Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Veterán Ken Shamrock se vysmál souboji o BMF titul

Veterán Ken Shamrock se vysmál souboji o BMF titul

Před týdnem se většina očí MMA světa upírala směrem k New Yorku, kde probíhal turnaj UFC 244. Jeho hlavním zápasem byl souboj o BMF titul mezi Jorge Masvidalem a Nathanem Diazem. Válka, která nakonec skončila vítězstvím Masvidala, přilákala obrovskou pozornost, ale ne všichni z ní byli nadšení. Veterán prvních UFC turnajů Ken Shamrock se jí v podstatě vysmál.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/03/ufc-244-vysledky-a-highlighty/


„Je hodně vtipné, když tihle týpci mluví o tvrdosti. Jen kdyby věděli, jaké to bylo na začátku, kdy jsme v podstatě netrénovali, protože jsme nevěděli jak. Bojovníci prostě jezdili z místa na místo a zápasili pod všemožnými organizacemi. To byl pro nás trénink. Vyrazit na cestu a na každé zastávce se pobít. Neexistovali nějaké ucelené metody tréninku. Nakonec se nám podařilo vybudovat nějaký systém, ale i tak tu byli borci, kteří prostě jezdili křížem krážem státy a bojovali. V době, kdy jsem byl v Japonsku, ještě před UFC, bylo neuvěřitelně těžké najít tréninkové partnery. Chodil jsem na hodiny postoje a tam se snažil brát borce na zem, což se samozřejmě nikomu moc nelíbilo. Musel jsem si tedy otevřít gym, ve kterém jsem postupně začínal trénovat sebe i ostatní,“ prozradil veterán Ken Shamrock. Začátky, jak už to tak většinou bývá, byly očividně hodně divoké. S dnešní dobou, kdy bojovníci využívají vyspělé postupy i technologie, se to samozřejmě nedá vůbec srovnat.

I s ohledem na tyto náročné začátky Shamrock nebyl soubojem Masvidal vs Diaz nijak ohromen, „Když mluvili o tom, kdo je největší grázl a sráč, tak jsme musel smát. Vždyť nosí čtyřuncové rukavice a zápasí jednou za půl roku.“

Minulost a současnost samozřejmě nelze srovnávat. Každá doba měla svá pro a proti. Smarkockovi, který zápasil už na turnaji UFC 1, kde se střetl s Roycem Graciem, se však asi nemůžeme za podobné komentáře divit.

Tags:
Předchozí článek
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *