Viktor Pešta

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *