MMA Shorties

Co hledáte?

Příběh prokletého duelu Khabib vs Ferguson

OKTAGON14 OKTAGON14

Příběh prokletého duelu Khabib vs Ferguson

Share

Příběh prokletého duelu Khabib vs Ferguson

Neporažený šampion lehké váhy s rekordem 28-0 a vyzyvatel s 12 výhrami v řadě s tím, že vyhrál 17 ze svých posledních 18 zápasů. Oba navíc značnou část svých kariér strávili v UFC. Řekli byste si, že na sebe už dávno museli narazit. Příběh zápasu Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson však fanoušky MMA už 4x rozesmutněl. Pojďme si tedy detailně projít historii tohoto, zdá se až zakletého, duelu.


Khabib se Fergusona na zemi nebojí?


Říjen 2015

Khabib vs Ferguson

Tehdy ještě jako nadějný prospekt se měl Khabib přestavit na turnaji The Ultimate Fighter 22 Finale po roční pauze, ke které ho donutilo zranění kolene. Spousta fanoušků už ho tou dobou považovala za obrovskou hrozbu pro zbytek divize. V poslední bitvě si totiž bez výraznějších problémů poradil s talentovaným Rafaelem Dos Anjosem. Ten už byl přitom v době Khabibova návratu po zranění kolene šampionem. Ani ne 2 měsíce před plánovaným zápasem s Tonym Fergusonem byl však Khabib nucen odstoupit kvůli zraněnému žebru. Tony se na turnaji přesto představil a v krvavé bitvě nakonec zdolal Edsona Barbozu submisí (d’arce choke) ve druhém kole.

Duben 2016

UFC on FOX

Po prvním neúspěchu byl souboj přeložen na 16. duben 2016, kdy měl být hlavním zápasem turnaje UFC on Fox 19. Tentokrát to však byl Tony Ferguson, kdo byl 11 dní před turnajem nucen odstoupit. Důvodem byla nemoc způsobující hromadění krve v plicích. Khabib se tak v catchweight do 160 liber utkal s narychlo domluveným Darrellem Horcherem, pro kterého to byl vůbec první zápas v organizaci. Horcher dokonce tou dobou kromě zápasení chodil i do normální práce, takže je asi jasné, jak velkou měl proti Nurmagomedovovi šanci. Khabib nedopustil žádné překvapení a po devíti dominantních minutách ukončil Horchera ve 2. kole na ground and pound.

Březen 2017

UFC 209

Můžeme si povšimnout, že v průběhu let získávali oba aktéři na popularitě, díky čemuž se souboj domluvil i na potřetí. Už to vypadalo, že vše proběhne bez komplikací. Tony Ferguson totiž úspěšně navážil 154,5 liber, ale několik hodin na to se svět dozvěděl šokující zprávu. Khabib byl kvůli komplikacím při shazování hospitalizován a k boji opět nedošlo. Zápas chtěl narychlo vzít tehdy čerstvě sesazený šampion Eddie Alvarez. V den vážení měl však asi 11 kilo přes limit. Díky tomuto fiasku už navždy zůstane s Khabibem spojené tiramisu, které si dopřával v před-zápasovém dokumentu. Stihl nám v něm i objasnit, že jíst dezert a až pak hlavní jídlo, je ruská tradice.

Duben 2018

Khabib vs Ferguson UFC 223

Člověk by si řekl, že už nemůže být hůř. To, co se stalo před turnajem UFC 223, je ale dodnes jedna z nejsmolnějších událostí v celém UFC. Tony Ferguson totiž, příhodně 1. dubna, tedy na apríla, během plnění mediálních povinností ve studiu zakopl o kabel, když se otáčel na svého trenéra a nekoukal pod nohy. S ohledem na to, jaké tréninkové metody Tony využívá, se to zdá až bizarní, ale tímto pádem si přetrhal boční křížový vaz v koleni. Ten den byl Apríl a tak musel sám Dana White natočit video, aby fanoušci uvěřili, že se nejedná o žert, ale smutnou novinku. White jako nového soupeře oznámil šampiona perové váhy Maxe Hollowaye. Ten ale musel shazovat více než 10 kilo a sportovní komise mu nakonec start neumožnila.

Dočkáme se tentokrát tohoto souboje?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Khabib vs Ferguson

V počtu odstoupení ze zápasu je to tedy mezi Khabibem a Tonym vyrovnané 2:2. Doufejme, že už je to konečné číslo a příště se zápasníci skutečně střetnou uprostřed oktagonu. Aktuálně obě strany podepsaly kontrakt na 18. duben v Brooklynu. Pokud k zápasu dojde, což si všichni přejí, tak půjde o vůbec první UFC utkání mezi dvěma bojovníky, jejichž série vítězství jsou delší než 10. Může nás uklidnit fakt, že od roku 2015 jsou oba bojovníci ještě lepšími verzemi sami sebe a že strhnou ještě o poznání více pozornosti, než by tomu bývalo bylo v předešlých případech.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *