Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Příprava šla mnohem lépe než minule,“ prozradil Makhmud Muradov

„Jdu pro další vítězství,“ věří Makhmud Muradov

Makhmud Muradov má před sebou druhou bitvu v rámci organizace UFC. V té se na turnaji, který se koná v hlavním městě Spojených států, utká se zkušeným Trevorem Smithem. Ten už v nejprestižnější MMA lize na světě absolvoval celkem 11 zápasů. Navzdory tomu však Mach věří, že si připíše další vítězství, které by už bylo celkem 13. v řadě.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/24/budu-ve-vsech-ohledech-lepsi-predpovida-makhmud-muradov/


„Příprava šla mnohem lépe než minule. Méně papírování a více času na přípravu. Už se moc těším. Váha je v pohodě. Ráno po tréninku jsem měl 88 kilogramů. V Amerie mě čekají nějaké rozhovory a focení, tak jako vždy,“ prozradil Mach pro MMA Shorties ještě před odletem. 

Makhmud Muradov

Machova váha v sobotu 30.11.2019, tedy týden před zápasem. Do splnění limitu mu tou dobou zbývaly jen 4 kilogramy.

Mach si před zápasem pochvaloval hlavně delší čas na přípravu. Před premiérou v UFC, která proběhla na turnaji v Kodani, měl totiž na přípravu necelých 14 dní, což samozřejmě není ideální. To se ukázalo hlavně ve třetím kole, kdy Machovi viditelně došla šťáva. I přesto však dokázal bitvu dotáhnout do vítězného konce.

Trénink vs příprava na bitvu

Mnoho fanoušků ho za výkon kritizovalo a vyčítalo mu, že mu došel dech. Mach se tedy na naše přání pokusil vysvětlit, jaký je rozdíl mezi běžným tréninkem a přípravou před zápasem, „Lidi mi samozřejmě psali, že přeci pořád trénuji. Ano, pořád trénuji, ale každý trénink je jiný. Je rozdíl mezi tím, když se připravuješ na zápas, trénuješ a třeba spáruješ, a když jedeš běžné silové tréninky, kondiční tréninky, kruháče, lapy, běháš. To je úplně něco jiného a jiná fyzička.

Makhmud Muradov

Vždy měsíc až měsíc a půl před zápasem jedu do Polska, kde mám hodně sparingů a wrestlingu. Lidi tohle asi jen tak nepochopí. Říkají, že přeci trénuji pořád. Ano, trénuji, ale jinak. Samozřejmě se pořád udržuji v nějaké kondici, ale to tělo nemůže fungovat pořád na 100%. Pořád sparingy a wrestling, to se pak tělo unaví. Nemůže být pořád v top formě. Samozřejmě se ale musí na nějaké úrovni udržovat.“

Nyní je tedy jasné, že je rozdíl mezi běžnou formou, kterou si bojovník dlouhodobě udržuje, a formou, kterou se snaží mít v den zápasu. Ta je totiž výsledkem komplexní přípravy, která několik týdnů postupně graduje. Právě na takový proces neměl Muradov před Kodaní čas.

Makhmud Muradov vs Trevor Smith

Zkušený wrestler Smith

Ve druhém zápase, pokud se souboj dostane až do třetího kola, by na tom tedy měl být o poznání lépe. Bude však záležet na tom, jak se bude duel vyvíjet. Dá se totiž očekávat, že se Smith bude snažit brát Makhmuda na zem.

„Myslím si, že mě bude chtít vzít na zem, a když uvidí, že mám dobrý pohyb a obranu, tak bude chtít zůstat v postoji. Pokusy o takedowny by ho totiž stály hodně síly. I kdyby by mě hodil, tak mu vstanu a budu dál makat. Myslím si, že jsem rychlejší a mám lepší postoj. Jdu si ten zápas užít a uvidíme, co nabídne soupeř. Určitě ho nepodceňuji. Je to totiž zkušený bojovník. Jdu pro další vítězství,“ počítá Makhmud Muradov s tím, že bude muset čelit pokusům o přenesení boje na zem.

Machův zápas, který bude celou kartu otevírat, bude v sobotu možné sledovat zhruba mezi 23:30 – 00:00 skrze Fight Pass nebo stanici Nova Sport 2, která speciálně zakoupila práva na celý turnaj.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

4 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *