Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Israel Adesanya má pochybnosti o Costově zranění

Israel Adesanya má pochybnosti o Costově zranění

Israel Adesanya hned po zisku titulu, který sebral Whittakerovi, předesílal, že by chtěl obhajoval proti Costovi. Rád by totiž všem ukázal, že svaly nejsou všechno. Na začátek roku 2020 se tedy s tímto duelem tak nějak počítalo. Nedávno však přišla zpráva, že je Costa zraněný a pro šampiona se tak hledá nový soupeř. Adesanya má však o zranění, které Costu vyřadí na několik měsíců ze hry, určité pochybnosti.


http://139.162.132.153/index.php/2019/04/15/je-to-knda-rika-o-jonesovi-adesanya/


„Musím mluvit jenom v teoretické rovině, protože tu mám s sebou manažery, ale mám určité podezření. Nebylo by to poprvé, co by UFC tajilo určité informace. Navíc USADA už v poslední době funguje tak, že dává prohlášení až ve chvíli, kdy proběhne vyšetřování,“ naznačil Israel Adesanya v rozhovoru s Arielem Helwanim, že by Costa mohl mít problémy s anti-dopingovou agenturou USADA.

USADA už před nějakou dobou změnila přístup. Původně totiž, když byl test pozitivní, vydala prohlášení o možném porušení anti-dopingových pravidel, což se však ukázalo jako necitlivé. Někteří bojovníci se totiž dokázali očistit, ale i tak byli do určité míry považování za podvodníky. USADA tak změnila přístup a nyní o možném porušení informuje jen zápasníka a UFC. Následuje vyšetřování a až pak se dělají závěry.

Stejně chtěla agentura postupovat i v případě Diaze, ale ten se rozhodl celou věc zveřejnit, což se ukázalo, jako velice chytrý tah. Vytvořil tak totiž tlak na agenturu a UFC, i díky čemuž byl v řádu hodin očištěn.

„Chtěl bych ho porazit, protože si o něm všichni myslí, že je nebezpečný. Samozřejmě, že je nebezpečný. Už porazil pár zajímavých jmen. Porazil i Yoela Romera, i když to nebyl tak dominantní výkon, jak jsem čekal. Chci ale zkrátka zničit každého v divizi, kdo by mohl být považován za hrozbu,“ pokračoval Adesanya. Ten by rád ovládl divizi, jako se to například v polo-těžké váze podařilo Jonesovi.

Ze stejného důvodu, jako s Costou, by Israel rád bojoval s Romerem, „Vyzval jsem ho, protože to nikdo předtím neudělal. Hodně mě překvapilo, když Darren Till říkal, že by s Romerem nechtěl zápasit.“ Šampion si však uvědomuje, že zápas s Romerem by se možná hůře prodával. Veterán totiž z posledních 4 zápasů dokázal vyhrát pouze jeden. Není tedy úplně v pozici, kdy by mohl znovu bojovat o titul.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *