Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Turnaj Choketopus již tento víkend

Choketopus Grappling Challenge vol. 7

V neděli 8. prosince se v pražském Meet Factory uskuteční již sedmý turnaj Choketopus Grappling Challenge. Dnes vám v našem článku přiblížíme, co od této akce očekávat a na jaká jména se můžete těšit.

Hlavní turnaj CGC7 – pavouk BJJ NoGi, těžké váhy +99kg

V pořadí na sedmém ze série turnajů pouze pro zvané atlety tentokrát uvidíte těžké váhy v 99+ kg. Svoje umění předvedou držitelé černých pásů z celé Evropy, kteří se budou snažit ustát nápor mladých a ambiciózních atletů. Těšit se můžete také na borce ze špičky českého MMA Miloše „Melouna“ Petráška nebo českého rozhodčího Michala Popeláka
Nadále se budeme držet pravidel NoGi EBI Submission Only a systému dvoustranného pavouka.

Choketopus

Největší rozdíl mezi klasickými pravidly BJJ a nově vzniknutým CJJ je přítomnost úderů otevřenou dlaní ve chvíli, kdy se boj odehrává na zemi. Ptáte se, proč taková změna? Měla by ukázat, zda BJJ techniky zápasníků jsou efektivní i v realistických podmínkách. Některé novodobé techniky (inverze, útoky na nohy apod.)  nechávají toho, kdo je aplikuje, náchylného vůči úderům. Možnost udeřit soupeře otevřenou dlaní tak vytvoří hrozbu, se kterou se musí soupeř vypořádat a zároveň je relativně bezpečná pro oba soupeře (jak pro ruce, tak pro obličej, protože se při CJJ nepoužívají rukavice).

Inkubátor Cup

V rámci Inkubátor Cupu se představí čtyři nadějní zápasníci do 77kg, kteří mají bílý pásek („nultou“ úroveň) a netrénují déle, než jeden rok. Turnaj vám ukáže, jak rychle se lze naučit skvělým dovednostem za krátkou dobu při dostatku píle a správném odhodlání. Vítěz Inkubátor Cupu dostane příležitost zúčastnit se jednoho z příštích hlavních turnajů CGC. Zde se můžete těšit třeba na Viléma Cao. 

Choketopus

Program večera:

18:00 – Otevření Meetfactory
19:00 – Zahájení večera
19:10 – Seznámení s formátem turnaje a pravidly
19:30 – Zahájení turnaje
22:30 – Předpokládaný konec programu
22:30 – Afterparty přímo v Meetfactory s DJs*

*Časový rozvrh je pouze orientační – délku zápasu mají v rukou zápasníci.  

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *