MMA Shorties

Co hledáte?

„Pokud má někdo zájem o spolupráci, může nás kontaktovat,“ zní z Artnox

OKTAGON14 OKTAGON14

„Pokud má někdo zájem o spolupráci, může nás kontaktovat,“ zní z Artnox

Share

„Pokud má někdo zájem o spolupráci, může nás kontaktovat,“ zní z Artnox

Vzhledem k tomu, že se nám blíží turnaj KSW 52 a s ním spojený titulový zápas Ivana Buchingera, tak jsme se rozhodli vyzpovídat ty, kteří mu k významnému duelu pomohli. Polská manažerská skupina Artnox Fight Sport pomalu proniká na československý trh. V jejich portfoliu jsou zatím tři známá jména naší MMA scény. Další by v budoucnu měla přibývat. V našem rozhovoru s hlavním představitel Artnox Arturem Gwozdzem se mimo jiné dozvíte s jakými organizacemi spolupracují nebo jaké jsou jejich plna příští rok.

Zdravíme do Polska. Můžete na začátek fanouškům v České republice trochu přiblížit, jak Artnox Fight Sport vznikl a jak funguje?

Zdravíme všechny fanoušky bojových sportů v České Republice a na Slovensku! Artnox Fight Sport je manažerská skupina, která ve svých řadách sdružuje zápasníky MMA a K1. Na scéně bojových sportů jsme aktivní něco přes dva roky. Artnox Fight Sport vznikl v březnu 2017. Momentálně spolupracujeme s cca 60 sportovci. Soustředíme se především na vyhledávání a vyjednávání zápasů v těch nejlepších MMA a K1 organizacích a samozřejmě se snažíme domluvit, co nejlepší finanční podmínky pro každého z nich. Krom toho se staráme o to, aby naši sportovci dostávali materiální podporu od našich stálých sponzorů, ať už jde o vybavení pro trénink od firem jako Pitbull West Coast či Tapout, nebo suplementy od firmy Atom Muscle. Snažíme se o to, aby se mohli soustředit jen na trénink a přípravu na jednotlivé zápasy.

S jakými organizacemi a promotéry nejvíce spolupracujete?

Spolupracujeme se všemi organizacemi MMA a K1 v Polsku – KSW, ACA, FEN, Babilon MMA, Armia Fight Night, TFL, GSW a mnoha jinými. Za hranicemi Polska jsme spolupracovali s XFN, dále PCF a několika Ruskými organizacemi. Stále se rozvíjíme a doufáme, že se nám podaří navázat těsnější vztahy s promotéry na CZ/SK MMA scéně, aby naši zápasníci mohli předvést své schopnosti českému a slovenskému publiku.

Zaměřujete se čistě na MMA, nebo i jiné bojové sporty?

Většina našich zápasníku je zaměřena na MMA, ale máme v našich řadách i skvělé kickboxery a proto jim organizujeme i zápasy v K1.

Jaké zápasníky najdeme ve vašem portfoliu?

V našich řadách najdete tři jména, které vám budou nejznámější: Ivan Buchinger, Patrik Kincl a Magdaléna Šormová. Oba pánové posílili řady největší evropské organizace KSW a Ivan již 7.12. stane před velkou šancí získat mistrovský pás této organizace! Další z našich sportovců, kterými se můžeme pochlubit jsou mimo jiné: Andrzej Grzebyk – dvojitý držitel pásu organizace FEN (druhá největší organizace v Polsku), Dominik Zadora mistr DSF a ex-mistr FEN, Michal Michalski zápasník KSW, Pawel Pawlak v současnosti zápasník Babilon MMA, dříve působil v UFC, Lukasz Brzeski – příští titulový vyzyvatel organizace FEN, Michal Pietrzak – skvělý zápasník KSW, Adrian Bartosinski, Kamil Dolgowski, Bartosz Gladkowicz. To jsou všechno zápasníci s rekordem 5-6 zápasů bez porážky!

Artur Gwozdz s Patrikem Kinclem

Plánujete se v příštím roce zaměřit více na CZ/SK trh a kromě Kincla s Buchingerem podepsat i jiné zajímavé zápasníky? Jak je možné s Vámi navázat spolupráci?

Samozřejmě! Nechceme končit Patrikem Kinclem nebo Ivanem Buchingerem. Zajímá nás mnoho jmen z české a slovenské bojové scény. U vás je mnoho skvělých sportovců. Pokud má někdo zájem o spolupráci, může nás kontaktovat přes náš Facebookový profil: https://www.facebook.com/artnoxmma/, nebo náš instagramový profil.

Jak náročné bylo pro jmenované borce hned na první zápasy domluvit titulové bitvy? Není totiž běžné, že bojovník při své premiéře v organizaci dostane šanci bojovat o titul.

Vyjednání prvních zápasů o mistrovský pás KSW pro Patrika a Ivana bylo těžké. Naštěstí máme opravdu nadstandardní a velmi dobré vztahy se šéfy KSW a po těžkých vyjednáváních se nám je podařilo přesvědčit, že mají do těchto zápasů postavit právě naše svěřence. Každý zápasník sní o svém mistrovském duelu, ale je potřeba říci, že na straně Ivana i Patrika jsou opravdu silné argumenty proto, aby jej dostali. Jsou to skvělí zápasníci s dobrým rekordem, profesionální sportovci, kteří mohou jít příkladem, ale hlavně z našeho hlediska oba představují reálné ohrožení pro současné držitele pásu a my věříme, že jak Ivan, tak i Patrik jsou schopni stát se držiteli mistrovského pásu KSW.

Momentálně je asi Vaší nejvýraznější postavou šampion dvou váhových kategorií Andrzej Grzebyk. Je možné, že ho uvidíme příští rok v KSW nebo UFC?

Ano, Andrzej Grzebyk je momentálně šampionem dvou váhových kategorií 77 a 84kg v organizaci FEN. Díky skvělé bilanci 16:3 a sérii osmi vítězství v řadě se Andrzej stal objektem zájmu, jak UFC tak i KSW. V tuto chvíli nemůžeme prozradit nic bližšího, ale věřte, že stojí za to sledovat v blízké době vývoj jeho kariéry!

Andrzej Grzebyk

Andrzej Grzebyk

Děkujeme za rozhovor. Máte na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky MMA Shorties?

Také velmi děkujeme za rozhovor! Především chceme ještě jednou srdečně pozdravit fanoušky MMA a všech bojových sportů v České Republice a na Slovensku. Viděli jsme vás mnohokrát na živo na několika galavečerech a uznáváme, že jste skvělí! Chtěli bychom vám všem doporučit sledování vývoje kariéry Patrika Kincla, Ivana Buchingera a Magdalény Šormové. Všechny fanoušky zveme k sledování našich intagramových a facebookových profilů. Vždy tam najdete něco zajímavého o našich a také vašich zápasnících. Sledujte MMA Shorties a hodně štěstí!

Foto: Artnox Fight Sport

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *