Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

UFC 245: Analýza, Tipy a Sázky

UFC 245: Analýza, Tipy a Sázky

Ve spolupráci se sázkovou společností Maxi-Tip Vám přinášíme analýzu a tipy na sázky na turnaj UFC 245: Usman vs Covington, který se uskuteční 14. prosince v Las Vegas.

Dnes vám přínášíme UFC tipy redakce od Radima, Pavla a kurzovou analýzu nově obstará Honza, který na Instagramu spravoval úspěšnou stránku MMA Planet a nyní se přidává k týmu MMA Shorties. Přejeme hodně štěstí při tipování.

UFC 245

Moraes vs Aldo – Vítěz Moraes 1,61

V souboji téměř identických stylů budeme moci porovnat kvality dvou elitních brazilských strikerů. Bývalý dlouholetý šampion Aldo se poměrně překvapivě rozhodl jít o váhu níže, přestože jsme všichni spíše očekávali posun nahoru do lehké váhy. V přípravě vypadal několik posledních týdnů poznamenán striktní dietou. Poslední dny před splněním limitu 62kg asi budou pro jeho tělo ještě o poznání nepříjemnější. Bohužel nemá možnost si otestovat reakci organismu na shazování před nějakým lehčím zápasem a hned v premiéře jej čeká asi nejnebezpečnější postojář v celé bantamové váze. Marlon Moraes sice v posledním zápase podlehl Henry Cejudovi, proti kterému investoval veškerou energii do úvodního tlaku a později odešel fyzicky. Tentokrát si ale lépe rozloží síly a nebude se muset šetřit na 4. a 5. kolo. Měl by jet od začátku až do konce stejným tempem, požene ho navíc motivace odčinit poslední prohru.

Nunes vs De Randamie 2 – Bude KO/TKO 1,41

Amanda Nunes je už teď mnohými nazývána GOAT – the Greatest Of All Time. Aby taky ne, když porazila všechny ženy, které kdy byly v jejích dvou vahách šampionkami. Rondu Rousey a Cris Cyborg dokázala dohromady vyřídit za méně, než 2 minuty. Kromě trilogie s Valentinou Shevchenko je poslední větší výzvou právě odveta s De Randamie. Ta má svůj základ v postoji, během kariéry v muay thai poskládala neuvěřitelný rekord 46-0-0 se 30 knockouty. Je těžké se rozhodnout, který ze stylů se spíše prosadí. Nunes hrozí dlouhými kombinacemi, ve kterých má každý úder neskutečnou razanci, De Randamie by měla mít zase navrch během clinchů. Každopádně věřím, že ani jedna z aktérek neplánuje taktickou pětikolovou bitvu a od prvního kola budeme svědky nebezpečných přestřelek. Nunes vyhrála na KO poslední 3 zápasy a poslední zápas De Randamie trval 16 sekund.

Perry vs Neal – Vítěz Perry 2,84

Stejně jako v předchozím zápase postavilo UFC Perryho do cesty nadějnému prospektu, v létě to byl Vicente Luque, tentokrát Geoff Neal. Ačkoliv je Neil bezpochyby techničtějším strikerem, Perry je ten typ, který tyto nedostatky dohání neustálým tlakem a svou houževnatostí. Nedivil bych se, kdyby byl celé první kolo Neal o krok napřed. V pozdější fázi zápasu by ale měl začít zpomalovat, pokud si Perry nebezpečný start pohlídá, ve 2. a 3. kole má předpoklady na to udržovat vlastní tempo a vyhrál na body, nebo dokonce finišem.

Eye vs Araujo – Vítěz Araujo 1,63

Jessica Eye se vrací po drtivém KO v zápase se šampionkou Shevchenko a ani tentokrát ji matchmakeři nešetřili. Stojí proti ní rozjetá Brazilka Viviane Araujo. Je těžké nastupovat po tak zničující porážce, obzvlášť proti soupeři, který je ve vyšším zápasovém tempu, jde do 3. zápasu za kalendářní rok a většinu zápasů vyhrála před limitem. Araujo je všestranná bojovnice, z 8 výher si připsala 3x KO a 4x submisi.

Faber vs Yan – Vítěz Faber 4,05

Na závěr jeden riskantnější tip. Petr Yan sice v kariéře prohrál pouze jednou a porážku dokázal dokonce odčinit, nenarazil však zatím na tak zkušeného soupeře. Faber už oslavil 40. narozeniny, v posledním zápase ale všechny přesvědčil, že se může pořád rovnat s úplnou špičkou. Nadějnému Ricky Simonovi stačilo udělat jednu chybu a okamžitě šel k zemi, zápas trval pouhých 46 vteřin. Netvrdím ale samozřejmě, že bych ho v postoji s Yanem favorizoval, v tomto případě bude rozhodně potřebovat přenést zápas na zem. Ovšem kurz 4,05 se vyplatí zkusit. 

Radim

Pavel

Honza

Celková úspěšnost tipů z minulých turnajů:

Radim 271 z 442 (61,31%)

Pavel 270 z 442 (61,09%)

Honza 147 z 232 (63,36%)

TIP NA TIKET:

 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *