Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Masvidal poslal povzbuzující vzkaz Askrenovi

Masvidal poslal povzbuzující vzkaz Askrenovi

Jorge Masvidal před soubojem s Benem Askrenem prozradil, že má jasnou taktiku. Podle té chtěl soupeře více jak 14 minut doslova mučit, aby jej těsně před koncem zápasu ukončil. V praxi se však stal pravý opak. Hned po zahájení bitvy se totiž Jorge rozběhl a vyslal koleno, které Askrena poslalo k zemi v rekordním čase. Následně bezvládné tělo zasypal několika údery a až poté se odešel okázale radovat z výhry. Je tedy asi jasné, že Masvidal a Askren nejsou zrovna přátelé. O to překvapivější bylo, když držitel BMF titulu poslal svému bývalému nepříteli, který oznámil konec kariéry, povzbuzující vzkaz.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/18/ben-askren-ukoncil-mma-karieru/


„Přinesl s sebou zase další fanoušky a diváky, kteří do té doby třeba sledovali jen wrestling. Rozhodně měl totiž velkou fanouškovskou základnu. V minulosti se mu hodně dařilo v Bellatoru nebo ONE FC. Přilákal tedy k UFC zase novou sortu fanoušků. Nerad vidím, že končí. Jsme bojovníci, takže bychom měli bojovat. Brácho, máš na svém kontě dvě prohry v řadě, to ještě není žádná tragédie. Vyskoč zpátky do sedla a koukej to vyřešit,“ vzkázal Jorge Masvidal.

Je zajímavé sledovat, jak odlišně se mohou někdy osudy vyvíjet. Ještě nedávno spolu sdílelo oktagon, ale nyní jeden z nich končí a o druhém se naopak mluví, jako o možném bojovníkovi roku.

Problém je v tom, že Askren nekončí ani tak proto, že by se mu nedařilo, ale protože ho dlouhodobě trápí zdravotní problémy. Ty se sice snažil upozadit, ale nyní asi není důvod je dále vytěsňovat, „Už nikdy zápasit nebudu. Ledaže by se nějak posunula technologie kupředu. Problémy s kyčlí už mám zhruba čtyři až pět let. Když jsem se vrátil k tréninku, tak se to dost zhoršilo. Šel jsem tedy na vyšetření, kde mi řekli, že je to špatné, ale že to ještě asi nějakou dobu vydrží. Pak se to ale zase zhoršilo Šel jsem tedy na další vyšetření…. Doktor mi oznámil, že potřebuji podstoupit výměnu kyčle. Konzultoval jsem to i s dalšími doktory a všichni se na tom v podstatě shodli.“

Askren vysvětlil, že po výměně bude jeho hybnost, hlavně co do wrestlingu, značně omezena, takže nemá cenu věc lámat přes koleno. Věčný vtipálek má očividně další aktivity, kterým se bude moct věnovat. Na bojové sporty ale určitě nezanevře. Navzdory prohrám se jedná o elitního bojovníka, který má zkušeností na rozdávání, takže se bude moct podílet na výchově dalších generací bojovníků.

Tags:
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *