Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Shorties Týden 48/19

Shorties Týden

Shorties Týden

Někteří náš sledujete pravidelně každý den, ale jsou i tací, kteří stihnout zhlédnout jen některé zprávy. Hlavně pro ně je slouží rubrika Shorties Týden, která přehledně den po dni shrne to nejdůležitější a nejzajímavější, co předchozí týden přinesl.

 

Shorties týden 48/19

podenli

„Budu ve všech ohledech lepší,“ předpovídá Makhmud Muradov

Makhmud Muradov má před sebou druhý zápas v nejprestižnější MMA lize na světě. Poté, co navzdory krátké přípravě dokázal na body porazit Di Chirica, ho na začátku prosince čeká ve Washingtonu zkušený Smith. Ten v UFC absolvoval 11 zápasů, ale i tak Mach věří, že bude ve všech ohledech lepší a připíše si další důležité vítězství.


„Jdu pro další vítězství,“ říká Makhmud Muradov


„UFC mě a můj management kontaktovalo ohledně tohoto zápasu a já ani na  vteřinu neváhal. Jsem zvyklý zápasit každé dva nebo tři měsíce, takže můžu říct, že jsem vždy ready. Samozřejmě je velký rozdíl v zápase, který člověk bere 13 dní před konáním nebo 5 týdnů před konáním. Tentokrát jsem si jistý, že budu sakra připravený,“ prozradil Makhmud Muradov pro světoznámý server MMA Junkie, který jej popisuje jako chráněnce Floyda Mayweathera.

Makhmud Muradov vs Trevor Smith

Machův soupeř je sice zkušený, ale v poslední době se mu úplně nedařilo. Aktuálně má totiž na svém kontě 2 prohry v řadě, „Můj protivník je velice zkušený. Má na svém kontě více než 10 UFC zápasů. Má dobrý postoj a je hodně zkušený wrestler. Respektuji ho, ale budu ve všech ohledech lepší. Může přijít cokoliv. Postoj, zem, klidně i výměny ve vzduchu… Americké publikum je pro mě nové, takže se těším, až si ho svým výkonem budu moct podmanit.“

Server MMA Junkie rovněž informoval, že je Makhmud Muradov stále jediným MMA bojovníkem stáje The Money Team, kterou založil legendární boxer Floyd Mayweather. S tím se Mach přátelí a často za ním do USA jezdí, „Byl jedním z prvních, s kým jsem po zápase s Di Chiricem mluvil. Gratuloval mi a říkal, že je z mé výhry šťastný. Nejsme jen nějaký tým nebo tak něco, celé TMT je jako rodina. Úspěch jednotlivce je úspěch všech.“


Jak se Makhmud Muradov seznámil s Floydem Mayweatherem?


Muradov bude společně se Smithem otevírat kartu turnaje UFC Washington, který se koná 7. prosince. Pro domácí fanoušky však máme dobrou zprávu. Stejně jako v případě turnaje v Kodani i nyní totiž televize Nova dokoupí práva i na před-zápasy, takže fanoušci budou moct na Nova Sport 2 sledovat celou kartu včetně zápasu Macha Muradova.

Šampion Tomáš Deák o dalším angažmá

Tomáš Deák se díky výhře nad Filipem Mackem na turnaji OKTAGON 14 stal šampionem bantamweight divize organizace OKTAGON MMA. V minulosti rovněž držel titul organizace Fight Nights Global, ale ta mu tak dlouho odkládala zápas, až se Tomáš zranil, takže už s touto organizací spolupracovat nechce. Reprezentant OFA gymu tak nyní řeší, kam bude pokračovat jeho další cesta. Na rozdíl od většiny bojovníků ani tak netouží po UFC, jako spíš po směřování na východ.


Sivák vyzval Deáka. Ten odpověděl s nadhledem šampiona


„Chci se dostat do světa a získat světový titul. Mým největším snem je momentálně získat opasek jedné ze světových organizací. Nejvíc toužím jít do Rizinu. To je můj aktuální plán a budu věřit, že vyjde… Řeším to se svým hlavním trenérem. Má to na starosti a řeší to. V průběhu několika týdnů bychom měli ohledně Rizinu mít jasno, zda to vyjde nebo ne. Pokud ne, tak budeme řešit jinou organizaci,“ prozradil Tomáš Deák pro sport7.sk.

Na po-turnajové tiskové konferenci Tomáš naznačil, že by si do budoucna rád domluvil střídavé starty. To znamená, že by například jednou nastoupil do zápasu pod organizací Rizin a v dalším by obhajoval titul šampiona organizace OKTAGON MMA. Je však otázkou, zda by mu to nový zaměstnavatel umožnil, nebo jestli by si jej nezavázal exkluzivní smlouvou. To by však záleželo na tom, jak by se zúčastněné strany domluvily.

Co se týče UFC, tak tomu se Tomáš Deák určitě nebrání, jen si myslí, že by se mu lépe dařilo na východě, „Nemůžu říct, že bych to UFC nešel. Nikdy mi od nich nepřišla nabídka, takže to nemůžu tvrdit. Kdyby mi nabídka přišla, tak bych jí pravděpodobně přijal. Spíš to ale vidím tak, že v organizaci Rizin nebo ONE FC bych měl lepší podmínky, co se týká zápasení i lepšího života.“

Tomáš má aktuálně na svém kontě 6 výher v řadě s tím, že z posledních 17 zápasů prohrál jen jediný. Neměl by tedy být problém mu najít zajímavé angažmá. Uvidíme však, zda se povede Rizin, po kterém Tomáš touží nejvíce. Tam by měl případně šanci se utkat s takovými jmény, jako je Kyoji Horiguchi, Kai Asakura, Ben Nguyen a mnohými dalšími.

Zdroj: Tomáš Deák aj o Rizine či UFC: Šport chcem mať ako hobby, nie ako prácu

Pravděpodobně bylo nalezeno tělo Harrisovy dcery

Bojovník Walt Harris, kterého můžete znát ze soubojů s Werdumem, Arlovskim, Oleinikem a dalšími, poslední týdny pátral po své nevlastní dceři. Ta se začala pohřešovat 24. října. Do pátrání po ztracené dívce se zapojila i velká část MMA komunity. Šampion polo-těžké váhy Jon Jones nebo prezident UFC Dana White například nabídli odměnu za informace, které povedou k jejímu nalezení. Policie po několika týdnech vyšetřování informovala o zadržení dvou podezřelých, kteří by mohli mít ve zmizení prsty. Včera večer pak přišla smutná zpráva. Bohužel bylo pravděpodobně nalezeno tělo.

„Mohu potvrdit, že byly nalezeny ostatky lidského těla, u nichž máme důvodné podezření si myslet, že patří Aniah Blanchard,“ informovala zástupkyně Lee County Brandon Hughes. „V průběhu vyšetřování zmizení Aniah Blanchard jsme získaly informace, které odhalily možnou polohu těla. 25. listopadu dopoledne se na toto místo vydali příslušné jednotky. Po krátkém ohledání místa vyšetřovatelé nalezli v lese pozůstatky lidského těla. Nyní se snažíme ověřit identitu a přijít na to, jak se tělo na místo dostalo.“

Walt Harris a zbytek rodiny se tak pravděpodobně dočkali jednoho z nejhorších možných scénářů. Harris se měl původně utkat s legendárním Alistairem Overeemem, ale kvůli ztracení dcery odstoupil. Nyní ho pravděpodobně čeká další náročné období, takže není jisté jestli ho v blízké době vůbec uvidíme zpět v oktagonu.

Doufejme, že se celá rodina v této chvíli dočká další velké podpory, kterou jí, nejen MMA komunita, poslední dny a týdny posílala.

Shorties týden 48/19

Shorties Týden

RCC chystá velké věci s dopadem na CZ/SK MMA scénu

Ruská organizace RCC má před sebou velký prosincový turnaj RCC 7, kde se představí řada domácích i zahraničních hvězd. Zároveň se však počítá se startem šampiona organizace OKTAGON MMA Davida Kozmy. Příští rok má navíc vedení RCC v plánu další velkolepé turnaje. Rádo by na ně nasadilo i zápasníky CZ/SK MMA scény. Co se konkrétně chystá nám nastínil český trenér Martin Wodecki, který působí jako trenér, ale i jakási spojka mezi ruským gigantem a „Československem“.


David Kozma zná dalšího soupeře


„Turnaj RCC 7 se uskuteční 14. prosince 2019 v hokejové aréně v Jekatěrinburgu. Hlavním zápasem večera bude Alexander Shlemenko vs veterán UFC a WSOF David Branch. V dalších zápasech se představí neporažený Ivan Shtyrkov vs Yasubey Enomoto, který na posledním turnaji RCC Intro zvítězil poněkud zvláštním způsobem nad Mikhailem Ragozinem (dle zápisu vyhrál Ragozin 2:1, ale hlavní rozhodčí změnil rozhodnutí ve prospěch Enomota). Dále pak budou k vidění těžké váhy Anton Vyazigin vs loňský finalista PFL Josh Copeland. Zde byl zvažován i šampion organizace OKTAGON MMA Michal Martínek. Michala máme v hledáčku už delší dobu a doufám, že se ho k nám podaří dostat. V dalším zápase se objeví domácí oblíbenec Mikhail Ragozin vs bývalý zápasník UFC Matt Dwyer. Dohromady bude k vidění 13 zápasů. Samozřejmě se zde představí David Kozma proti soupeři se kterým se měl utkat na RCC Intro, tedy s Roman Mukhamedshinem.

Šance pro CZ/SK bojovníky

RCC se poohlíží i po dalších bojovnících z Česka a Slovenska, jako jsou Leo Brichta, Attila Végh, Patrik Kincl nebo Michal Martinek. S nimi nebo s jejich zástupci už bylo jednáno. Doufám, že příští rok se to podaří dotáhnout. Samozřejmě monitorujeme více zápasníků a chystáme jedno velké překvapení pro české a slovenské fanoušky. To když vyjde, tak to bude opravdu skvělé a určitě přitáhne pozornost diváků na RCC promotion, ale zatím je to v plenkách a je zde hodně otazníků. Samozřejmě naši zápasníci jsou ochotni přijmout jakoukoliv výzvu z Česka nebo Slovenska, alespoň v přiměřených mantinelech kontraktu.

RCC ve spolupráci s ?

My neustále jednáme o spolupráci, ať už je to Night of Warriors, Heroes Gate, I AM FIGHTER nebo OKTAGON MMA. A věřím, že se podaří nakonec uzavřít rozumné podmínky a vzájemně dávat příležitost zápasníkům pro svůj růst a možnost zviditelnit se. RCC promotion je beze sporu jedna z největších organizacích v Rusku. Příští rok hodláme dělat ještě větší turnaje a navýšit i jejich počet. Myslíme si, že naše turnaje mají vždy vysokou kvalitu bojovníků, o čemž svědčí i naše fight cards. Nicméně jsme přesvědčeni, že u nás skoro nejsou jednostranné souboje a většinou se jedná o velice vyrovnané duely. Děkuji a přeji hezký den do ČR,“ informoval Martin Wodecki, jehož exkluzivní vyjádření pro MMA Shorties jsme vám přinesli už několikrát.

Ruská organizace má očividně velké plány, do kterých by ráda zahrnula i CZ/SK MMA scénu. David Kozma už šanci dostal, ale vypadá to, že v hledáčku je hned několik dalších zápasníků. Organizace OKTAGON MMA většinou svým zápasníkům v podobných aktivitách nebrání, takže je šance, že Michala Martínka v Rusku uvidíme. Stejně tak se v souvislosti s Ruskem mluvilo i o Brichtovi. Otázka je, zda by byl, podobný start umožněn i Patriku Kinclovi, který se nedávno upsal polské organizaci KSW. Tak či tak se rýsuje cesta zajímavá spolupráce, ze které by mohli profitovat jednotlivci, ale i celé organizace.

T. J. Dillashaw vysvětlil, proč podváděl

T. J. Dillashaw se chtěl zařadit mezi bojovníky, kterým se v jednu chvíli podařilo držet tituly dvou váhových kategorií. Domluvil si tedy bitvu se šampionem Cejudem, do které však musel radikálně hubnout. Navzdory ujišťování, že v případě, že bude mít dostatek času, vše zvládne, se nakonec uchýlil k zakázaným látkám. Nyní s odstupem času se pokusil vysvětlit, proč vlastně podváděl.


Čím se Dillashaw provinil?


„Vzal jsem si lék na chudokrevnost, které se jmenuje Procrit. Jeho hlavní ingrediencí je Erythropoietin (EPO). Pomohlo mi to budovat krvinky. Když je člověk chudokrevný, tak se se mu snižuje množství červených krvinek, což má vliv na energii. Byl jsem na extrémně striktní dietě, která mi ve vysokém zápřahu dovolovala jen 1 600 kalorií denně. Šel jsem zkrátka do extrému,“ začal T. J. Dillashaw své vysvětlování v rozhovoru s Arielem Helwanim.

„Šel jsem fakt na hranu, takže jsem na tom byl špatně. Nechtělo se mi ráno vylézt z postele. Potřeboval jsem dál hubnout, ale nechtělo se mi jít do gymu. Nechtěl jsem běhat a obecně jsem zkrátka nechtěl dělat to, co bylo třeba. Byl jsem připravený vydržet čistý až do zápasu, ale pak jsem to zkrátka posral. Jak jsem řekl, chtěl jsem to vydržet až do zápasu, protože jsem chtěl dokázat něco neslýchaného, ale bohužel mě to dostalo,“ pokračoval Dillashaw, který očividně šel na hranu možností svého vlastního těla.

Ve chvíli, kdy byl ze strany anti-dopingové agentury USADA informován, že jeho test vykazuje neobvyklé hodnoty, se Dillashaw k věci postavil čelem a okamžitě se vzdal titulu šampiona bantamweight divize, který získal výhrou nad rivalem Garbrandtem, „Postavil jsem se tomu čelem. Přiznal jsem to, což bylo hodně těžké. Vzdal jsem se titulu dřív, než USADA jakkoliv rozhodla.“

„Nebudu se nijak vymlouvat. Udělal jsem zkrátka chybu, kterou jsem dělat neměl. Zaprodal jsem duši ďáblu a teď se musím postavit zpět na nohy a vyrovnat se s tím,“uzavřel T.J., který se může vrátit zpět do oktagonu na začátku roku 2021. Uvidíme tedy, v jakém stavu divize tou dobou bude. Aktuálně je šampionem Henry Cejudo, ale to se může do té doby změnit. Obzvlášť, když se teď do bantamu chystá Edgar nebo Aldo.

Sandra Mašková o zrušeném zápasu i kempu na Bali

Sandra Mašková se díky dvěma výhrám v řadě propracovala do finále čtvrté řady reality show OKTAGON Výzva. V tom se měla utkat se stejně úspěšnou Szabovou, ale ta se bohužel zranila při nešťastné autonehodě. Řešila se tedy náhrada, kterou měla být Míša Dostálová. Mašková s Dostálovou se během show několikrát chytly, takže by měl případný souboj určitě hodně zajímavý náboj. Dostálová však zápas odmítla a stejně jako Mašková se na turnaji OKTAGON 15 nakonec vůbec nepředstavila. O absenci na přelomové akci se nyní Sandra Mašková rozepsala ve svém dalším článku.


Míša Dostálová o zákulisí show OKTAGON Výzva


„Zahájili jsme přípravu, která byla zaměřená na obranu proti judo technikám. Musím říct, že jsem se ve wrestlingu začala cítit dobře. Pak se ale stala ta nehoda na D1, kde byly slovenský holky. Čekali jsme, jakým způsobem to tedy zasáhne do naší přípravy. Finále bude, ale bude odložený. Mezitím jsme dostali nabídku na zápas s Michalelou. Pobavilo mě to, představa toho duelu mi přišla epická. Že by ta vyhrocenost z celýho měsíce Výzvy vyvrcholila v O2?

Ta myšlenka pro mě byla zábavná, a kejvli jsme na to. Pokračovali jsme v přípravě, trénink jsme okamžitě uzpůsobili na udržení vzdálenosti a rozkopávání ksichtů, a čekali, co na to řekne druhá strana. Ta odmítla s tím, že jí zápas nedává smysl. Do hlavy Michaele nikdo nevidí (mám pocit že ani ona sama moc ne :)), a všechno co bych k tomu řekla, by byly jenom domněnky.

Do finálovýho zápasu máme tedy 3 měsíce přípravy navíc. Nepochybuju o tom, že Lucia se z toho času bude snažit vytěžit maximum,“ rozepsala se Sandra Mašková.


Dostálová vysvětlila, proč odmítla zápas s Maškovou


Dostálová v minulosti hned v několika bodech vysvětlila, proč zápas s Maškovou nevzala. Zároveň upozornila, že Sandra měla možnost v O2 aréně zápasit, ale nabídnuté soupeřky odmítla. Spekulovalo se o jménech, jako je Rodová nebo Ricignuolo. Tuto informaci jsme se u Sandry pokusili ověřit, ale ta jí nechtěla oficiálně komentovat.

All In

„Tréninkovej kemp byl naplánovanej po O2 aréně, kdy jsem doufala, že se blejsknu před sponzorem, a on pak podpoří moji další přípravu. Zápas ale nebyl a sponzor přestal komunikovat. Nebyly ani peníze ze zápasu, abych je mohla nasypat rovnou do další přípravy. Můj tréninkovej kemp na Bali byl v ohrožení. Narychlo sehnat někoho kdo vytáhne ne zrovna malou částku a řekne: „koukej zamakat a běž si nechat pořádně dát na držku”, se nám nepodařilo.

Po dlouhým rozmýšlení, kdy proběhlo i smíření s tím, že na kemp nepojedu, jsem se rozhodla, že do přípravy na tenhle zápas dám všecko. Energii, čas i peníze, prostě všecko co mám… a vlastně i co nemám. Půjčila jsem si, abych mohla odletět na tréninkovej kemp. Nyní jsem tedy společně s trenérem na Bali a připravujem se na velkej zápas,“ naznačil Medojed, za jakých podmínek nakonec vyrazil na tréninkový kemp na Bali.

Finále OKTAGON Výzvy v podání Mašková vs Szabová se dočkáme 14.3. na ostravském turnaji OKTAGON 16, který už je v tuto chvíli úspěšně vyprodaný.

Zdroj: Očima bojovnice: „Příprava na velkej zápas bez peněz nejde“

Shorties týden 48/19

Jak Dana White sprostou SMSkou „zničil“ zápas krásek Rousey vs Carano

Bývalá bojovnice Gina Carano, kterou budou mladší generace znát spíše z filmů, jako je Rychle a zběsile 6, Deadpool, nebo Star Wars seriálu Mandalorian, se v rozhovoru s Arielem Helwanim rozpovídala o tom, jak dostala nabídku na zápas s Rondou Rousey. Na ten však, hlavně vinou prezidenta UFC Dany Whitea nikdy nedošlo.


Cris Cyborg chce od Whitea a Rogana veřejnou omluvu


„Když začala být Ronda Rousey populární, tak mi vedení UFC konečně zavolalo. Šla jsem na schůzku s Lorenzem Fertittou a Danou Whiteem. Říkala jsem si, co jim trvalo tak dlouho mě oslovit. Za zápas proti Rondě mi nabídli milion dolarů. Řekla jsem, že to zní skvěle, ale že budu potřebovat čas, protože jsem tou dobou víc hrála než trénovala, takže by bylo třeba sestavit tým a pustit se do přípravy, což není úplně snadné.

Řekla jsem jim tedy, že budou muset počkat zhruba půl roku, s čímž souhlasili. Celkově to byla velice milá večeře, ze které jsem měla dobrý pocit, protože jsem cítila, že by to mohla být šance na zajímavý návrat,“ začala své vyprávění Carano, která zmíněnou nabídku dostala v roce 2014. Poslední zápas s Cris Cyborg, který znamenal její jedinou prohru kariéry, přitom absolvovala v roce 2009. Bylo tedy logické, že si po tak dlouhé pauze řekla o čas.

Dana White Carano

Dana White však očividně nechtěl čekat, „Hned další den už Dana zmiňoval moje jméno v médiích. Nechápala jsem, protože to nebylo to, na čem jsme se domluvili. Měli mi dát minimálně půl roku čas. Místo toho se na mě snažil vyvinout tlak přes média. Napsala jsem mu tedy zprávu, že takhle jsem si to rozhodně nepředstavovala, že potřebuju čas na to, abych našla tým, kterému budu věřit. On však ve svých prohlášení pokračoval. Následně mi poslal zprávu „ta děvka s námi vyjebává“ na což jsem mu odpověděla, že asi napsal nesprávné osobě. On však odvětil, že nemá ten pocit, čímž naše komunikace skončila.“

Gina Carano

Dana White se prý Carano následně osobně omluvil, ale zajímavý zápas už se zachránit nepodařilo. „Nemám problém s autoritami, ale vadí mi, když svou roli chce někdo zneužít.“ Jak už bylo zmíněno na začátku, Carano se nyní věnuje hlavně hraní, k čemuž má díky vzhledu i zkušenostem s bojovými sporty perfektní předpoklady.

Bývalá zápasnice UFC/Bellatoru byla napadena

Belgická zápasnice Cindy Dandois (15-5), která prošla organizacemi UFC, Bellator, M-1 nebo Invicta, byla minulý pátek napadena svým bývalým přítelem, který se také věnuje bojovým sportům. Dandois skončila s mnoha podlitinami v obličeji nemocnici. 

Belgická zápasnice Cindy Dandois (15-5) byla minulý patek napadena svým bývalým přítelem, který se také věnuje bojovým sportům. Po této události byla hospitalizována v nmocnici. K události došlo v belgickém městě Deurne. Podle Dandois její bývalý přítel neunesl rozchod, ke kterému nedávno došlo. Neustále jí vyhrožoval, ale sama jeho výhrůžky nebrala vážně, dokud nestál u jejích dveří.

Zprávy z belgických medií uvádějí, že útočník čekal ukrytý za domem Dandois, a když vycházela,zaútočil na ní. Při útoku použil i klíče, kterými jí způsobil zranění a tržnou ránu v obličeji, která si vyžádala sedm stehů. Dále si po útoku odnesla zlomený nos a několik pohmožděnin. Belgičanka, která pracuje jako učitelka,uvedla, že díky tréninkům bojových sportů zabránila ještě horší situaci.

„Na útok jsem nebyla vůbec připravená. Než jem si uvědomila, co se děje,měla jsem zlomený nos. Výhrůžky jsem měla brát vážně hned od začátku, ale myslela jsem si, že ho to přejde a vychladne. Bohužel to tak nebylo. Bude to jizva na celý život,“ uvedla Dandois pro belgická media.

Zápasnice by nejraději celou událost vyřešila, co nejdiskrétněji a už řeší svůj další zápas.„Nerada zápasím mimo oktagon. Tento týden jsem měla mít zápas na turnaji Fightclub v Den Haagu, ale ten bohužel nestihnu. Snad se mi podaří stihnout další turnaj, který je v plánu 15. prosince.“ 

 

Boxer Canelo Alvarez odpověděl na Masvidalovu výzvu

Poté, co v souboji o BMF titul porazil Natea Diaze, se Jorge Masvidal vyjádřil v tom smyslu, že by se nebránil souboji se světoznámým boxerem Canelem Alvarezem. Prý je mu jasné, že technicky by na soupeře neměl, ale díky minulosti, kdy bojoval na ulici, prý zná několik triků a má styl, který by mohl precizního boxera hodně rozhodit. Netrvalo dlouho a přišla odpověď.


„Rozsekal bych toho skřeta,“ říká Jorge Masvidal o Conorovi


„Se vší úctou jsem vždycky cítil, že bych v MMA kleci nedokázal nic. Stejně tak by dopadl MMA zápasník v boxerském ringu. Nemají tam co dělat. Z obchodního hlediska je to samozřejmě atraktivní, ale není to pro mě výzva, takže to nemám jako prioritu,“ rozpovídal se Alvarez. Ten na začátku listopadu dokázal v jedenáctém kole ukončit Kovaleva, díky čemuž vylepšil svou bilanci na 53-1-2. Jeho jediným přemožitelem je Floyd Mayweather, který se pyšní „dokonalou“ bilancí 50-0. Floyd navíc nedávno na rok 2020 oznámil návrat do boje, takže je možné, že bilanci ještě vylepší.

Ze sportovního hlediska sice souboj Alvarez vs Masvidal nedává smysl, ale je jasné, že by přilákal obrovské množství pozornosti, tedy by i vydělal hodně peněz, „Šel bych do toho jen kvůli penězům. Žádný jiný důvod není. Jen kvůli penězům. Tak to prostě je. Kvůli čemu jinému? Pokud by tihle lidi měli rádi box, tak by se mu věnovali od mládí.“

„Chovám ke všem MMA bojovníkům úctu a vážím si toho, co ve svém sportu dělají. Jsou to skvělí bojovníci. Box je však úplně jiná parketa,“ pokračoval Canelo Alvarez. Zmíněný rozdíl jsme mohli dobře vidět v souboji Mayweather vs McGregor. Navzdory tomu, že je Conor elitní postojář, si v souboji s legendárním boxerem v podstatě ani neškrtl. Je tedy možné, že hodně podobně by probíhal i případný souboj Alvarez vs Masvidal. To se však asi nikdy nedozvíme, protože je hodně malá šance, že by na bitvu skutečně došlo. 

Shorties týden 48/19

Jaká je šance, že uvidíme Furyho v oktagonu?

Legendární boxer Tyson Fury, který se dokázal dostat na vrchol, poté padnout na samotné dno a posléze se opět vyšplhat na vrchol, se nedávno vyjádřil v tom smyslu, že by rád zkusil MMA. Prý to dokonce řešil s Conorem McGregorem, který mu nabídl, že ho bude trénovat. Fury však nakonec zamířil za jiným elitním UFC bojovníkem. Navštívil totiž bývalého titulového vyzyvatele Darrena Tilla, který dal obřímu boxerovi pořádně do těla.


„Byl jsem vyděšený,“ přemýšlel Darren Till o předstírání zranění


„Je skutečně obrovský. Říkal jsem si, že se bude chtít naučit pár technik a bude hotovo. Hned na začátku mi však řekl, že přijel, aby si pořádně zatrénoval. Zeptal jsem se ho, co tím myslí a on odvětil, že chce dostat pořádně do těla. S tím jsem samozřejmě neměl problém. Pokud přijel trénovat, tak dostane pořádný trénink. Určitě jste viděli video, kde jsme společně lapovali. Nejsem špatný lapař, ale pro jistotu jsem se poradil s trenérem, který mi řekl, jak mám trénink koncipovat. Dohodli jsme se s Tysonem, že ho naučím to, co si myslím, že je pro MMA třeba,“rozpovídal se Darren Till o společném tréninku s Furym.

Fury je samozřejmě na úplném začátku případné MMA cesty, ale není vyloučeno, že se po ní nezkusí vydat. V minulosti měl totiž problém s tím, že si vlastně splnil sen a najednou nevěděl, co dál. Propadl drogám a alkoholu a dokonce přemýšlel o sebevraždě. V poslední chvíli si jí však rozmyslel a místo toho svůj život od základů změnil a začal znovu sportovat. MMA by tak pro něj mohlo být zajímavou výzvou, která by ho na nějaký část dostatečně zaměstnala a zabavila.

Jaká je šance?

„Dali jsme si spolu pořádně tvrdou hodinku. Pak jsme kecali o mentální stránce boje a o tom, čím si v minulosti prošel. Ten chlap má neuvěřitelně silnou hlavu. Šance, že ho uvidíme v oktagonu, vídím tak 70 na 30. Sedmdesát, že ano a třicet, že ne. Musíme však pamatovat na to, že MMA se od boxu dost liší. Velký rozdíl je i v penězích. Nedávno spolupracoval s WWE, kde si určitě dost vydělal. Navíc v rámci boxu patří do světové trojky,“ nabídl Till odhad.

Hned poté, co Tyson Fury zmínil možný přesun do MMA, se objevilo i několik vyzyvatelů. Tím nejzajímavějším je asi šampion těžké váhy Stipe Miocic, který by prý s obrem rád změřil síly. Případný souboj by však byl asi hodně jednostranný. Pokud by byl podle MMA pravidel, tak by se Miocic mohl spolehnout na skvělý wrestling a kontrolu. Naopak čistě v boxu by měl určitě navrch Fury.

Jednoho souboje elitní boxer vs UFC hvězda jsme se však už dočkali, takže by v budoucnu klidně mohl přijít další.

POTVRZENO! Conor McGregor má soupeře a vrací se do boje

Poslední týdny a měsíce se neustále spekulovalo o tom, zda Conora McGregora uvidíme zpět v oktagonu, nebo ne. Sám Conor nedávno během tiskové konference v Rusku oficiálně potvrdil, že ano, ale prezident UFC Dana White krotil vášně s tím, že nic není ani zdaleka domluveno. Dokonce to vypadalo tak, že leden nebude mít žádný číslovaný turnaj. Nyní však od elitního novináře Bretta Okamota přichází oficiální potvrzení, že se Conor McGregor skutečně vrací do boje.


Conorův trenér mluví o bitvě McGregor vs Cerrone


„Podle prezidenta UFC Dany Whitea Conor McGregor podepsal kontrakt na zápas s Donaldem Cerronem na turnaji UFC 246, který se koná 18. ledna v Las Vegas. Cerroneho zástupci potvrdili, že Cerrone se zápasem souhlasí, a že s UFC uzavřel nový několika-zápasový kontrakt,“ informoval Brett Okamoto.

Conor McGregor vs Donald Cerrone

Server MMA Junkie v návaznosti na tuto informaci dodal, že by se měl zápas odehrát ve welterweight divizi. V té Conor doposud nastoupil dvakrát s tím, že jednou prohrál a jednou vyhrál. V obou případech se utkal s Nathanem Diazem. Je tedy možné, že si hvězdný Ir připravuje půdu pro možné završení trilogie s Diazem nebo diskutovaný duel s Jorge Masvidalem.

Conor se naposledy divákům představil na začátku října 2018, kdy na turnaji UFC 229 změřil síly s neporaženým šampionem lehké váhy Khabibem Nurmagomedovem. V ostře sledovaném duelu, který trhal rekordy PPV prodejů, nakonec prohrál ve 4. kole via neck crank. Tím však drama neskončilo. Khabib se totiž bezprostředně po soupeřově odklepání vrhl přes klec a zaútočila na známého provokatéra a Conorova kamaráda v jedné osob Danise.

Strhla se mela, do které se zapojilo i několik členů Khabibova týmu, kteří se dostali do oktagonu a napadli Conora. Konflikt se podařilo rychle uklidnit, ale i tak ho Dana White popisoval, jako nejtemnější chvíle v dějinách organizace.

Nyní Conora čeká výzva v podobě Cowboye. Ten sice poslední dva zápasy s Gathjem a Fergusonem prohrál, ale i přesto je zárukou atraktivní podívané.

Trashtalk mezi McGregorem a Cerronem začal už dávno

Elitní novinář Brett Okamoto s odkazem na prezidenta UFC Danu Whitea oficiálně oznámil, že se Conor McGregor skutečně vrací zpět do boje. Podepsal totiž kontrakt na zápas s Donaldem Cerronem. Bitva McGregor vs Cerrone bude hlavním zápasem lednového turnaje UFC 246, který se koná 18.1. v Las Vegas. Mnozí očekávají, že Conor velice brzy začne mentální válku. Trashtalk mezi Conorem a Donaldem však začal už dávno.

Vše začalo v roce 2015 na tiskové konferenci Go Big, na které se představila celá řada UFC hvězd v čele s Conorem McGregorem a Jose Aldem, kteří měli před sebou vzájemný zápas. Conor se však dostal do výměny názorů i s Rafaelem dos Anjosem nebo právě Donaldem Cerronem.

„Upřímně se sám sebe zeptej, kdyby ti Dana zavolal a řekl ti, že nemusíš bojovat s Cerronem, ale místo něj můžeš bojovat s McGregorem. Vzal bys to?“ ptal se tehdy Conor McGregor šampiona lehké váhy dos Anjose. „Jasně, že bys to vzal. Já bych totiž změnil ten tvůj mrzký život. Díky mně bys zbohatl. Podepsal bys kontrakt a začal bys oslavovat. Volal bys manželce a chlubil se, že jste to dokázali a požádal bys jí, aby si na sebe vzala červené kalhotky.“ 

„Conor nemá žádné právo jít do lehké váhy. Bojovníci v lehké váze jsou na tebe moc velcí a silní, takže můžeš táhnout,“ reagoval Donald Cerrone, který na zmíněné konferenci seděl hned za Conorem.

„Jsou pomalí a ztuhlí,“ nenechal Conor Cowboye domluvit. „Jsi tak ztuhlý, že bych tě zlomil vejpůl. Toť vše. Když se podívám na lehkou váhu, tak vidím jen ztuhlost. Pomalí a ztuhlí, jak kdyby se topili v bahně. Pérové váhy rozdávají rány jak mouchy, takže je krásné být mezi nimi a kosit jednoho soupeře za druhým, ale rozhodně mám v merku i lehkou váhu. Uvidíme, jak to bude, ale hádejte, už jsem se někdy pletl?“

„Máš před sebou monstrum v podobě Alda, který ti nakope prdel. Neporazil si žádné velké jméno a myslíš si, že přijdeš do lehké váhy a něco dokážeš? Ale no tak. Seď na prdeli!“ uzavřel Cerrone.

Mystic Mac

To, o čem Conor McGregor tehdy mluvil, o pár let později i dokázal. Nejprve se totiž díky výhře nad Aldem stal šampionem pérové váhy a následně díky výhře nad Alvarezem i šampionem lehké váhy. Byl tak vůbec prvním UFC bojovníkem, který v jednu chvíli držel tituly dvou různých váhových kategorií.

O pár let později přitom dostáváme zápas McGregor vs Cerrone. Ten se prý odehraje ve welterweight divizi, takže je možné, že Conor bude následně toužit po souboji s Diazem nebo Masvidalem.

Shorties týden 48/19

Walt Harris poslal dojemný vzkaz zesnulé dceři

Jak jsme vás nedávno informovali, bojovník Walt Harris bohužel přišel o nevlastní dceru. Ta se s největší pravděpodobností stala obětí únosu a následně i vraždy. Zástupci policie totiž potvrdili, že byly nalezeny ostatky jejího těla. Walt nyní na sociální sítě umístil dojemný vzkaz, který adresoval právě své dceři Aniah Blanchard.


Pravděpodobně bylo nalezeno tělo Harrisovy dcery


„Moje sladká holčičko… rád bych ti touto cestou poděkoval za to, jak jsi mi zlepšila život k lepšímu. Naučila jsi mě, jak být správným mužem a lepším otcem. Bez ohledu na výhru, prohru nebo remízu jsi byla mým největším fanouškem. Vždy jsi věděla, co říct, aby jsi mě rozesmála a zvedla náladu ve chvílích, kdy jsem byl na dně a myslel na to, že to vzdám. V mnoha ohledech jsi mi rozzářila život.

Ta bolest je nesnesitelná… Vím, že by sis přála, abych byl silný, ale je to tak moc těžké. Slibuju však, že najdu cestu. Teď mi zkrátka nic nedává smysl a jsem ztracený. Chtěl bych tě zpátky. Doufám, že jsi na mě byla pyšná. Půjdu dál, jen teď taťka potřebuje čas. Tak moc tě miluju. Dávej na nás pozor tak, jako doposud. Potřebujeme tě teď víc, než kdy jindy. Můj malý mocný tygr je teď anděl. Navždy tě budu milovat,“ vzkázal zlomený Walt Harris.

V době, kdy se po Aniah pátralo, svou pomoc nabídla velká část MMA komunity v čele s Danou Whiteem nebo Jonem Jonesem. Doufejme tedy, že se Harrisovi i zbytku rodiny dostane stejné podpory i teď, kdy se musí smířit se ztrátou milované dcery. V souvislosti s případem byli zadrženi tři podezřelí. V následujících týdnech a měsících tak bude probíhat vyšetřování. Zároveň je jasné, že Harrise v oktagonu jen tak neuvidíme.

Cestou ranhojiče na FUSION FN 24

V další epizodě rubriky „Cestou ranhojiče“, kterou má na svědomí Bobesh Vojkůvka, se podíváme na proběhnuvší turnaj FUSIN FN 24, který tradičně probíhal v Brně.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Parnasse vs Buchinger: Srovnání zápasníků

Datum 7. prosince pomalu klepe na dveře a s ním zápas o prozatimního šampiona pérové váhy polské organizace KSW. Ivan Buchinger bude chtít po titulech Cage Warriors a M-1 Global získat další cennou trofej do své sbírky. V cestě mu bude stát zatím neporažený Salahdine Parnasse z Francie. Vzhledem k tomu, že je Buchinger podle sázkových kancelářích velký outsider, si dnes trochu rozebereme oba zápasníky.

Buchinger, Parnasse

Kdo je Salahdine Parnasse?

Parnasse začal svoji profesionální MMA kariéru v roce 2015, když mu bylo pouhých 17 let. Než se dostal do KSW, tak prošel organizacemi 100% Fight a WKFCMC. Několik zahraničních serverů ho tento rok zařadilo mezi TOP 10 evropských prospektů. Největšího úspěchu dosáhl v posledním duelu, kdy zvítězil nad Romanem Szymanskim a stal se prozatímním šampionem organizace KSW. Nyní ho čeká největší výzva Ivan Buchinger.

V čem jsou přednosti Parnasse a Buchingera?

Salahdine Parnasse začíná v obráceném postoji. Ivan naopak vyznává klasický ortodoxní. Hlavní přednosti postoje Parnasse jsou  rychlé výpady, ve kterých většinou udělá 2-3 rychlé kombinace. Navíc má neuvěřitelnou reakční rychlost a to by mohl být pro Ivana největší problém. Celkově je Francouzova hlavní zbraň kickbox. Své soupeře rád okopává a tím je dost zpomaluje. Zde si musí Buchinger dávat největší pozor. Naopak silná stránka rodáka z Gabčíkova bude wrestling a zem celkově. Zde je trochu smutné, že z organizace odešel japonský mistr submisí Kleber Koike Erbst. Kdyby se případně v oktagonu potkal s Buchingerem, tak by sešlo dohromady 44 ukončení submisí. Nicméně zpět k zápasu s Parnassem, který má výbornou obranu proti takedownům, opět díky své rychlosti. Když už se na zem dostane, tak zde není žádným nováčkem, ale Ivanova zem by pro něj měla být stále ještě jiný level.

Celkové hodnocení

Zkušenosti jsou jednoznačně na straně Ivana Buchingera. Velké zápasy dokázal většinou zvládat a může se pochlubit tituly velkých evropských organizací Cage Warriors a M-1 Global. V kariéře už potkal a porazil velká jména, jako jsou Mansour Barnaoui, Aliyar Sarkerov, Steven Ray nebo Mairbek Taisumov. Ovšem v poslední době nedostával soupeře, kteří dosahují jeho kvalit. Naopak pro Parnasse to bude nejtěžší zápas v kariéře. Ke vší úctě k Sowinskému a Wrzoskovi, přeci jen jsou to zápasníci z druhé stovky žebříčku. Další fakt, který hovoří pro Buchingera, je délka zápasu.

Pokud se zápas přehoupne do čtvrtého a pátého kola, bude to pro Parnasse úplně nová zkušenost. Určitě není radno Francouze podceňovat, ale vidím slovenského zápasníka jako mírného favorita. Když k tomu přidám kurz, který je na Buchingera vypsán (většinou se pohybuje kolem 3), tak určitě budu sázet na jeho vítězství. Tento článek berte čistě jako můj osobní pohled na titulový zápas, který nás čeká příští víkend.

Ondřej Novotný o duelu bez rukavic Pirát vs Voldemort

Promotér a spolu-majitel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný byl posledním hostem pořadu K.O. Magazín. Krom Zápasu století, OKTAGON týmu a dalších témat se řešil i blížící se zápas Samuel Krištofič vs Petr Kareš. Ten proběhne v polovině prosince dle pravidel barmského boxu, tedy bez rukavic a s povolenými hlavičkami.


Samuel Krištofič o návratu do MMA


„V pořádku, lidi se mě na to musí ptát,“ začal Novotný v reakci na dotaz moderátora. „To (použití přezdívky Voldemort, kterou mu Novotný dal) je přesně ten vrchol ubohosti, který chceš vidět. Když je někdo tak pokořený, že využívá tohle ke zdánlivé reklamě. To je  takové morální vítězství. My jsme se nikdy na ten boj nesoustředili. Já vím, že se tomu těžko věří, ale my jsme nikdy nebyli ti agresoři. Snažili jsme se k tomu nevyjadřovat a jet si to své a to děláme i teď,“ prozradil Novotný ke konkurenčnímu boji. Ten fanoušci vnímali hlavně v průběhu roku 2018, kdy byla organizace XFN hodně aktivní. Poté, co Vémola v únoru 2019 přešel do OKTAGONu, to však šlo s XFN z kopce, takže velice rychle přestalo představovat konkurenci.

Pirát vs Voldemort

„Co se týče toho zápasu. Já si myslím, že to může být velký problém pro bojové sporty, jako takové. Ani jeden z nich pro mě není uvěřitelný v těchto pravidlech. Abys dneska měl hlavní motto plakátu zápas bez rukavic, toho jsme se 20 let snažili zbavit, téhle nálepky.Teď jí někdo přináší zpátky?

Za mě jsou tři, čtyři lidi, kterým bych věřil takový zápas a jsou pro něj kvalifikovaní. To je třeba Igor Daniš, Pretorian, ale určitě ne Pirát, který to dělá čistě pro peníze, což je prostě profesionální sport a tak to je v pořádku. Já s tím nemám sebemenší problém. A určitě ne Voldemort, který víme všichni, proč to dělá… Realita je taková, že ten turnaj bude ztrátový. Hodně ztrátový. To už je teď poměrně jasné, bez toho, aniž bych viděl účetnictví,“ nabídl Novotný svůj pohled na blížící se zápas.


Samuel „Pirát“ Krištofič o zranění a XFN


Pirátův přestup, i kdyby jen na jeden zápas, byl pro mnohé dost překvapivý. Krištofičovi sice vypršela smlouva, takže mluvil i o možném angažmá v Bellatoru, ale všichni přeci jen věřili, že bude pokračovat v OKTAGONu, kde se nabízela možná odveta s Kozmou. Pirát však prozradil problémy se zády, kvůli kterým nemůže pokračovat v tréninku MMA. Místo toho se tedy s XFN domluvil na zápase v postoji, na který se může připravit navzdory zranění. Nedávno však avizoval, že už se záda lepší, a že v lednu bude vědět víc a případně se bude poohlížet po novém angažmá.

Shorties týden 48/19

Attila Végh o platu svém i ostatních bojovníků

Attila Végh má za sebou bitvu s Karlosem Vémolou, kterou dokázal vyhrát hned v prvním kole via KO. Po zápase se samozřejmě začalo spekulovat o tom, jakou odměnu oba aktéři dostali. Přeci jen šlo o Zápas století, který přilákal extrémní množství pozornosti. Obecně se tedy předpokládá, že si oba královsky vydělali. Podle Végha však jeho výplata nebyla tak vysoká, jak si možná lidé myslí.


Kolik stojí uspořádat Zápas století?


„Je pravda, že my bojovníci nejsme dostatečně ocenění. Na československé půdě vůbec. Četl jsem nějaké články, že jsem vydělal 2 miliony nebo 80 000 euro, což nevím, kde vzali. Ani zdaleka jsem neměl tolik. Nechci ani říkat, kolik jsem dostal, protože mě taky nezajímá, kdo kolik vydělává. Můžu však uklidnit lidi, že jsem nedostal tolik. Kdybych řekl, kolik jsem vydělal, tak by se zasmáli a řekli by, že jsem za tolik určitě nešel.

Bojovníci určitě nejsou ocenění, protože když beru jen přípravu, že se člověk musí připravovat 3 měsíce, jet na kemp, držet stravu, chodit na tréninky, tak ta příprava vyjde šestkrát víc, než co dostane za ten zápas. A když náhodou ten zápas zruší, že se třeba zraní, tak ty peníze nemá. Úplně chápu chlapce, kteří trénují jak blázni, chtějí to dělat, ale musí mít vedle toho práci. To už pak ale není profesionální, protože se tomu nemůže věnovat 100%,“ rozpovídal se Attila Végh v rozhovoru pro eXtra.cz.

„Nešly,“ odpověděl následně Attila na otázku, zda šly jeho výdělky přes milion korun.


Kolik berou zahraniční bojovníci v organizaci OKTAGON MMA?


Na téma platů nedávno pro iDNES.cz promluvil i promotér a spolu-majitel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný, který naopak uvedl, že platy dvou hlavních hvězd překročily milion korun, „Většina z nich je opravdu hodně drahá. Díky závodům s lidmi, kteří nesmyslně utráceli a šroubovali ceny, jsme předběhli čas o několik let. Dostávají víc, než by dostávali kdekoliv jinde na světě. Ale budiž jim přáno.“

Platy jsou v ČR poměrně tabu, takže není divu, že se nezveřejňují ani v rámci MMA. Obzvlášť, když na scéně působí hned několik organizací, které by tuto informaci mohly použít ke konkurenčnímu boji. Něco takového jsme mohli vidět v roce 2018, kdy podobnou strategii razila XFN. Ta na vysoké platy zlákala hned několik bojovníků, kteří se však po jejím pádu vrátili zpět do OKTAGONu.

Příběh prokletého duelu Khabib vs Ferguson

Neporažený šampion lehké váhy s rekordem 28-0 a vyzyvatel s 12 výhrami v řadě s tím, že vyhrál 17 ze svých posledních 18 zápasů. Oba navíc značnou část svých kariér strávili v UFC. Řekli byste si, že na sebe už dávno museli narazit. Příběh zápasu Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson však fanoušky MMA už 4x rozesmutněl. Pojďme si tedy detailně projít historii tohoto, zdá se až zakletého, duelu.


Khabib se Fergusona na zemi nebojí?


Říjen 2015

Khabib vs Ferguson

Tehdy ještě jako nadějný prospekt se měl Khabib přestavit na turnaji The Ultimate Fighter 22 Finale po roční pauze, ke které ho donutilo zranění kolene. Spousta fanoušků už ho tou dobou považovala za obrovskou hrozbu pro zbytek divize. V poslední bitvě si totiž bez výraznějších problémů poradil s talentovaným Rafaelem Dos Anjosem. Ten už byl přitom v době Khabibova návratu po zranění kolene šampionem. Ani ne 2 měsíce před plánovaným zápasem s Tonym Fergusonem byl však Khabib nucen odstoupit kvůli zraněnému žebru. Tony se na turnaji přesto představil a v krvavé bitvě nakonec zdolal Edsona Barbozu submisí (d’arce choke) ve druhém kole.

Duben 2016

UFC on FOX

Po prvním neúspěchu byl souboj přeložen na 16. duben 2016, kdy měl být hlavním zápasem turnaje UFC on Fox 19. Tentokrát to však byl Tony Ferguson, kdo byl 11 dní před turnajem nucen odstoupit. Důvodem byla nemoc způsobující hromadění krve v plicích. Khabib se tak v catchweight do 160 liber utkal s narychlo domluveným Darrellem Horcherem, pro kterého to byl vůbec první zápas v organizaci. Horcher dokonce tou dobou kromě zápasení chodil i do normální práce, takže je asi jasné, jak velkou měl proti Nurmagomedovovi šanci. Khabib nedopustil žádné překvapení a po devíti dominantních minutách ukončil Horchera ve 2. kole na ground and pound.

Březen 2017

UFC 209

Můžeme si povšimnout, že v průběhu let získávali oba aktéři na popularitě, díky čemuž se souboj domluvil i na potřetí. Už to vypadalo, že vše proběhne bez komplikací. Tony Ferguson totiž úspěšně navážil 154,5 liber, ale několik hodin na to se svět dozvěděl šokující zprávu. Khabib byl kvůli komplikacím při shazování hospitalizován a k boji opět nedošlo. Zápas chtěl narychlo vzít tehdy čerstvě sesazený šampion Eddie Alvarez. V den vážení měl však asi 11 kilo přes limit. Díky tomuto fiasku už navždy zůstane s Khabibem spojené tiramisu, které si dopřával v před-zápasovém dokumentu. Stihl nám v něm i objasnit, že jíst předkrm a až pak hlavní jídlo, je ruská tradice.

Duben 2018

Khabib vs Ferguson UFC 223

Člověk by si řekl, že už nemůže být hůř. To, co se stalo před turnajem UFC 223, je ale dodnes jedna z nejsmolnějších událostí v celém UFC. Tony Ferguson totiž, příhodně 1. dubna, tedy na apríla, během plnění mediálních povinností ve studiu zakopl o kabel, když se otáčel na svého trenéra a nekoukal pod nohy. S ohledem na to, jaké tréninkové metody Tony využívá, se to zdá až bizarní, ale tímto pádem si přetrhal boční křížový vaz v koleni. Ten den byl Apríl a tak musel sám Dana White natočit video, aby fanoušci uvěřili, že se nejedná o žert, ale smutnou novinku. White jako nového soupeře oznámil šampiona perové váhy Maxe Hollowaye. Ten ale musel shazovat více než 10 kilo a sportovní komise mu nakonec start neumožnila.

Khabib vs Ferguson

V počtu odstoupení ze zápasu je to tedy mezi Khabibem a Tonym vyrovnané 2:2. Doufejme, že už je to konečné číslo a příště se zápasníci skutečně střetnou uprostřed oktagonu. Aktuálně obě strany podepsaly kontrakt na 18. duben v Brooklynu. Pokud k zápasu dojde, což si všichni přejí, tak půjde o vůbec první UFC utkání mezi dvěma bojovníky, jejichž série vítězství jsou delší než 10. Může nás uklidnit fakt, že od roku 2015 jsou oba bojovníci ještě lepšími verzemi sami sebe a že strhnou ještě o poznání více pozornosti, než by tomu bývalo bylo v předešlých případech.

Shorties týden 48/19
Tags:
Martin Baloun

Grafik a redaktor portálu MMA Shorties.

  • 1

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *