Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

UFC znovu propouštělo. Odnesl to i bývalý šampion

UFC znovu propouštělo. Odnesl to i bývalý šampion

Dostat se do UFC je těžké, ale udržet se v něm je mnohdy ještě těžší. Je totiž potřeba dlouhodobě obstát v obrovské konkurenci. Vedení nejprestižnější organizace je navíc dost neúprosné. Pravidelně tak dochází k propouštění, které se nyní dotklo bývalého šampion i bojovnice, která letos v Praze změřila síly s naší jedinou ženskou zástupkyní v UFC Lucií Pudilovou.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/18/top-5-nejvetsich-padu-zapasniku-ufc/


Není asi žádným překvapením, že se UFC rozloučilo s bývalým šampionem bantamweight divize Renanem Baraem. Barao dokázal mezi roky 2005 a 2014 nasbírat neuvěřitelnou bilanci 32-1-1. Prohrál jen ve svém úplně prvním zápase a poté sbíral jednu výhru za druhou. V té době byl právem považován za jednoho z nejlepších bojovníků planety. Pak ale přišel vyzyvatel T.J. Dillashaw, který vše změnil. Nejen, že Baraa překvapivě porazil, když jej v pátém kole titulové bitvy ukončil, ale očividně jej i navždy zlomil.

Od té chvíle totiž Barao nebyl, co dřív. Z dalších 9 zápasů totiž dokázal vyhrát pouze 2. V poslední fázi kariéry se dokonce dostal do takové krize, že 3 roky nevyhrál ani jeden zápas. Někteří říkají, že mu Dillashaw vzal duši, jiní že za to může příchod anti-dopingové agentury USADA. Tak či tak se ukázalo, že aktuálně na UFC Barao zkrátka nemá.

Dále se UFC rozloučilo i s Liz Carmouche, kterou domácí fanoušci znají i díky duelu s Lucií Pudilovou. U Liz je propuštění poměrně překvapivé. Sice poslední zápas, kterým byla titulová bitva s Valentinou Shevchenko prohrála, ale z posledních 6 zápasů si připsala 4 výhry, což není vůbec špatné. Očividně se však s vedením neshodla na pokračování.

Doufejme, že u naší Lucie Pudilové UFC tak přísné nebude. Lucka má totiž aktuálně na svém kontě 3 prohry v řadě s tím, že jí na konci ledna čeká poslední zápas platného kontraktu. Poté se tedy bude řešit, zda Lucie v lize mistrů setrvá, nebo jestli si bude muset hledat nové angažmá.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *