Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Manažerka Gábora Borárose o dopingu

Manažerka Gábora Borárose o dopingu

Manažerka Gábora Borárose Nina Sedláková nám na základě insta story, ve kterém se jeden z našich fanoušků ptal, proč Gábor propaguje peptidy, které jsou prý zařazeny na seznamu zakázaných látek, zaslala vyjádření ohledně Gábora a dopingu.


http://139.162.132.153/index.php/2019/10/12/gabor-boraros-a-jeho-manazerka-pod-tlakem-nabidek/


„Chtěli bychom se vyjádřit k otázkám ohledně dopingu. Samozřejmě, že Gábor žádný doping nebere. Situace se trochu zbytečně hrotí a překrucují se informace. Nikdy jsme se k této otázce nevyjadřovali, nebrali jsme to jako něco důležitého. Nenapadlo nás, že by to lidé mohli takto chápat. Gábor je sportovec, který respektuje a bude respektovat pravidla OKTAGONu ohledně všeho, co k tomu patří,“ zaslala MMA Shorties vyjádření Gáborova manažerka.

S ohledem na muskulaturu je Gábor Boráros ze strany fanoušků často podezříván z toho, že užívá zakázané látky. Těmto spekulacím moc nepomohlo ani to, když na svém IG profilu sdílel produkty firmy Particle Peptides.


http://139.162.132.153/index.php/2019/08/21/ondrej-novotny-o-dopingu/


Organizace OKTAGON MMA, ve které Gábor Boráros aktuálně působí, stejně jako zbytek organizací na CZ/SK MMA scéně, nemá v souvislosti se zakázanými látkami nastavena žádná pravidla. „Není to tak jednoduché. Já jsem ten, kdo to diskutuje s Andrém (Reindersem). Máme po prázdninách nějaký plán, s kým se potkat, s kým to řešit, jak to uvádět do chodu. Bylo tady u nejmenovaných lidí (XFN v čele s Petrem Karešem) takový populární gesto, že od nějakého roku začneme s kontrolami a tak dále. Je tam strašná spousta věcí.

Mohli bychom se o tom bavit hodinu a nebyli bychom ani na začátku toho tématu… Je jedna věc, která nám brání. Jednak to jsou samozřejmě nákladové položky… Nemyslím si, že to není drahé. Je na to různý určitý pohled. Druhá důležitá věc je, že tady není reálná autorita, která by trestala ty bojovníky,“ vysvětlil promotér a spolu-majitel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný v pořadu Real Talk.

Kompetentní a důvěryhodná asociace

Určitým řešením by tedy bylo založení asociace, která by na testování dohlížela. V tom však vidí Ondřej Novotný další problém, „To je přesně ono. Pak bychom museli přijmout jejich způsob rozhodování a jejich způsob trestů. Ten test musíš vyhodnotit a musíš na základě anti-dopingové charty českého olympijského výboru, WADA, USADA přijmout nějaký tresty. Ty tedy musíš mít nějakou autoritu, kterou budeme všichni uznávat, což už samo o sobě není, která řekne, našli jsme ve tvé moči testosteron a protože je to první případ, tak dva roky nebudeš zápasit. Nazdar… To, co je jako můj problém všeobecně, že ty výbory, pod které my bychom teoreticky spadali, se s tebou vůbec nebaví. Je to ve tvém těle? Nazdar. Nikdo to nebude vyšetřovat, jak se to tam dostalo. 

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře

  1. Petr 30/11/2019

    Hezký vědět, že Gábor není na sypkách, z toho opravdu dostávám křeče do břicha 😅 zajímavé jsou i jeho nástupy s roztaženýma zorničkama přes celé oko. Všechno je jak má být. Všechno je z rýže a kuřecího.

    Odpovědět
    1. Luděk Šmejkal 30/11/2019

      jj, ten je tak křišťálově čistej, jako Standa Gross 😂😂😂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *