Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Vlákal Dana White Conora McGregora do pasti?

Vlákal Dana White Conora McGregora do pasti?

Před pár dny byl oficiálně oznámen dlouho očekávaný návrat historicky největší hvězdy MMA Conora McGregora, který se v polovině ledna utká s Donaldem Cerrone. Navzdory tomu, že poslední zápasy obou aktérů proběhly v lehké váze, se lednový souboj odehraje ve váze do 77 Kg, tedy v rámci welterweight divize. Zpočátku se myslelo, že jde pouze o nedorozumění, ovšem po delším zamyšlení do sebe vše poměrně zapadá.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/28/potvrzeno-conor-mcgregor-ma-soupere-a-vraci-se-do-boje/


Staré promotérské pravidlo říká, že je fanouškům třeba dát to, co chtějí, ale zároveň nečekají. Před necelým půlrokem dostal prezident UFC Dana White otázku ohledně případné bitvy McGregor vs Masvidal. White tehdy reagoval velice stručně, „Je to nesmysl, Masvidal je na Conora moc velký“. Toho se okamžitě chytil i Masvidal, který začal prohlašovat, že nechce mít na krku žádné obvinění z vraždy. Podle médií McGregor tyto projevy nenesl úplně dobře a téměř okamžitě zasypal Whitea velkým množstvím zpráv.

Conor McGregor

145 / 155 /175

Rozhodnutí o přesunu do vyšší váhy zmínil McGregor už při nedávné tiskové konferenci v Moskvě, kde poodhalil plán na rok 2020, „Chci rozjezdový zápas na leden, poté vítěze Masvidal vs Diaz a koncem roku vítěze Ferguson vs Khabib“.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/04/rozsekal-bych-toho-skreta-rika-jorge-masvidal-o-conorovi/


Conor McGregor se tedy očividně rozhodl k přesunu do vyšší váhy z jednoho prostého důvodu. Chce fanouškům (a hlavně sobě) dokázat, že má na to rovnat se se špičkou welterové váhy.

Co jsme se naučili o Conorovi ve welterweight divizi?

Až na zápas s Hollowayem a odvetu s Diazem nevyhrál McGregor ani jednou na body. V kariéře si připsal 21 vítězství, z toho 18 KO/TKO a jedinou submisi. K prvnímu duelu ve welterweight divizi, který proběhl s Diazem, prozradil následující, „Posílal jsem rány, které by všechny předchozí soupeře poslaly k zemi. Diaz ale pořád stál přímo přede mnou, tak jsem posílal další a další. Začalo druhé kolo a on tam stále byl. Nepracoval jsem efektivně se svou energií a selhal jsem“. Tím vysvětlil, že se zejména kvůli jedenácti kilům navíc (přesun z perové váhy) vyčerpal v průběhu prvních pěti minut. Do odvety nastoupil s o poznání taktičtějším přístupem a po pěti kolech vyhrál.

Nabízí se nám tedy otázky: „Jak Conor bude vyhrávat zápasy, když soupeře nebude schopen ukončit na KO?“ a „Jak se vypořádá s divizí, která je plná dominantních wrestlerů, kteří dokáží diktovat vysoké tempo celých 25 minut?“

Krom toho, že chce Conor McGregor dokázat, že malý není, možná touží po statusu champ champ champ, do čehož ale ještě zbývá předlouhá cesta.

Vmanipuloval tedy Dana White McGregora do zápasu dvou fanouškovských oblíbenců, který v budoucnu přiláká enormní množství pozornosti a tím vydělá i obrovské množství peněz? Možné to je. Navíc je to reálnější scénář, než se snažit o odvetu s Khabibem, který o souboj nemá zájem. Masvidal o bitvu naopak rozhodně stojí a díky zisku BMF titulu se určitě nebude zběsile hnát do boje o titul welterové váhy. Je v pozici, kdy se mu nabízejí atraktivnější soupeři a pokud si Conor McGregor v lednu poradí s Cerronem, nebude tomuto money fightu v podstatě nic bránit.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

6 komentářů

  1. Přeložený video od strýčka Chaela, skoro slovo od slova. Gratulace. #titotapped

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *