Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Procházka vs UFC veterán potrestaný za doping

Procházka vs UFC veterán potrestaný za doping

Šampion polo-těžké váhy organizace Rizin Jiří Procházka už zná jméno soupeře, se kterým se utká na konci roku na turnaji Rizin 20. Je jím zkušený UFC veterán, který letos přijal trest od anti-dopingové agentury USADA za porušení anti-dopingových pravidel. Souboj je koncipován jako Procházkova první titulová obhajoba.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/13/bitva-jiri-prochazka-vs-bader-nejspis-nedopadne/


Původně se sice spekulovalo o možné bitvě s dvojnásobným Bellator šampionem Baderem, ale na tento zajímavý duel nakonec nedojde. Navzdory snaze se všechny zúčastněné strany nedomluvily tak, aby byli všichni spokojení. Bader tak vyhlíží svůj návrat do Bellator oktagonu, na který by mohlo dojít v únoru 2020.

Pro šampiona Procházku se tak hledal nový soupeř. Éterem létala jména, jako Shtyrkov, Heun, Davis, Machida nebo Němkov, ale ani s jedním ze jmenovaných bojovníků se Denisa neutká. Procházka totiž změří síly se skutečným UFC veteránem C. B. Dollawayem.

Jiří Procházka vs Dollaway

Dollaway má na svém kontě 26 zápasů s tím, že hned 20 jich absolvoval v nejprestižnější MMA lize světa – UFC. V průběhu své kariéry se utkal s Taylorem, Reljicem, Boetschem, Carmontem, Machidou, Bispingem, Marquardtem, Lombardem a mnohými dalšími. Z celkových 26 zápasů dokázal 17 vyhrát a 9 prohrát. Celkem 9 zápasů pak ukončil před limitem.

Dollaway je zajímavé jméno, které přichází přímo z UFC, ale jeho kariéru v poslední době poznamenalo hned několik prohěr a hlavně porušení anti-dopingových pravidel. Z posledních 6 zápasů dokázal Dolloway vyhrát „jen“ 2 s tím, že vítězství nad Lombardem získal díky diskvalifikaci soupeře za to, že po ukončení kola vyslal několik dalších úderů. Většinu své kariéry navíc strávil ve střední váze. Navrch byl tento rok potrestán za porušení anti-dopingových pravidel.

Dolloway

Dle oficiálního vyjádření agentury USADA byl Dollaway pozitivně testován na růstový hormon anastrozole a modulátor clomiphene. Zároveň v zakázanou dobu použil kapačku, za což byl potrestán dvouletým zákazem činnosti, který však japonská organizace Rizin nezohledňuje.

Dollaway určitě není soupeř, kterého si fanoušci ani Tým Denisa představovali. Pro organizaci Rizin je však na druhou stranu nesmírně těžké najít pro Procházku adekvátního soupeře. Drtivá většina bojovníků z absolutní špičky, ve které se nyní Jiří Procházka nachází, je totiž pod smlouvou nějaké velké organizace, která start v Japonsku zkrátka neumožňuje.

UFC vs Bellator

Určitou „útěchou“ může být to, že Jiří nějakou dobu mluví o tom, že by se po této bitvě, která je posledním soubojem v rámci platného kontraktu s Rizin, rád vydal do UFC nebo Bellatoru. Tam už by se samozřejmě nabízela mnohem zajímavější jména. To však trochu předbíháme. V první řadě je třeba získat další Vítězství, což, jak věříme, se Jiřímu povede.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

5 komentářů

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *