Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Attila Végh poskočil ve světovém žebříčku

Attila Végh poskočil ve světovém žebříčku

Attila Végh si na proběhnuvším turnaji OKTAGON 15 připsal důležité vítězství. Rivala posledních měsíců Karlose Vémolu totiž doslova k ničemu nepustil a nakonec jej v polovině prvního kola poslal tvrdě k zemi via KO. Zaznamenal tak obrovsky důležitou výhru, kterou v kontextu celé kariéry asi dokáže překonat jen zisk titulu šampiona organizace Bellator. Attila navíc díky ukončení Karlose poskočil ve světovém žebříčku.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/11/v-oktagonu-je-jen-jeden-kral-hlasi-triumfalne-attila-vegh/


„Lvi dožrali mou,“ hlásil slovenský sympaťák po zápase století. Díky výhře nad několik let neporaženým Vémolou výrazně poskočil ve světovém žebříčku polo-těžké váhy. Aktuálně mu tak dle uznávané stránky FighMatrix patří 49. místo. Kolem něj jsou tak jména, jako Craig, Villante, Rountree, Němkov a další, která můžete znát z předních světových organizací.

Attila Végh

Nejde přitom o Attilovo nejlepší umístění. V prvním čtvrtletí roku 2015 byl dokonce na 17. místě, kde jej obklopovala jména, jako Lawal, Blachowicz, Manuwa, Gracie, OSP, Carmont a další. Poté však přišlo několik proher, kvůli kterým v žebříčku klesl. Nyní však opět šplhá vzhůru. 

Karlosovi aktuálně ve stejném žebříčku patří 69. místo s tím, že nejlépe na tom byl právě před prohrou, kdy okupoval 46. místo.

Ruku v ruce se sportovních úspěchem samozřejmě přišla i velká pozornost. Attila tak v poslední době natáčel film, získal nové fanoušky na IG (250 000) a celkově dal velké množství rozhovorů. Ty se hodně zaměřovaly na to, co teď Attilu čeká a zda přijde diskutovaná odveta.

Bývalý šampion organizace Bellator na většinu z nich reagoval v tom smyslu, že ho nyní čeká narození prvního potomka a poté se uvidí, co bude dál. Okamžitá odveta však asi není na pořadu dne. Dle vyjádření promotéra organizace OKTAGON MMA Ondřeje Novotného je ideální scénář takový, že se k ní Karlos Vémola postupně probojuje až nebude jiná možnost, než jí skutečně uspořádat. Aktuálně má však Terminátor po operaci ramene. Do boje by se tak mohl vrátit někdy kolem poloviny roku 2020.

Úvodní foto via IG Attila Végh

Tags:

Mohlo by vás zajímat

5 komentářů

  1. Ptico 26/11/2019

    a kde je Jura Prochazka? To je rebricek velice nepresny.

    Odpovědět
    1. Pavel Bartoš 26/11/2019

      Jirka je aktuálně díky poslednímu zápasu v žebříčku těžké váhy…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *