Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Shorties Týden 45/19

Shorties Týden

Někteří náš sledujete pravidelně každý den, ale jsou i tací, kteří stihnout zhlédnout jen některé zprávy. Hlavně pro ně je slouží rubrika Shorties Týden, která přehledně den po dni shrne to nejdůležitější a nejzajímavější, co předchozí týden přinesl.

 

podenli

Doktor vysvětlil, proč byl zápas Masvidal vs Diaz zastaven

Zápas Masvidal vs Diaz, který byl hlavním zápasem turnaje UFC 244 byl zastaven v pauze před čtvrtým kolem kvůli tržným ranám v Diazově obličeji. Cuty a krev nejsou v Diazově světě nic nového. Sám na tiskové konferenci vtipkoval, že stačí, aby někdo kýchl a už krvácí. Fanoušci tedy byli kvůli ukončení dost naštvaní, protože se těšili na další průběh zápasu, který by mohl být hodně zajímavý. Doktor Brian Sutterer nyní vysvětlil, proč přítomný lékař zápas zastavil.


„Teď mě zajímá jen odveta,“ hlásí Nate Diaz


„Nikdo nechce vidět končit zápas takovým způsobem,“ začal Sutterer své video. „Je však potřeba se na to podívat z širší perspektivy a trochu s odstupem.“

„Je potřeba se podívat, jak dlouhé, široké a hluboké ty tržné rány jsou. Lidé si často chybně myslí, že množství krve indikuje vážnost daného zranění. Myslí si tedy, že když tam není hodně krve, tak je to vlastně v pořádku. Tak to ale není. Když doktor zkoumal Diazovo zranění, tak osahával oblast kolem rány, aby zjistil, jestli je pod kůži vzduch, což by byl problém. Dívá se také na to, jak je rána hluboká a široká. Zároveň bere v potaz to, jak by se zápasník dokázal dále bránit,“ vysvětlil Sutterer.

Doktor pokračoval v tom smyslu, že by sice Diaz určitě dokázal pokračovat, ale že by tím zbytečně riskoval své zdraví. U podobně hluboké a široké rány by prý totiž hrozilo to, že by se rána rozšířila a v podstatě by mohlo dojít až k „odloupnutí“ celé oblasti kolem oka. V nejhorším případě by prý Diaz klidně mohl o oko přijít.

Ať už se nám to líbí nebo ne, tak bylo rozhodnutí doktora správné. Na místě je totiž kvůli tomu, aby chránil zdraví zápasníků, i když si to v daný moment možná ani nepřejí. Nikdo určitě nechtěl, aby souboj o největšího zmr*a skončil zrovna takhle, takže by se nabízela odveta. Tu sice prezident UFC odmítl, ale bylo by zvláštní, kdyby nevyužil takový potenciál. Zápas už totiž jednou přitáhl obrovskou pozornost a podruhé, obzvlášť s ohledem na průběh bitvy, by se mu to určitě podařilo taky.

„Byl jsem vyděšený,“ přemýšlel Darren Till o předstírání zranění

Darren Till se na turnaji UFC 244vracel do oktagonu po dvou tvrdých prohrách. Tu první mu v titulovém zápase uštědřil Tyron Woodley, na kterého navázal Jorge Masvidal. Till tak nebyl ve vůbec příjemné situaci. Tu si sám ztížil tím, že při přechodu do střední váhy vyzval bojovníka ze špičky divize Kelvina Gasteluma. Když k tomu přidáme problémy s vízy, kvůli kterým do New Yorku dorazil až pár hodin před vážením, a několik zranění, tak z toho máme poměrně výbušný koktejl, který Tillovi vůbec nechutnal. Dokonce přiznal, že přemýšlel o odstoupení ze zápasu.


VÝPLATY: UFC 244


„Před Tyronem Woodleym jsem se cítil, jak když mě nikdo nedokáže porazit a pak přišly dvě prohry, což mi vzalo vítr z plachet a změnilo mě to. Nemluvil jsem o tom, ale bylo to pro mě těžké období, ke kterému se pak připojilo zatčení a ztráta sponzorů. Bylo to dobré i špatné zároveň. Ale řeknu vám, když jsem se chystal na nástup, tak jsem přemýšlel o tom, že budu předstírat zranění, protože se mi tam zkrátka nechtělo. Bojovníci o tomhle asi moc nemluví, ale já jsem k vám upřímný. Neměl jsem strach, byl jsem vyděšený. Zkrátka se mi tam nechtělo. Dolehly na mě pochyby a velikost celé akce. Pořád jsem přemýšlel nad tím, jak se tomu souboji vyhnout. Teď je však moje sebevědomí zpět, takže jsem připravený rozsekat všechny střední váhy.“rozpovídal se Darren Till upřímně na po-turnajové tiskové konferenci. Bylo toho na něj zkrátka hodně.

Darren Till

Při zmíněném nástupu bylo vidět, že Till není ve své kůži. Většinou si totiž cestu k oktagonu užívá, ale nyní působil spíš zasmušile. V oktagonu, tváří v tvář soupeři, z něj naštěstí všechny negativní emoce spadly, „Řekl jsem si, že se musím dát dohromady, že musíme vyhrát, jak jsme naplánovali. Věděl jsem, že bude těžké ho ukončit. Mám sice sílu, ale Gastelum hodně vydrží.“

 

Till nakonec Gasteluma neukončil, ale i tak vyhrál na body. Po dvou prohrách v řadě si tak připsal hodně důležité vítězství, které ho hned katapultuje na přední příčky střední váhy. Tam ho však žádný oddech nečeká. Naopak má před sebou další náročné zápasy. S ohledem na to, že je Costa zraněný, takže se šampion Adesanya pravděpodobně utká s Romerem, by se jako možný soupeř nabízel rozjetý Cannonier nebo třeba šikovný Hermansson.

Shorties Týden

Israel Adesanya má pochybnosti o Costově zranění

Israel Adesanya hned po zisku titulu, který sebral Whittakerovi, předesílal, že by chtěl obhajoval proti Costovi. Rád by totiž všem ukázal, že svaly nejsou všechno. Na začátek roku 2020 se tedy s tímto duelem tak nějak počítalo. Nedávno však přišla zpráva, že je Costa zraněný a pro šampiona se tak hledá nový soupeř. Adesanya má však o zranění, které Costu vyřadí na několik měsíců ze hry, určité pochybnosti.


„Je to k*nda,“ říká o Jonesovi


„Musím mluvit jenom v teoretické rovině, protože tu mám s sebou manažery, ale mám určité podezření. Nebylo by to poprvé, co by UFC tajilo určité informace. Navíc USADA už v poslední době funguje tak, že dává prohlášení až ve chvíli, kdy proběhne vyšetřování,“ naznačil Israel Adesanya v rozhovoru s Arielem Helwanim, že by Costa mohl mít problémy s anti-dopingovou agenturou USADA.

USADA už před nějakou dobou změnila přístup. Původně totiž, když byl test pozitivní, vydala prohlášení o možném porušení anti-dopingových pravidel, což se však ukázalo jako necitlivé. Někteří bojovníci se totiž dokázali očistit, ale i tak byli do určité míry považování za podvodníky. USADA tak změnila přístup a nyní o možném porušení informuje jen zápasníka a UFC. Následuje vyšetřování a až pak se dělají závěry.

Stejně chtěla agentura postupovat i v případě Diaze, ale ten se rozhodl celou věc zveřejnit, což se ukázalo, jako velice chytrý tah. Vytvořil tak totiž tlak na agenturu a UFC, i díky čemuž byl v řádu hodin očištěn.

„Chtěl bych ho porazit, protože si o něm všichni myslí, že je nebezpečný. Samozřejmě, že je nebezpečný. Už porazil pár zajímavých jmen. Porazil i Yoela Romera, i když to nebyl tak dominantní výkon, jak jsem čekal. Chci ale zkrátka zničit každého v divizi, kdo by mohl být považován za hrozbu,“pokračoval Adesanya. Ten by rád ovládl divizi, jako se to například v polo-těžké váze podařilo Jonesovi.

Ze stejného důvodu, jako s Costou, by Israel rád bojoval s Romerem, „Vyzval jsem ho, protože to nikdo předtím neudělal. Hodně mě překvapilo, když Darren Till říkal, že by s Romerem nechtěl zápasit.“ Šampion si však uvědomuje, že zápas s Romerem by se možná hůře prodával. Veterán totiž z posledních 4 zápasů dokázal vyhrát pouze jeden. Není tedy úplně v pozici, kdy by mohl znovu bojovat o titul.

„Já ten zápas fakt chtěla,“ vysvětluje Míša Dostálová

Ondře Novotný dnes oznámil, že turnaj OKTAGON 15 bohužel přišel o další zápas. Míša Dostálová je totiž nemocná a není tak schopná nastoupit. Na svém IG profilu Míša přiblížila okolnosti a vysvětlila, proč se na turnaji nakonec nepředstaví.


Turnaj OKTAGON 15 má kompletní startovku


„Velice se omlouvám svým fanouškům i všem haters, kteří mě chtěli vidět v O2 Aréně, ať už jako vítězku, nebo tu, co bude pořádně zmlácena. Velká omluva taky Lucii Krajčovič, protože na zápas jsem se opravdu těšila.

Bohužel jsem byla ze zdravotních důvodů nucena tento zápas zrušit.

Už před 14 dny mi nebylo úplně dobře, ale myslela jsem si, že je to jen rýmička a kvůli té se přeci zápas neruší. Ta je za 3 dny pryč. Takže jsem trénovala, trénovala a doufala ve zlepšení. Zlepšení nepřišlo, tak jsem navštívila lékaře, který mi udělal veškerá vyšetření a komplet rozbor krve. Krevní testy neukázaly nic neobvyklého, takže běžná viróza, která je za 3 dny s léky fuč. Takže pohoda.

Trénovala jsem dál i přes antibiotika, protože jsem si nedokázala představit, že bych zrušila zápas jen proto, že je mi blbě. A já ten zápas fakt chtěla a chtěla jsem ho vyhrát!! Navíc když testy krve nic neodhalily, byla jsem “zdravá”. Tuto neděli to bylo ale už fakt zlé, tak jsem se vydala v pondělí znovu k lékaři, že to snad už není možné. Ihned mě vyšetřil a sdělil mi, že mám akutní zánět nosohltanu a poslal mě na rentgen plic.
Tam i další lékař diagnostikoval těžkou tracheobronchitidu čili zánět průdušek a průdušnice… A prej zápas nepřipadá v úvahu. Tak jsem hned informovala Ondru.

Doufám, že dostanu šanci na jiném eventu, i když to nebude O2.

Převážně pro všechny rejpaly přikládám i lékařskou zprávu a žádanku na rentgen, i když vím, že je to asi zbytečné a kdo bude chtít, stejně bude vymýšlet a psát nesmysly… Jediné hejty, co mi vykouzlily dnes úsměv na rtech, byly ty, že jsem se zranila na sparingách. Díky, to bylo alespoň vtipné. Kéž by… Moc děkuju lidem, co mě podporují, věří mi a ví, jak to je,“ vysvětlila Míša Dostálová na svém IG profilu.

„V mé hlavě je jen vítězství,“ vzkazuje Vojto Barborík

Reprezentant OFA gymu Vojto Barborík se vrací do organizace OKTAGON MMA, aby se představil na doposud největším turnaji OKTAGON 15 v pražské O2 aréně. Vojto aktuálně drží sérii sedmi výher v řadě, na kterou bude určitě chtít navázat. V hlavě má totiž jediné – vítězství!


Turnaj OKTAGON 15 má kompletní startovku


Ahoj Vojto, nějakou dobu se o tobě mluvilo, jako o možné posile organizace KSW, ale nakonec jsi zamířil do OKTAGOnu. Co od tohoto angažmá očekáváš?

„Ahoj všichni. Od OKTAGONu příští rok očekávám víc zápasů, kvalitní zahraniční soupeře a určitě i mojí propagaci směrem k lidem, takže celkový kariérní posun. KSW bylo a stále je ve stádiu řešení. Byly i 2 nabídky na zápas, ale nakonec z nich sešlo. Tento rok jsem zápasil jen jednou, takže už nemůžu čekat.“

Čeká tě zápas, který proběhne před 20 000 lidmi. Těšíš se na to, nebo si myslíš, že takové akce přináší více tlaku?

„Já se na to moc těším a tímto bych chtěl poděkovat organizátorům OKTAGONu, že jsem dostal takovou příležitost. Neumím si úplně představit, co to se zápasníkem může udělat, protože jsem zatím zápasil před 3 000 lidmi. Myslím si, že mě to povzbudí. Diváci budou na mojí straně a poženou mě k vítězství.“

Vojto Barborík vs Sasha Belov

Tvůj soupeř Belov od prohry v profesionální MMA premiéře zatím neprohrál. Aktuálně má na svém kontě 4 výhry v řadě. Co od něj očekáváš?

„Očekávám, že to nebude jednoduchý soupeř. Je velmi pohyblivý a má dobrý striking. V mé hlavě je však jen vítězství a víra v to, co každý den pro vítězství dělám, všechno to odříkání. Nikdy jsem se necítil lépe.“

V minulosti ses představil na turnaji OKTAGON 2. Co říkáš na posun, který organizace za těch pár let udělala?

„Vidím v tom obrovský posun. OKTAGON určitě vyrostl na evropskou až světovou úroveň. Kvalita event od eventu stoupá. Jsem rád, že toho mohu být součástí.“

Vojtu můžete sledovat na jeho IG profilu

„Je to až celosvětová událost,“ říká Novotný o OKTAGON 15

Promotér a spolu-majitel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný společně se svým týmem dokončuje přípravy na blížící se turnaj OKTAGON 15. Tomu vévodí dlouho očekávaná bitva Karlos Vémola vs Attila Végh. I díky ní se jedná o obrovskou událost, která překračuje hranice CZ/SK MMA scény.


Turnaj OKTAGON 15 má kompletní startovku


„Nejde jen o ten zápas, jde o turnaj jako takový. Spousta promotérů přijde, spousta z nich se ohlásila a mnoho, jako tradičně, ne. Vysílat budeme do 12 zemí včetně Ameriky a arabských států i evropských a zpětně se to vysílá dál. Dá se říci, že to je až celosvětová událost,“odpověděl Ondřej Novotný serveru Refresher na otázku, zda bude mít souboj Vémola vs Végh světovou úroveň.

Michal Martínek vs Viktor Pešta
Akce OKTAGON 15 však není jen o Vémolovi a Véghovi. Startovka totiž nabízí i další zajímavé zápasy. Hned hlavní titulový před-zápas Michal Martínek vs Viktor Pešta nabídne hodně zajímavou podívanou. Historicky prvního šampiona organizace OKTAGON MMA Martínka totiž čeká první obhajoba, ve které se střetne s favorizovaným Peštou, který v minulosti okusil i UFC, kde změřil síly se světovou špičkou těžké váhy.

Atraktivní výkony se očekávají i v duelech, ve kterých se představí Gábor Boráros, Miloš Petrášek, Robert Bryczek, Mateusz Legierski, Jakub Bahník, Jakub Běle a další.


OKTAGON 15: Analýza, Tipy, Soutěž + Bonus


Risk je zisk

S ohledem na téměř 20 000 prodaných míst, jejichž cena se pohybovala v řádu tisíců až desetitisíců, půjde o nejvýdělečnější turnaj organizace OKTAGON MMA, „Suverénně, a to široko daleko v historii bojových sportů ve střední Evropě, tedy kromě Polska.“ Očekává se tedy zajímavý zisk, „Když si spočítáte ceny za lístky a všechny náklady, tak je jasné, že i když utratíme za něco obrovské peníze, tak i vzhledem k tomu, že je vyprodáno, nám, konečně, nějaké rozumné a podle nás zasloužené peníze zůstanou. Sice musíme z něčeho žít, ale doteď jsme všechny peníze investovali, rozšiřovali jsme tým, investovali jsme do nákupu nových shows a technologií. A do toho, abychom momentálně mohli říci, že jsme nejsledovanější sportovní organizace na v Česku a na Slovensku. Suverénně. Nyní si myslím, že po čtyřech letech od spuštění projektu a po třech od prvního turnaje, bychom si mohli poslat nějaké peníze na vlastní účet.“

Pro fanoušky si organizace připravila i vlak, který je vypraven speciálně při příležitosti turnaje OKTAGON 15. Na vážení a následně i pro VIP hosty turnaje budou k dispozici Karolina Kowalkiewicz a Jimi Manuwa, jejichž kariéry jsou úzce spjaté s organizací UFC.

Makhmud Muradov zpět v UFC oktagonu ještě tento rok!

Makhmud Muradov na konci září absolvoval úspěšnou premiéru v rámci nejprestižnější MMA organizace na světě. Navzdory krátké přípravě totiž na turnaji v Kodani dokázal na body porazit zkušeného Itala Di Chirica. Stal se tak vůbec prvním zástupcem České republiky, který dokázal v UFC premiéře uspět. Karlosi Vémolovi, Viktoru Peštovi ani Lucii Pudilové se to totiž nepodařilo. Hned po bitvě Mach mluvil o tom, že by se rád vrátil do boje ještě do konce roku 2019. To se mu nakonec splní!


Makhmud Muradov zahájil přípravu na další UFC zápas


Hned po souboji s Italem Makhmud Muradov mluvil o tom, že by se na začátku listopadu rád představil na turnaji v Moskvě, kde by se na něj mohlo přijít podívat velké množství fanoušků. Z těchto plánů však velice brzy sešlo, protože karta na turnaj už byla víceméně sestavená a Mach do ní nechtěl zasahovat. Soustředil se tedy na začátek roku 2020, „Ptáte se mě, kdy mám další zápas. Právě jsem začal přípravu a už jednáme s UFC. Další zápas se bude konat cca začátkem roku leden nebo únor. Zatím nevím, kde ani proti komu. Moc vám všem děkuji za vaši podporu vážím si vás všech, přeji krásnou neděli.“

I tento plán se však změnil. Mach totiž přijal další short notice zápas, „Chci zápasit a nikdy necouvám“. Na začátku prosince se tak představí na turnaji UFC on ESPN 7 ve Washigtonu. Tomu vévodí bitva těžkých vah Overeem vs Rozenstruik. Ve chvíli, kdy tento článek vzniká, tedy 6.11., do zápasu zbývá něco málo přes měsíc. Kemp na další zápas Mach zahajoval na konci října, takže má celkem na přípravu zhruba měsíc a půl. To je samozřejmě lepší než před Kodaní, kdy měl jen necelé 2 týdny, ale úplně ideální to není.

Makhmud se však výzev nebojí, naopak je s radostí přijímá. Machovým soupeřem bude Trevor Smith, který už v UFC odzápasil 11 duelů. Aktuálně má však na svém kontě 2 prohry v řadě (Cummings, Theodorou), takže by mohl být „hratelným“ soupeřem.

Vzhledem k místu konání turnaje by se na Macha mohl zajít podívat i legendární boxer Floyd Mayweather. S tím se Makhmud seznámil na jedné pražské akci a nakonec z toho bylo velké přátelství.

„Attila Végh je o dva levely výš, než Pešta,“ říká Karlos Vémola

Karlos Vémola má před sebou dlouho očekávaný souboj s Attilou Véghem. Ten bude hlavním tahákem blížícího se turnaje OKTAGON 15, který se koná už v sobotu 9.11. v pražské O2 aréně. V jednom z posledních rozhovorů s Michalem Hrdličkou se však rozpovídal o druhém Čechovi v UFC Viktoru Peštovi. O vzájemném zápase s Peštou se totiž taky delší dobu mluví, ale zatím to nevypadá, že bychom se ho měli dočkat.


Turnaj OKTAGON 15 má kompletní startovku


„Já si myslím, že zrovna ten Pešta by si měl uvědomit, co chce, kam jde, nebo co bude dělat. Pořád tady vykřikuje, že se mnou chce zápasit, a že bude zápasit v 93. Ještě ani jednou do té váhy neshodil. Nikdy neměl ani jeden zápas v té 93 a teď má takové řeči,“ reagoval Karlos Vémola na Peštovo vyjádření, který mluvil o tom, že si Terminátor vybírá hlavně postojáře, kteří mu stylově vyhovují.

Karlos Vémola

„Já si myslím, že posledních pár zápasů to nebylo něco, že bych vyzýval já. Byl to Kincl, který vyzýval mě. Můžou se zeptat všech promotérů, ať už Novotného, nebo těch předtím. Já zápasím s kýmkoliv, koho přede mě postaví. Jak si můžu vybírat soupeře, když chtěli Pína, tak měli Pína. Potom chtěli Kincla, tak měli Kincla,“ vysvětlil Karlos, že bojoval s takovými soupeři, které mu soupeři nabídli.

Karlos naposledy prohrál v srpnu 2015, kdy jej ukončil aktuální UFC zápasník Jack Hermansson. Od té doby Karlos nasbíral 11 výher s tím, že nejvíce mu dal asi zabrat Patrik Kincl a následně i Moise Rimbon, „Já, když jsem chtěl soupeře, tak jsem nastoupil proti šampionovi Phoenixu, kterého jsem porazil. To bylo první kolo za posledních 6 let, které jsem prohrál, protože třetí kolo jsem s ním prohrál v Bratislavě tenkrát. Teď Attila Végh. Já si vyberu Attilu Végha a on mi chce říkat, že já si vybírám soupeře?

V Československu není lepší soupeř než Attila Végh. Attila Végh je o dva levely výš než Pešta. Já si myslím, že takové věci říká jen proto, aby byl zajímavý. Sám by si měl rozmyslet, co od svojí kariéry dál chce. Jestli chce jít 93, tak by měl ukázat lidem, že do ní umí shodit. Ještě se mu to nikdy nepovedlo. Nebo jestli chce chodit těžkou váhu a mít blbý kecy.“

Vémola vs Pešta nedopadne?

Viktor Pešta původně avizoval přestup do polo-těžké váhy. Poté se však objevila nabídka na titulový zápas v těžké váze, které Viktor samozřejmě neodolal. Je tedy možné, že se cesty obou borců rozdělí. Karlos se totiž netají tím, že by chtěl po souboji s Attilou zamířit do střední váhy, kde by se rád stal šampionem. Tam za ním Pešta asi neshodí.

OKTAGON 15: Ceremoniální vážení – LIVE

Po oficiálním vážení přichází na řadu i to ceremoniální. To se tentokrát odehrává v klubu Epic. Speciálním hostem vážení je bývalý UFC zápasník Jimi Manuwa, který bude odpovídat na otázky přítomných zástupců médií a fanoušků. Pak přijdou na řadu staredowny, které možná hodně napoví, jak se budou sobotní bitvy vyvíjet.

Výsledky vážení:

 • Attila Végh – 92,9
 • Karlos Vémola – 93,1
 • Michal Martínek – 108
 • Viktor Pešta – 108,5
 • Gábor Boráros – 76,9
 • Kaik Brito – 76,8
 • Robert Bryczek – 77,4
 • Leandro Silva – 77,6
 • Peter Benko – 84,35
 • Jakub Štáfek – 83,4
 • Miloš Petrášek – 93
 • Joachim Christensen – 93,1
 • Jakub Bahník – 70,8
 • Mateusz Legierski – 70,7
 • Jakub Běle – 83,9
 • David Hošek – 84,2
 • Vojto Barborík – 66,7 (na první pokus nenavážil) – 66,25 na druhý pokus
 • Sasha Belov – 65,4
 • Lucia Krajčovič – 57,8
 • Barbora Cypriánová – 58,4
 • Pavel Salčák – 90
 • Simon Michálek – 92,6 (Michálek nesplnil váhový limit a lékař další shazování zakázal

Samotný turnaj OKTAGON 15, který startuje v sobotu v 18:00, bude možné sledovat přímo v hale, skrze PPV a nebo od 19:30 na stanici O2 Tv Sport. My budeme rovněž na místě, takže budeme tradičně přinášet aktuální výsledky a všechno zajímavé info, které se na akci objeví.

 

Veterán Ken Shamrock se vysmál souboji o BMF titul

Před týdnem se většina očí MMA světa upírala směrem k New Yorku, kde probíhal turnaj UFC 244. Jeho hlavním zápasem byl souboj o BMF titul mezi Jorge Masvidalem a Nathanem Diazem. Válka, která nakonec skončila vítězstvím Masvidala, přilákala obrovskou pozornost, ale ne všichni z ní byli nadšení. Veterán prvních UFC turnajů Ken Shamrock se jí v podstatě vysmál.


UFC 244: Výsledky a Highlighty


„Je hodně vtipné, když tihle týpci mluví o tvrdosti. Jen kdyby věděli, jaké to bylo na začátku, kdy jsme v podstatě netrénovali, protože jsme nevěděli jak. Bojovníci prostě jezdili z místa na místo a zápasili pod všemožnými organizacemi. To byl pro nás trénink. Vyrazit na cestu a na každé zastávce se pobít. Neexistovali nějaké ucelené metody tréninku. Nakonec se nám podařilo vybudovat nějaký systém, ale i tak tu byli borci, kteří prostě jezdili křížem krážem státy a bojovali.

V době, kdy jsem byl v Japonsku, ještě před UFC, bylo neuvěřitelně těžké najít tréninkové partnery. Chodil jsem na hodiny postoje a tam se snažil brát borce na zem, což se samozřejmě nikomu moc nelíbilo. Musel jsem si tedy otevřít gym, ve kterém jsem postupně začínal trénovat sebe i ostatní,“ prozradil veterán Ken Shamrock. Začátky, jak už to tak většinou bývá, byly očividně hodně divoké. S dnešní dobou, kdy bojovníci využívají vyspělé postupy i technologie, se to samozřejmě nedá vůbec srovnat.

I s ohledem na tyto náročné začátky Shamrock nebyl soubojem Masvidal vs Diaz nijak ohromen, „Když mluvili o tom, kdo je největší grázl a sráč, tak jsme musel smát. Vždyť nosí čtyřuncové rukavice a zápasí jednou za půl roku.“

Minulost a současnost samozřejmě nelze srovnávat. Každá doba měla svá pro a proti. Smarkockovi, který zápasil už na turnaji UFC 1, kde se střetl s Roycem Graciem, se však asi nemůžeme za podobné komentáře divit.

 

NYSAC rozdala pokuty zápasníkům turnaje UFC 244

Newyorská Státní Atletická Komise (NYSAC) rozdala několik peněžitých pokut účastníkům turnaje UFC 244 v New Yorku. Kelvin Gastelum byl potrestán pokutou 1.000 dolarů a jeho kouč Rafael Cordeiro 200 dolarů. Gastelum se loktem mírně opíral o svého trénerá a tím si pomohl při shazování váhy. Corey Anderson dostal celkem vysokou pokutu 10.000 dolarů za nevhodné chování při oslavě svého vítězství nad Johnym Walkerem, za které se později omluvil.

 

Tags:
Martin Baloun

Grafik a redaktor portálu MMA Shorties.

 • 1
Předchozí článek
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *