Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Ondřej Novotný o duelu bez rukavic Pirát vs Voldemort

Ondřej Novotný o duelu bez rukavic Pirát vs Voldemort

Promotér a spolu-majitel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný byl posledním hostem pořadu K.O. Magazín. Krom Zápasu století, OKTAGON týmu a dalších témat se řešil i blížící se zápas Samuel Krištofič vs Petr Kareš. Ten proběhne v polovině prosince dle pravidel barmského boxu, tedy bez rukavic a s povolenými hlavičkami.


Samuel Krištofič o návratu do MMA


„V pořádku, lidi se mě na to musí ptát,“ začal Novotný v reakci na dotaz moderátora. „To (použití přezdívky Voldemort, kterou mu Novotný dal) je přesně ten vrchol ubohosti, který chceš vidět. Když je někdo tak pokořený, že využívá tohle ke zdánlivé reklamě. To je  takové morální vítězství. My jsme se nikdy na ten boj nesoustředili. Já vím, že se tomu těžko věří, ale my jsme nikdy nebyli ti agresoři. Snažili jsme se k tomu nevyjadřovat a jet si to své a to děláme i teď,“ prozradil Novotný ke konkurenčnímu boji. Ten fanoušci vnímali hlavně v průběhu roku 2018, kdy byla organizace XFN hodně aktivní. Poté, co Vémola v únoru 2019 přešel do OKTAGONu, to však šlo s XFN z kopce, takže velice rychle přestalo představovat konkurenci.

Pirát vs Voldemort

„Co se týče toho zápasu. Já si myslím, že to může být velký problém pro bojové sporty, jako takové. Ani jeden z nich pro mě není uvěřitelný v těchto pravidlech. Abys dneska měl hlavní motto plakátu zápas bez rukavic, toho jsme se 20 let snažili zbavit, téhle nálepky.Teď jí někdo přináší zpátky?

Za mě jsou tři, čtyři lidi, kterým bych věřil takový zápas a jsou pro něj kvalifikovaní. To je třeba Igor Daniš, Pretorian, ale určitě ne Pirát, který to dělá čistě pro peníze, což je prostě profesionální sport a tak to je v pořádku. Já s tím nemám sebemenší problém. A určitě ne Voldemort, který víme všichni, proč to dělá… Realita je taková, že ten turnaj bude ztrátový. Hodně ztrátový. To už je teď poměrně jasné, bez toho, aniž bych viděl účetnictví,“ nabídl Novotný svůj pohled na blížící se zápas.


Samuel „Pirát“ Krištofič o zranění a XFN


Pirátův přestup, i kdyby jen na jeden zápas, byl pro mnohé dost překvapivý. Krištofičovi sice vypršela smlouva, takže mluvil i o možném angažmá v Bellatoru, ale všichni přeci jen věřili, že bude pokračovat v OKTAGONu, kde se nabízela možná odveta s Kozmou. Pirát však prozradil problémy se zády, kvůli kterým nemůže pokračovat v tréninku MMA. Místo toho se tedy s XFN domluvil na zápase v postoji, na který se může připravit navzdory zranění. Nedávno však avizoval, že už se záda lepší, a že v lednu bude vědět víc a případně se bude poohlížet po novém angažmá.

Úvodní foto via IG Ondřej Novotný

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *