Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Cestou ranhojiče na FUSION FN 24

Cestou ranhojiče na FUSION FN 24

V další epizodě rubriky „Cestou ranhojiče“, kterou má na svědomí Bobesh Vojkůvka, se podíváme na proběhnuvší turnaj FUSIN FN 24, který tradičně probíhal v Brně.

Cesta ranhojiče nikdy nebyla a nikdy nebude rovná a sázená vítěznými tejpy. Naopak, je občas trnitá a velmi klikatá. Není to však myšleno jen k cestě autem, ale i k tomu, kolik práce předchází tomu, se na daný galavečer vůbec dostat jako cutman team. Osobně jsem jel do Brna na galavečer MMA prvně a na Fusion se náš tým představil vůbec úplně poprvé. Fusion pod hlavičkou Martina Karaivanova byl pro mě, už v dobách, kdy jsem o cutmanech ani nesnil, legendární gala. Martin si nás vlastně nikdy ani pozvat nemusel, ale jak mi sám řekl, kvalita práce a celkově naše pověst nás předchází. A tak si pro své zápasníky pozval celý Alpha Cutman Team, za což jsem mu neskutečně vděčný.

Adaptace

Po samotném galavečeru jsme si s Martinem dali malé review. Možná trochu předbíhám, ale teď to sem patří. Nejvíce se Martinovi Karaivanovi na naší práci líbilo to, že se o nás vůbec nemusel starat. Je to velká pochvala a zároveň důkaz naší profesionality. Jsme již tak flexibilní a zkušení, že nám adaptace na jakékoliv gala, včetně jeho prostor, nedělá skoro žádný problém. A náš cíl je vždy stejný. Aby bylo o zápasníky dobře postaráno. 

Tým složený z cutmana Dejva, Adély, Dana, Riddicka a mě rozjel již nacvičené algorytmy. Jakmile jsme získali pásky a dostali šatnu, okamžitě jsme si rozdělili úkoly. Riddick, jakožto dispečer, rozepsal systém tejpování pro každého cutmana zvlášť. Adéla chystala tejpy a Dejv s Danem klec. Já měl na starosti kafe, ale tentokrát jsem ve svém úkolu selhal. 

Všichni si obešli terén, aby zjistili kde jsou šatny a kudy budu zápasníci nastupovat. Je to důležité pro náš vlastní pohyb po hale a taky proto, až se to rozjede, ať se pak zbytečně nenaběháme. Musím říct, že Bobycentrum je opravdu krásný prostor pro pořádání galavečeru. Svým terasovitým členěním, balkóny a světélkujícím stropem je to nejoriginálnější ne sportovní sál, ve kterém jsem kdy zažil galavečer bojových sportů.

Robota

Nejkrutější cestu ranhojiče jel tentokrát Dave. Vyjížděl po noční službě na ARO a v neděli navazoval denní službu opět na ARO. Je to tvrďák a za práci na Fusion mu patří velký respekt. S Adélou tvořili první tým u klece, Riddick dělal dispečera a stihnul i dvoje tejpy. Dan a já jsme byli tejpovací zadáci. Můj seznam čítal šest lidí. 

Poptal jsem se kluků na přibližné časy a udělal si pořadí. Začlenil jsem si do něj i Korowczyka z Ankosu, kterého jsem nenašel. Hned první židli obsadil Luki Fuki Dvořák a to doslova s celou rodinkou. S tejpama byl velmi spokojený a jeho malá dcera Rozálka na ně tatínkovi připsala vzkaz pro štěstí.

Po přesunu do červené šatny jsem zatejpoval Pepu Víta. Sám se mi připomněl, že jsem ho tejpoval už na XFN v Příbrami. Jako další reprezentant Reinders MMA si sednul na židli Honza Malach. King in the North! se cítil na válku připraven jako nikdy dřív. 

Poté měl přijít na řadu postrádaný Polák. Jenže byl jaksi stále postrádaný. Obejdu šatny, halu, rozhodčí, promotéra. Nikdo nic. Uběhne dvacet minut, což už máte tejpy mít hotové. K tomu vám moc nepřidá, když do šatny dofelí kluci s tím, že jejich borec vyhrál za minutu a půl. Tak beru na židli následujícího zápasníka Jana Janku. Jen co začnu příbramáka tejpovat, objeví se pan Korowczyk. Smůla, první jsem udělal tvrdě dotažené tejpy na Honzovo osobní přání a Polák si musel počkat. Potom už jsem byl trochu v pressu, ale Korowczyk dobře spolupracoval a zmákli jsme to rychle. Dejv s Adél byli tou dobou dávno u klece a Riddick jel bomby na kontrolách. Prostě hafo roboty. Poslední v mé lajně stál Kuba Dohnal. Kuba byl velmi klidný a soustředěný. Celé tejpování poslouchal hudbu a udržoval se v psychické pohodě. Pokecal jsem tak i s jeho trenérem a mistrem grapplingu Honzou Stachem.

Brněnské boje

V Boby už to vřelo jako v papinově hrnci. Vše hrálo, svítilo, v kleci se to rvalo a lid se skvěle bavil. Než jsem šel střídat ke kleci, viděl jsem konec zápasu, který mladý Farkaš nepředstavitelně otočil a ukončil Korowczyka na KO.

První boj během mé služby obstarali zkušení borci Malach proti Jartimovi. Ani já, ani Dan jsme si nebyli jistí a tak sázka o vítězné tejpy nepadla. Měl jsem Honzovi věřit, jelikož Jardu tvrdě tlačil na klec a nakonec ho v posledních deseti vteřinách ukončil jedním brutálním plavákem z pravé. A bylo z toho KO večera.

Hlavní předzápas probíhal nelítostně celá tři kola. AKáčko si proti Jankovi prosadil svou a většinou zápasu jej přewrestlil. Nejen, že Kalašnik zaslouženě vyhrál, ale rovněž ukázal i krásné BJJ, zejména při přechodech v želvě a sweepů z halfguardu. Mimo jiné to byl i lítý souboj rohových persón, neb zde koučovali Muradov a Procházka.

V roli aktérů hlavního zápasu se představil neporažených Shestakov proti domácímu Dohnalovi. Kdo čekal bitvu zemařů, mýlil se. Taktický zápas v postoji zmáknul mnohem lépe Kuba. Celému výborně nastavenému večeru, jak zápasově, tak i divácky, nasadil vítěznou Brněnskou korunu. 

Předchozí díl z rubriky Cestou ranhojiče můžete najít ZDE.

Autor rubriky Cestou ranhojiče: Bobesh Vojkůvka

Úvodní foto via Lenka Bartáková (CzechFighters.cz)

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *