Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Robert Whittaker si roli šampiona moc neužíval

Robert Whittaker si roli šampiona moc neužíval

Robert Whittaker se stal v červenci 2017 díky výhře nad Yoelem Romerem prozatímním šampionem střední váhy. Právoplatným vládcem divize byl tehdy GSP, který se však svého titulu záhy vzdal. Na trůn tak „bez boje“ usedl Whittaker. V polovině roku 2018 navíc svůj titul obhájil, když se znovu utkal s Romerem. Přišel o něj až letos poté, co jej ve druhém kole dokázal tvrdě ukončit Israel Adesanya. Whittaker se tak v jednom z posledních rozhovorů rozpovídal o tom, co pro něj titul znamenal, a jak si pozici šampiona vlastně ani moc neužíval.


„Nikdo není jako já,“ vzkazuje šampion Israel Adesanya


„Svým způsobem se mi to moc nelíbilo. Přináší to samozřejmě své výhody, ale i nevýhody, které mi začaly tříštit pozornost. Musíte se hodně věnovat médiím a čelit očekávání fanoušků i vlastnímu tlaku. S tím jsem se moc neztotožňoval,“ prozradil Whittaker v rozhovoru s Arielem Helwanim.

Podobně v minulosti mluvilo hned několik šampionů. Stačí si vzpomenout na Conora McGregora, který před odvetou s Diazem odmítal většinu mediálních povinností. Cítil totiž, že se před prvním zápasem více věnoval propagaci a rozhovorům, než skutečnému tréninku, což pak mělo dopad na průběh zápasu, který prohrál.

„Mým cílem nikdy nebylo získat titul. To by jen výsledek mé cesty. Soustředím se na každý zápas zvlášť. Jeden po druhém. To je to, co miluju. Nyní jsem hladovější, než kdykoliv dřív. Hrozně se těším na další zápas a na to, co si pro mě budoucnost připraví. Nemůžu se zkrátka dočkat, až se vrátím zpátky,“ vyhlíží Whittaker další zápas. Není taky divu. Whittaker totiž kvůli zraněním a dalším komplikacím v minulosti nezápasil tak často, jak by si asi přál. Za poslední 3 roky totiž zápasil pouze čtyřikrát s tím, že dva zápasy stihl ještě v roce 2017.

Hned po prohře s Adesanyou však avizoval, že je v pořádku a připravený se vrátit do boje. Toho se nedávno chytil Darren Till, který by se s bývalým šampionem rád utkal. Původně nabízel březnový turnaj v Londýně, ale po ohlášení zápasu McGregor vs Cerrone by se očividně rád dostal na lednovou kartu turnaje UFC 246.

Whittaker v rámci střední váhy prohrál pouze jednou, zatímco Till do ní nedávno vítězně vstoupil. Případný duel by tak byl hodně zajímavý.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *