Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

UFC 244: Analýza, Tipy, Sázky a Soutěž

Ve spolupráci se sázkovou společností Maxi-Tip Vám přinášíme analýzu a tipy na sázky na turnaj UFC 244: Masvidal vs Diaz, který se uskuteční 2.listopadu v New Yorku.

Dnes vám přínášíme UFC tipy redakce od Radima, Pavla a kurzovou analýzu nově obstará Honza, který na Instagramu spravoval úspěšnou stránku MMA Planet a nyní se přidává k týmu MMA Shorties. Přejeme hodně štěstí při tipování.

Na turnaj UFC 244 jsme si pro Vás připravili soutěž, ve které stačí mít účet u společnosti Maxi-Tip, vsadit tiket alespoň za 200,- a správně tipnout tři zápasy z tohoto turnaje. Pokud Vám tiket vyjde pošlete nám ho a první tři se můžou těšit na vouchery v hodnotě 500,- 300,- a 200,-.

Navíc pro nové klienty máme bonus při vložení 500 kč dostanete druhých 500 Kč zdarma. Bonus bude aktivní při zaregistrování přes tento odkaz: https://www.maxitip.cz/cs/registrace/?c=OGR

Lewis vs Ivanov – Bude KO/TKO 4,05

V tomto zápase těžkých vah bychom se měli téměř jistě dočkat ukončení. Derrick Lewis je teď o něco disciplinovanější a od minulého zápasu se zaměřil více na rychlost. Proto má nyní asi o 7 kilo méně. I tak bude vážit minimálně o 5 kilo více, než Ivanov. Lewis je zároveň o celých 11 centimetrů vyšší a mezi bojovníky je rozdíl v rozpětí paží propastných 16cm (203/185). Lewisův aktuální knockout rate činí celých 86% a jak víme,celých 15 minut může všechno rozhodnout jediný úder. Navíc sázková kancelář Maxitip nabízí až moc lákavý kurz 4,05.

Gillespie vs Lee – Vítěz Gillespie 1,58

Hlavní kartu odstartuje souboj dvou talentovaných wrestlerů, kteří se nacházejí v úplně jiných fázích kariéry. Kevin Lee prohrál 3 z posledních 4 utkání a v posledním zápase zkusil své štěstí o váhu výše, kde ale tvrdě narazil. Naproti tomu Gregor Gillespie je černý kůň lehké váhy s neporaženým rekordem 13-0, přičemž pouze dva zápasy skončily v rukou rozhodčích. Sám Kevin Lee zmínil, že mu tým doporučoval zápas nepřijímat a dobře věděl proč.

Styl Gregora Gillespie spočívá ve vysokém tempu, neustálých takedownech a neuvěřitelně efektivním měnění pozic. Nedělá mu problém soupeře kontrolovat celých 15 minut. Pro zajímavost, ve wrestlingu na střední škole se mu podařilo nastřádat rekord 152-13, s tím, že podstatná část porážek přišla po střetech s možná nejtalentovanějším wrestlerem všech dob, Jordanem Burroughsem. Kevin Lee bude mít výhodu rozpětí paží, tu ovšem využívá jen zřídka, nepracuje tak kvalitně s přední rukou. Do lehké váhy taky shazuje přes 10kg a bude v zápase o poznání větší, než Gillespie. Proto si myslím, že v prvním kole bude Lee schopen pokusy o strhy z velké části bránit a kolo by tak mohl i urvat na svou stranu. Jeho dehydratované tělo to ale vyčerpá a Gillespieho neustávající tempo rozhodne. Předpokládám finiš v druhé polovině zápasu, případně výhru jednomyslným rozhodnutím (2-1 na kola).

Thompson vs Luque – Vítěz Thompson 1,75

Stephen Thompson si v posledním zápase připsal vůbec první prohru na KO v předlouhé kickboxové a MMA kariéře, Pettisův úder neočekával a i když v zápase do té chvíle dominoval, zažil nejtvrdší porážku kariéry. Vicente Luque v posledních 11 zápasech hned 10x zvítězil. Tentokrát se ale střetně se zdaleka nejkvalitnějším a nejtechničtějším bojovníkem soupeřem v kariéře. Thompson je jedním z mála tradičních karatistů a po celý zápas se disciplinovaně drží taktiky, pracuje výborně se vzdáleností a útočí z nezvyklých úhlů. Tím postupně frustruje soupeře a nutí je bez přípravy útočit, takové útoky umí perfektně kontrovat. Při studování Luqueho stylu jsem si všiml jedné opakující se tendence, a to potřeby okamžitě oplácet obdržené údery a všeobecně se vyžívá spíše v přestřelkách. To by se mu proti někomu natolik zkušenému nemuselo vyplatit. Atraktivní je rozhodně i sázka na KO/TKO s kurzem 3,55.

Rozenstruik vs Arlovski – Zápas skončí před limitem 1,58

Jairzinho Rozenstruik je jedním z nejzajímavějších prospektů těžké váhy. V osmi utkáním 7x zvítězil na KO a jen 2x se podíval dál, než do prvního kola. Poslední zápas vyhrál za neuvěřitelných 9 vteřin. Andrei Arlovski sice v posledních letech pojal o něco strategičtější styl zápasu, hlavně kvůli slábnoucí bradě. Nedovedu si představit, že by svou sílu Rozenstruik nedokázal v zápase ani jednou prosadit.

Burgos vs Amirkhani – Vítěz Amirkhani 2,84

Makwan Amirkhani si v posledním zápase připsal cenné vítězství nad bývalým šampionem britské organizace Cage Warriors, Chrisem Fishgoldem. Zaznamenal tak už 10 submisi v kariéře a po výborném výkonu dostal zase o něco náročnější výzvu. Tou je Shane Burgos, talentovaný striker, který ale v posledním zápase vyhrál jen velmi těsně nad Cubem Swansonem a já osobně jsem s rozhodnutím rozhodčích nesouhlasil. Toto utkání je mnohem vyrovnanější, než se na pohled zdá a kurz úplně neodpovídá realitě.

Radim

Pavel 

Honza

Celková úspěšnost tipů z minulých turnajů:

Radim 243 z 400 (60,75%)

Pavel 242 z 400 (60,50%)

Honza 119 z 190 (62,63%)

TIP NA TIKET:

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *