Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Parnasse vs Buchinger: Srovnání zápasníků

Parnasse vs Buchinger: Srovnání zápasníků

Datum 7. prosince pomalu klepe na dveře a s ním zápas o prozatimního šampiona pérové váhy polské organizace KSW. Ivan Buchinger bude chtít po titulech Cage Warriors a M-1 Global získat další cennou trofej do své sbírky. V cestě mu bude stát zatím neporažený Salahdine Parnasse z Francie. Vzhledem k tomu, že je Buchinger podle sázkových kancelářích velký outsider, si dnes trochu rozebereme oba zápasníky.

Buchinger, Parnasse

Kdo je Salahdine Parnasse?

Parnasse začal svoji profesionální MMA kariéru v roce 2015, když mu bylo pouhých 17 let. Než se dostal do KSW, tak prošel organizacemi 100% Fight a WKFCMC. Několik zahraničních serverů ho tento rok zařadilo mezi TOP 10 evropských prospektů. Největšího úspěchu dosáhl v posledním duelu, kdy zvítězil nad Romanem Szymanskim a stal se prozatímním šampionem organizace KSW. Nyní ho čeká největší výzva Ivan Buchinger.

V čem jsou přednosti Parnasse a Buchingera?

Salahdine Parnasse začíná v obráceném postoji. Ivan naopak vyznává klasický ortodoxní. Hlavní přednosti postoje Parnasse jsou  rychlé výpady, ve kterých většinou udělá 2-3 rychlé kombinace. Navíc má neuvěřitelnou reakční rychlost a to by mohl být pro Ivana největší problém. Celkově je Francouzova hlavní zbraň kickbox. Své soupeře rád okopává a tím je dost zpomaluje. Zde si musí Buchinger dávat největší pozor. Naopak silná stránka rodáka z Gabčíkova bude wrestling a zem celkově. Zde je trochu smutné, že z organizace odešel japonský mistr submisí Kleber Koike Erbst. Kdyby se případně v oktagonu potkal s Buchingerem, tak by sešlo dohromady 44 ukončení submisí. Nicméně zpět k zápasu s Parnassem, který má výbornou obranu proti takedownům, opět díky své rychlosti. Když už se na zem dostane, tak zde není žádným nováčkem, ale Ivanova zem by pro něj měla být stále ještě jiný level.

Celkové hodnocení

Zkušenosti jsou jednoznačně na straně Ivana Buchingera. Velké zápasy dokázal většinou zvládat a může se pochlubit tituly velkých evropských organizací Cage Warriors a M-1 Global. V kariéře už potkal a porazil velká jména, jako jsou Mansour Barnaoui, Aliyar Sarkerov, Steven Ray nebo Mairbek Taisumov. Ovšem v poslední době nedostával soupeře, kteří dosahují jeho kvalit. Naopak pro Parnasse to bude nejtěžší zápas v kariéře. Ke vší úctě k Sowinskému a Wrzoskovi, přeci jen jsou to zápasníci z druhé stovky žebříčku. Další fakt, který hovoří pro Buchingera, je délka zápasu. Pokud se zápas přehoupne do čtvrtého a pátého kola, bude to pro Parnasse úplně nová zkušenost. Určitě není radno Francouze podceňovat, ale vidím slovenského zápasníka jako mírného favorita. Když k tomu přidám kurz, který je na Buchingera vypsán (většinou se pohybuje kolem 3), tak určitě budu sázet na jeho vítězství. Tento článek berte čistě jako můj osobní pohled na titulový zápas, který nás čeká příští víkend.

Ivan Buchinger vs Alexey Oleinik

Salahdine Parnasse vs Roman Szymanski

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *