Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Shorties Týden 43/19

Shorties Týden

Někteří náš sledujete pravidelně každý den, ale jsou i tací, kteří stihnout zhlédnout jen některé zprávy. Hlavně pro ně je slouží rubrika Shorties Týden, která přehledně den po dni shrne to nejdůležitější a nejzajímavější, co předchozí týden přinesl.

 

podenli

Cestou ranhojiče na Fight Night West 5

V další epizodě rubriky „Cestou ranhojiče“, kterou má na svědomí cutman Bobesh Vojkůvka, se podíváme na proběhnuvší turnaj FNW 5, který se tradičně konal v Karlových Varech.


Článek naleznete na tomto odkazu.


Sivák vyzval Deáka. Ten odpověděl s nadhledem šampiona

Moderní MMA s sebou krom zvýšené pozornosti přineslo i trashtalk a občas hodně bizarní výzvy. Jedné takové jsme byli svědky včera. Postojář Václav Sivák, který byl potvrzen na prosincový XFN turnaj, totiž vyzval šampiona bantamweight divize organizace OKTAGON MMA Tomáše Deáka. Ten zachoval chladnou hlavu a Sivákovi odpověděl s nadhledem skutečného šampiona.


Šampion Tomáš Deák má jasný plán, co dál


„X Fight Nights, dejte mi Tomáše Deáka z OKTAGON MMA v K1 v malých rukavicích. #RealChamp,“ napsal Václav Sivák na IG pod příspěvek oznamující jeho účast na prosincovém XFN turnaji, jehož vrcholem bude bitva Samuel „Pirát“ Krištofič vs Petr „Voldemort“ Kareš.

„Machaev mě taky vyzval z MMA. Proč by to bylo unreal?“ hájil Sivák svůj krok v reakci na komentář od fanouška. Výzvy k MMA patří a některé mohou být hodně zajímavé a atraktivní, ale zrovna tato je nesmyslná hned z několika důvodů. Tomáš Deák je MMA zápasník, ne bojovník K1, navíc je šampionem organizace OKTAGON MMA, se kterou sice aktuálně asi nemá smlouvu, ale i přesto předesílal, že by titul rád pravidelně obhajoval. Bylo by tedy hodně zvláštní, kdyby po těchto slovech nastoupil pod XFN. Navíc se aktuálně zaměřuje hlavně na to, aby se přesunul do nějaké světové organizace. Nejvíce ho láká Rizin nebo ONE FC, kde jsou nižší váhy hodně oblíbené.

„Tady už každý vyzývá každého. Nepamatuju si, že bych chtěl někdy vyzkoušet K1, takže sis mě asi s někým spletl. Označ teda radši někoho z tvého sportu, to bude asi lepší, nebo přijeď na sparingy pokud si chceš porovnat síly. Máme i postojářské sparingy, v čemž jsi doma, takže si můžeme klidně zaspárovat. Já budu jen rád za nového sparinga. U nás je každá vítaný,“ odpověděl Tomáš Deák s nadhledem. Nakonec tak možná ze zvláštní výzvy přeci jen vyjde něco dobrého. Oba borci by totiž mohli společně zatrénovat a předat si cenné zkušenosti.

Rizin?

„Strašně chci jít do Rizinu. Já jsem si to tak představoval… že bych šel do Rizinu, ale že bych si s nimi domluvil takovou smlouvu, že vždy, když bych měl pauzu, jako třeba Procházka půl roku, že bych tu chtěl obhajovat opasek. Abych se zachoval férově, protože já jsem dostal šanci jít o opasek hned ve druhém zápase. To jsou moje sny, po kterých nejvíc toužím. Být v Rizinu, ale obhajovat i v OKTAGONu. Rizin je 20 hodin odsud, tak proč by to nemohli dovolit. Není to konkurence, ale opačný konec světa. Takto bych si to přál, kdybych si měl vyskládat cestičku,“ vysvětloval Tomáš po bitvě s Mackem.

 

Shorties Týden

Šampion David Kozma je bohužel zraněný

Nedávno jsme vás informovali o tom, že šampiona welterweight divize organizace OKTAGON MMA čekají v poměrně krátkém sledu hned 3 zápasy. Dle původních informací se měl v rámci organizace RCC představit v polovině října. Nakonec z toho byla polovina listopadu. Nyní však přichází zpráva, že je David zraněný a do zápasu nenastoupí.


David Kozma zná dalšího soupeře


„Bohužel jsem dnes obdržel oficiální informaci, že se David Kozma ze zdravotní důvodů 16.11. nezúčastní turnaje RCC Intro. Naše organizace nabídla Davidovi, v případě, že bude zdravý, možnost nastoupit na velkém RCC turnaji v prosinci. Ten bude buď 14.12. nebo 21.12. v Jekatěrinburgu. Doufám, že David bude v pořádku a předvede další divácky zajímavý zápas,“ informoval nás dnes Martin Wodecki, který funguje, jako určitá spojka mezi CZ/SK MMA scénou a ruskou organizací RCC.

Kozma se naposledy představil v květnu právě na turnaji RCC 6, kde na body porazil Shurkeviche. Poté si dal nějakou dobu pauzu, aby načerpal nové síly. Za necelý rok a půl totiž zvládl absolvovat  celkem 7 zápasů, což je neuvěřitelné tempo. Vrátit se plánoval až na konci roku na jednom z RCC turnajů. Ten listopadový však bohužel nestihne.

Je otázkou, jak vážné zranění Kozmu potkalo. Pokud nejde o nic dlouhodobějšího, tak by se mohl v prosinci představit na zmíněném RCC turnaji. Ten by měl být největší akcí, kterou tento rok ruská organizace pořádala. Ve hře je však možná i prosincový Double Red Fight Night v Bratislavě, jehož vrcholem bude souboj Samuel „Pirát“ Krištofič vs Petr „Voldemort“ Kareš. Stejně jako Piráta i Davida totiž sponzoruje značka Double Red, takže se dá předpokládat, že dostane nabídku na start v rámci organizace XFN.

„Každý, kdo je u nás, dostane nabídku na přechod do XFN, ale určitě si vzájemnou spolupráci tímto krokem nebudeme podmiňovat. Je otázka, zda třeba Oktagon neřekne, že jejich zápasníci s námi nebudou moct spolupracovat,“ potvrdil před časem majitel firmy Double Red Kolenička.

Více napoví až povaha zranění, o kterém se pokusíme zjistit více. Avizovanou titulovou bitvu na turnaji OKTAGON 16 by to však nemělo ohrozit.

Lucie Pudilová podepsala smlouvu na klíčový zápas

Naše jediná ženská zástupkyně v nejprestižnější MMA organizaci Lucie Pudilová má před sebou klíčovou bitvu své prozatímní kariéry. Čeká jí totiž poslední zápas aktuálního UFC kontraktu. Ten samozřejmě bude hrát velkou roli v rozhodování, zda vedení Lucce nabídne další smlouvu, nebo jí ze svých služeb propustí.


„Zbývá jeden duel, který rozhodne,“ uvědomuje si Lucie Pudilová


„UFC v Praze by bylo opět fajn. Co se týče mě, mám podepsaný zápas na začátku roku v Americe,“ prozradila Lucie Pudilová serveru Sport.cz. „Mám podepsanou smlouvu na další zápas,“ potvrdila Lucka tuto informaci i na svých sociálních sítích.

UFC zatím nezveřejnilo program na začátek roku 2020, takže ani nemůžeme spekulovat, na jaké akci se Lucie objeví. Jasné je však to, že půjde o velice důležitý zápas. Aktuálně má Lucie v rámci UFC bilanci 2-4. V posledním zápasem tak nutně potřebuje získat výhru. Navzdory negativní bilanci by totiž UFC o její služby mohlo i nadále stát, protože většina proher byla hodně těsná. Lucie navíc bojovala s velice kvalitními soupeřkami. Aldana je aktuálně na 8. místě bantamweight divize, Carmouche nedávno bojovala o titul a Shevchenko zatím prohrála jen jednou.


Lucie Pudilová


V Lucčin prospěch by mohlo hrát i to, že předvádí extrémně atraktivní zápasy. To dokazují dva bonusy za zápasy večera. „V UFC jsou třeba bojovníci, kteří mají tři výhry za sebou, stejně je vykopnou, protože mají nudný zápasy. Mně je pětadvacet, myslím si, že jsem na začátku něčeho nového, změnila jsem se,“ prohlašovala Lucka po poslední bitvě.

Lucce bylo ze strany fanoušků, ale i mnohých odborníků, dlouhodobě vyčítáno, že nejezdí na žádné zahraniční kempy. Právě to se však změnilo. Po poradě s týmem Lucka vyrazila do Holandska, kde měla možnost trénovat s bývalou šampionkou Germaine de Randamie. Tu navíc v prosinci čeká další titulová bitva s Amandou Nunes, takže určitě uvítala kvalitní sparing partnerku.

To, jak moc se díky zahraničnímu kempu posunula, bude moct Lucka dokázat už na začátku roku. Doufejme, že se brzy dozvíme místo, čas a hlavně soupeřku, se kterou se Lucie Pudilová utká.

Lucčin trenér Erdélyi o kempu i další soupeřce

Naše jediná ženská zástupkyně v UFC Lucie Pudilová má před sebou poslední zápas aktuálního kontraktu. S ohledem na důležitost duelu tak vyrazila na tréninkový kemp do Nizozemska, kde se připravovala i po boku bývalé šampionky Germaine de Randamie. Lucčin trenér Ladislav Erdélyi nám o kempu prozradil více. Zároveň naznačil parametry další soupeřky, se kterou se Lucka utká v lednu.


Lucie Pudilová podepsala smlouvu na klíčový zápas


„V pátek jsme se vrátili z Nizozemí, kde Lucka trénovala celkem ve dvou městech a třech gymech. Nejvíce však ve městě Oss, které má asi 70 tisíc obyvatel. Tréninky byly zaměřené převážně na postoj, ale také dost na grappling a BJJ-gi (v kimonu). Lucka měla dost příležitostí si zatrénovat s GDR – Germaine de Randamie, která, jak už všichni víme, bude zápasit v prosinci s Amandou Nunes o titul v bantamové váze.

Lucie Pudilová

Lucka měla možnost mnoha sparingů i s jinými kvalitními zápasníky a zápasnicemi. S několika kvalitními trenéry absolvovala drilování technik, ať už to bylo v postojářských disciplínách, grapplingu, nebo v BJJ-gi. Byl to bezesporu přínos pro Lucku tak i pro mě. Přijali nás tam všichni velice vstřícně a také jsme se s Luckou shodli na tom, že si tam Lucka docela slušně pročistila hlavu,“ rozpovídal se Erdélyi o kempu. Právě nedostatek zahraničních výjezdů byl Lucce ze strany fanoušků i odborníků dost vyčítán.

S kým se „Příbramská Střela“ utká?

Kemp navíc přišel v poměrně příhodnou dobu. Lucie Pudilová totiž podepsala smlouvu na další zápas, takže v Nizozemsku započala přípravu, „A co se týče budoucího zápasu, který se bude konat v USA, tak zatím ještě nevíme město. Lucce nabídka na tento zápas přišla přímo od matchmakingu ještě když jsme byli v Holandsku, pochopitelně jméno soupeřky už známe a také jsme se zmínili v rámci tréninků i týmu se kterým Lucka v Holandsku trénovala.

O soupeřce však můžeme říct především to, že je houževnatá, tvrdá v postoji, ale kvality má i na zemi, v klinčích je určitě slabší než třeba Lina Lansberg, nebo Liz Carmouche, na zemi ale není tak důmyslná, jako Liz Carmouche. Nicméně to neznamená, že nemá sílu, že nemůže právě třeba v klinči, nebo prací na pletivu překvapit? A také když se trefí, tak má solidní úder a dobré kopy. Je vytrvalá a poměrně snese dost úderů. Zakončovat umí převážně via submission. Výškově je na tom asi stejně, jako například Liz Carmouche, možná o něco menší a rozpětí paží je krátké. Proto musí proti vyšší soupeřce velmi zkracovat vzdálenost.

Lucie Pudilová

 

Nyní nemohu prozrazovat, co jsme prozatím v tomto směru zjistili. Začínáme na tom stavět základní game plan, který se bude postupem času určitě upravovat. Věříme, že až budeme moci zveřejnit jméno Lucčiny soupeřky, tak se rozjede hned několik diskuzí na vašem MMA Shorties i jiných stránkách a rádi si to určitě přečteme. Přípravu jsme vlastně započali už v Holandsku, v ČR jsme navázali a jsme nadále v kontaktu s týmem v Holandsku a není vyloučené, že tam zase Lucka odjede. Na přípravu máme necelé tři měsíce. Hlavně aby přálo zdravíčko a vše proběhlo bez vážnějšího zranění. Děkujeme vám všem za podporu.“

LEDEN USA

Dle základních indicií od trenéra by tedy mělo jít o „hratelnou“ soupeřku. Doposud totiž Lucie Pudilová čelila jedné výzvě za druhou. Utkala se například s Aldanou, která je aktuálně na 8. místě žebříčku, Carmouche, která nedávno bojovala o titul, nebo Shevchenko, která zatím prohrála jen jediný zápas. UFC by mělo v blízké době zveřejnit program na začátek roku 2020. Pak už bude možné spekulovat, kdy přesně a kde Lucii uvidíme. V tuto chvíli je jasné jen to, že jde o leden v USA.

XFN vysvětluje pravidla duelu Pirát vs Voldemort

Vrcholem prosincového turnaje Double Red Fight Night vracející se organizace XFN bude duel Krištofič vs Kareš, neboli Pirát vs Voldemort. Obabojovníci se přitom utkají podle pravidel, která na domácí scéně nejsou vůbec běžná.


„Řídil jsem se rozumem,“ reaguje Pirát na vysílání Ondřeje Novotného


„Zápasí se na 5 kol po 3 minutách s 2-minutovou přestávkou mezi koly. Právě počet kol a minut je jednou z mála změn v původním pojetí barmského boxu, kdy dříve zápasníci zápasili bez časového limitu do doby, kdy jeden z nich dokázal stát na nohou. Jsou povoleny všechny techniky pěstí, lokty, koleny a kopy. Lethwei povoluje také klinč, který může být zakončen podmetem, strhem nebo hodem soupeře. Technikou také povolenou je úder hlavou. Odtud je název pro barmský box typický a ojedinělý “The Art of 9 Limbs” – umění 9 končetin. Je pouze odpovědností zápasníka, aby se bránil. Útok soupeře může být veden z libovolného směru. Pokud se tedy zápasník například vůči svému soupeři otáčí, tak rozhodčí zápas nepřeruší. Zápas je přerušen pouze v případě, že se jeden ze zápasníků dotkne kolenem nebo rukou země.

V Lethwei jsou rukavice zakázány. Jsou povoleny pouze krátké měkké bandáže, které jsou namotány pod pečlivým dohledem rozhodčího těsně před zápasem. Zápasník je do zápasu vybaven pouze suspenzorem a chráničem zubů. Oblečen je v krátkých trenýrkách thajského stylu.

Veškeré rozhodování v Lethwei je vedeno jedním středovým rozhodčím. A jediným způsobem jak zvítězit je KO nebo TKO. Pokud oba zápasníci jsou na konci zápasu schopni stát na nohou, pak je zápas vyhlášen jako remíza. Tento způsob rozhodování dává jistotu, že oba zápasníci pro vítězství udělají maximum možného a zápas s končícím limitem nabírá na atraktivitě.

KO

Vítězství KO je vyhlášeno pouze tehdy, kdy se zápasník po úderech dotýká kolenem nebo rukou země a není schopen pokračovat v zápase do 20 vteřin. Počítá se po jedné vždy po 2 vteřinách. 3 počítání v jednom kole znamenají konec zápasu výsledkem KO 4 počítání ve všech kolech celkem znamenají také konec zápasu výsledkem KO

TKO je vyhlášeno rozhodčím, a to v případě, že zápasník je zraněn natolik, že ani po konzultaci s lékařem není schopen pokračovat v zápase. Jednat se vždy musí jen o takové zranění, které neumožňuje pokračování z důvodu přímého ohrožení zdraví zápasníka. Jako důvod pro TKO se narozdíl od jiných disciplín neuznavají menší tržné rány a jiná zranění se kterými se zápasník rozhodne dále bojovat. Pokud v průběhu zápasu nedojde ke KO nebo TKO je zápas vyhlášen jako remíza.

Barmský box je známý také pravidlem, které po KO dává zápasníkovi čas na zotavení. Takové pravidlo vzniklo zejména proto, aby zápas nebyl ukončen po jedné třeba i náhodné technice. Po KO, tedy je-li zápasník odpočítán do 20 vteřin, má možnost si po dobu dvou minut vzít čas na zotavení ve spolupráci ze svým týmem. Po uplynutí času se může rozhodnout, zda bude v zápase pokračovat či nikoliv. Čas na zotavení může zápasník využít pouze jedenkrát po celou dobu zápasu. Pravidlo o času na zotavení nemůže být použito v 5. kole,“ informovala organizace XFN na svém webu.

„UFC mě brzdí,“ vysvětluje Conor McGregor neaktivitu

Conor McGregor v posledních týdnech a měsísích hned několikrát naznačoval možný návrat zpět do oktagonu. Spekulovalo se o bitvě s Cerronem, Gaethjem, Pettisem, Edgarem a mnohými dalšími.Reálný návrat je však stále v nedohlednu. Mnozí fanoušci tak nad bývalým dvojnásobným šampionem začali lámat hůl. Dle hvězdného Ira však není chyba na jeho straně.


Conor chce v roce 2020 tři zápasy. Má i představu o soupeřích


„Je to komické, ale já prostě chci zápasit. Snažil jsem se dostat na kartu 14.12. (UFC 245), ale z neznámého důvodu mě UFC brzí. Dávám jim termíny, že chci zápasit tehdy, tehdy nebo tehdy, dokonce nabízím možné soupeře, ale oni to pořád sabotují a ztěžují,“ vysvětlil Conor McGregor. Ir by se tedy očividně rád vrátil zpět do oktagonu, ale UFC z toho chce pravděpodobně dostat maximum a tak potřebuje čas na pořádné promo. „Nabízel jsem, že svůj plat za zápas s Edgarem daruji na charitu. Říkali, že můj zápas s Edgarem nevydělá dost peněz, takže jsem je uklidňoval, že je mi to jedno,že ať klidně celou mou odměnu darují na charitu. Je s nimi hrozně těžká domluva. Jsme ale velice blízko,“ ujistil Conor, že je jeho návrat jen otázkou času.

„Aktuálně jsme tedy v takové situaci, že se chystám uspořádat charitativní akci. Už jsem něco podobného udělal v boxu, takže teď bych chtěl v MMA. Udělat akci, najít soupeře, dát zápas a to je všechno. Žádné odměny. Chci prostě hlavně zápasit a ukázat, že jsem připravený se vydrápat zpět na vrchol. Rádi bychom něco takového uspořádali právě v prosinci. Výtěžek akce pak půjde na charitu,“ naznačil McGregor možné plány. Conor o sobě v poslední době dával vědět hlavně svými excesy, ale je pravda, že se dlouhodobě snaží i pomáhat. Mnohokrát daroval peníze na charitu nebo přímo potřebnému. 

V době, kdy stoupal na vrchol, byl Conor neuvěřitelně aktivní. Poslední roky však značně vypadl z tempa, „Před UFC jsem byl zvyklý zápasit každých pár týdnů. V UFC jsem se dostal do boje každých pár měsíců. Teď se ale do všeho zapletla politika. Rád bych pokračoval a nastolil určitou konzistentnost.“

Conorova slova zní hodně nadějně, ale je otázkou, zda se s vedením UFC dokáže dohodnout.

 

„Dana mi to vymlouval,“ říká Till o souboji s Gastelumem

Darren Till bleskově vystoupal na vrchol welterweight divize, ale poté z něj byl poměrně tvrdě sražen. Nejdřív titulová prohra s Woodleym a poté i tvrdé KO od Masvidala. Till se tak s ohledem na prohry a náročné shazování rozhodl pro změnu divize. Na turnaji UFC 244 se tak poprvé představí ve střední váze. Rozhodně ho však nečeká žádný zahřívací zápas. Utká se totiž s nebezpečným Kelvinem Gastelumem, který v posledním zápase bojoval o titul prozatímního šampiona.


„Cítím se, jak kdybych za poslední rok sešel z cesty,“ říká Darren Till


„Dana White mi to vymlouval, ale já nechápal proč. I kdybych prohrál, což se nestane, tak co?“ prozradil Darren Till. Právě prezident UFC Dana White byl několikrát kritizován za to, že Tilla hned v prvním zápase v rámci nové divize postaví proti tak vysoko postavenému bojovníkovi. White však vysvětloval, že se tomu snažil zabránit, ale že byl Till neústupný.

„Hodně lidí říká, že má velké koule, když beru takový zápas, ale já to tak nevnímám. Tam, odkud pocházím, to máme nastavené tak, že chceme bojovat s těmi nejlepšími. Ať už vyhraju nebo prohraju, jsem tady, abych bojoval s těmi nejlepšími. Nechápu, jak někdo může volit snazší cesty. Pokud to chceš mít lehké, tak jsi měl asi zvolit jiný sport. Mám za sebou dvě prohry a beru jeden z nejriskantnějších zápasů. Nemůžu o Kelvinovi říct špatného slova. Respektuju ho, ale jsem tady, abych dokázal, že za to stojím,“ vysvětlil Till své rozhodnutí.

 

Až do titulového zápasu s Woodlem Darren nepoznal hořkou pachuť porážky. Pak ale přišly dvě za sebou, což, jak sám přiznal, trochu zahýbalo jeho jinak velkým sebevědomím. V bitvě s Kelvinem Gastelumem tak chce pravděpodobně jasně dokázat, že stále patří mezi nejlepší bojovníky planety.

„Pokud ze sebe dostanu to nejlepší, tak se mě Kelvin ani nedotkne,“ pokračoval Till, „ale samozřejmě se může stát, že na konci bude slavit on. Uvidíme. Byla by to moje třetí prohra v řadě, ale aspoň bych si mohl říct, že nejsem připosraný, ale že čelím těm nelepším.“

Turnaj UFC 244, který se koná už příští sobotu (2.11.), celkově nabídne skvělou kartu, kterou se rozhodně vyplatí sledovat.

Randy Couture měl infarkt. Po svých došel do nemocnice

 

Randy Couture, který v minulosti dokázal získat titul šampiona polo-těžké i těžké váhy, je sice už téměř 10 let ve sportovních důchodu, ale na bojové sporty nezanevřel. I nadále trénuje a udržuje se ve formě. Ve středu však neměl úplně svůj den.

Veterán a člen síně slávy, který dokázal porazit taková jména, jako je Vitor Belfort, Tito Ortiz, Chuck Liddell, Kevin Randleman, Mark Coleman, Gabriel Gonzaga a další, údajně v průběhu středečního tréninku prodělal infarkt. Místo toho, aby si zavolal sanitku nebo jakoukoliv pomoc však údajně došel do nemocnice po svých.

Tam se mu samozřejmě dostalo potřebné péče, díky které je nyní Couture ve stabilizovaném stavu s tím, že se brzy očekává jeho plné zotavení.

„Mám hodně hustou krev a navíc vysoký cholesterol. Kvůli tomu se mi vytvořila sraženina, která doputovala až k srdci. Naštěstí o mě bylo dobře postaráno a jsem v pořádku,“ prozradil sám Couture.

Randy Couture je hodně tvrdý chlapík. Stačí si vzpomenout, že jeho poslední zápas s Lyotem Machidou, který proběhl na turnaji UFC 129, se odehrál ve chvíli, kdy bylo Couturovi 46 let. Do důchodu nakonec odcházel s bilancí 19-11. V roce 2006 byl následně uveden do síně slávy.

Couture je jedním z bojovníků, který se prosadil i v Hollywoodu. Nejvíce ho můžete znát z týmovky The Expendables, kde se objevil po boku Stalloneho, Stathama, Liho, Lundgrena, Crewse a dalších.

 

 

Nate Diaz má problém s USADA. Do souboje s Masvidalem nenastoupí?

Už za týden nás čeká turnaj UFC 244, který nabízí neuvěřitelnou kartu. Jejím vrcholem měla být bitva Jorge Masvidal vs Nate Diaz. Na tento souboj o BMF titul se těšily doslova zástupy fanoušků. Pravděpodobně se ho však nedočkají. Informoval o tom sám Nate Diaz.


„Chtěl bych tenhle opasek obhajovat proti Masvidalovi,“ prohlásil Nate Diaz


„Nebudu příští týden zápasit v New Yorku, protože jsem byl informován, že mi byly naměřeny zvýšené hodnoty, za což prý možná mohou pančované suplementy. To však není pravda, protože jím jen nezpracované produkty a přírodní suplementy. Vždyť ani nejím maso. Dokud to tedy UFC, USADA nebo kdokoliv, kdo se se mnou snaží vyjebat, nespraví, tak nebudu zápasit.

Nebudu hrát jejich hru a dělat, že se nic nestalo, jak asi předpokládali. Nesmířím se s tím, že jsem označován za podvodníka. Nebudu, jako ti ostatní sráči, kteří mlčí až do doby, než je po zápase jen proto, aby dostali zaplaceno. Posraní podvodníci.

Seru na to dávat přednost penězům před mou důstojností a odkazem. Nebudu hrát jejich hru. Nebudu mlčet dokud není po zápase. To je podvádění, takže mě uvidíte, až mě uvidíte,“ šokoval Nate Diaz.

Dle aktuálních informací to vypadá tak, že byl Diaz ze strany USADA informován o tom, že mu byly naměřeny zvýšené hodnoty. K suspendaci však nedošlo. Místo toho se bude testovat vzorek B a celkově řešit, zda nedošlo k porušení anti-dopingových pravidel. Diaz by tak pravděpodobně zápasit mohl, ale nechce, protože se mu očividně nelíbí, že byl označen za možného podvodníka.

Vypadá to, že vedení UFC s podobnou situací tak trochu počítalo. Pro případ, že se někdo zraní nebo ze souboje odstoupí údajně platilo Edwardsovi kemp. Ten je tak žhavým adeptem na náhradníka. Souboj Jorge Masvidal vs Leon Edwards sice není to, co jsme si přáli, ale s ohledem na konflikt v minulosti má taky něco do sebe.

„Nemůžeš to jen tak vzdát,“ vzkázal Jon Jones Diazovi

Nate Diaz před pár hodinami oznámil, že do souboje s Jorge Mavidalem, který měl být hlavním zápasem blížícího se turnaje UFC 244, nenastoupí. Důvodem má být anti-dopingová agentura USADA. Ta prý Diaze upozornila na možné porušení anti-dopingových pravidel v souvislosti s naměřenými hodnotami. Agentura žádné kroky nepodnikla a pravděpodobně by nechala Diaze zápasit s tím, že se celá věc následně vyřeší. Na to však Diaz nehodlá přistoupit a rovnou oznámil, že za těchto podmínek zápasit nebude. Na nečekanou situaci reagovala celá řad bojovníků, včetně Jonese, který má s USADA bohaté zkušenosti.


Nate Diaz má problém s USADA. Do souboje s Masvidalem nenastoupí!


„Jen tak jsou jedním telefonátem zničeny roky práce. Moc lidí nedokáže pochopit, jak se teď cítíš. Já to vím. Hlavu vzhůru chlape. Věděl jsem, že jsem nevinný, takže jsem byl ochotný utratit stovky a tisíce dolarů za nekonečné hodiny s vědci a právníky, kteří to měli dokázat. Chápu, že se teď cítíš, jak kdyby to na tebe někdo narafičil. Přesně tak jsem se cítil i já. Může se zdát, že je to bezvýchodná situace, ale třeba není. Nemůžeš to jen tak vzdát. Tohle je úplně jiný typ zápasu, který bys měl vybojovat kvůli svým fanouškům, kterým to dlužíš,“ vzkázal šampion polo-těžké váhy Jon Jones.

Jon Jones

Jon Jones před vyšetřovací komisí

Jones měl s USADA problémy hned několikrát. Poprvé byl suspendován v souvislosti s turnajem UFC 200, kde se měl utkat s Cormierem. Jones si na benzínce údajně koupil přípravek na zlepšení erekce, který obsahoval zakázané látky. Podruhé byl suspendován poté, co došlo na odvetu s Cormierem. Tu sice Jones vyhrál, ale následně byl testován na Turinabol. Jeden z největších talentů MMA prohlašoval, že rozhodně nešlo o vědomé užití, což se snažil při vyšetřování dokázat. I díky tomu, že se rozhodl spolupracovat a pravděpodobně i udat další dopingové hříšníky, dostal výrazně nižší trest. Naposledy mu byly naměřeny zvláštní hodnoty před odvetou s Gustafssonem. Kauza vyvolala velké pozdvižení. Jon Jones má totiž zakázané látky stále v těle, ale v takovém množství, že nemají vliv na jeho výkon.

Uvidíme tedy, jak se nyní vyvine kauza s Diazem. Ten totiž nevypadla na to, že by se chtěl účastnit jakéhokoliv vyšetřování. Vedení UFC má pro tento případ údajně náhradníka. Tím by měl být Leon Edwards, který by mohl Diaze v souboji s Masvidalem nahradit.

Na co byl Nate Diaz pozitivně testován?

Nate Diaz v noci ze čtvrtka na pátek informoval, že do očekávaného souboje s Masvidalem nenastoupí. Důvodem má být anti-dopingová agentura USADA, která Diaze seznámila s možným porušením anti-dopingových pravidel. Diaz měl totiž v těle stopové množství SARMu.


Nate Diaz má problém s USADA. Do souboje s Masvidalem nenastoupí!


Server phcoker.com definuje SARM, jako „selektivní modulátory androgenních receptorů, které vykazují stejný účinek jako onderogenní léky, ale jediný rozdíl spočívá v tom, že jsou ve své činnosti selektivnější. SARM jsou chemicky podobné steroidům a jsou také účinné při zvyšování ztrát tuku a růstu svalů. Stejně jako přínosy SARM jsou shodné s přínosy anabolických steroidů, jejich selektivní účinek snižuje vedlejší účinky SARM. To znamená, že jakmile se rozhodnete používat SARM, můžete se rozloučit s problémy hormonální nerovnováhy, akné, virilizací u žen a problémy s prostatou, které by mohly být způsobeny použitím některých steroidů.

SARM

SARM existují již od druhé světové války a byly vyvinuty modifikací molekuly testosteronu. V přípravku 40 byly použity při léčbě osteoporózy, rakoviny a dalších onemocnění, které vedly ke ztrátě svalů a kostí.“

Díky těmto modulátorům by mělo dojít ke zvýšení vytrvalosti, snížení tělesného tuku, zvýšení hustoty kostí, zvýšení pevnosti svalstva, rychlejšímu zotavení a dalším efektům.

Navzdory nálezu však USADA Diaze ze zápasu nestáhla. To učinil sám Nate, který prý nebude dělat, jakoby nic, „Dokud to tedy UFC, USADA nebo kdokoliv, kdo se se mnou snaží vyjebat, nespraví, tak nebudu zápasit. Nebudu hrát jejich hru a dělat, že se nic nestalo, jak asi předpokládali. Nesmířím se s tím, že jsem označován za podvodníka. Nebudu, jako ti ostatní sráči, kteří mlčí až do doby, než je po zápase jen proto, aby dostali zaplaceno. Posraní podvodníci. Seru na to dávat přednost penězům před mou důstojností a odkazem. Nebudu hrát jejich hru. Nebudu mlčet dokud není po zápase. To je podvádění, takže mě uvidíte, až mě uvidíte.“

Se SARM, konkrétně s Ostarinem, má problémy i Sean O´Malley. Ten se snaží dokázat, že se mu látka dostala do těla skrze pančované suplementy. Nate však tvrdí, že jí jen nezpracované produkty a přírodní suplementy a participaci na jakémkoliv vyšetřování očividně odmítá.

 

 

Nate Diaz byl oficiálně očištěn

Před malou chvílí vydala organizace UFC prohlášení, ve kterém vysvětluje původ nálezu u Nata Diaze, který tedy nebude nijak potrestán a zároveň nic nebrání zápasu s Jorge Masvidalem.  

“Společnost USADA oznámila UFC, že ve vzorku Diaze byl v malém množství přítomen SARM konkrétně LGD-4033. Další testování prováděné výzkumnou laboratoří sportovního lékařství (SMRTL) potvrdilo, že pochází z prošlých rostlinných multivitaminů, které Diaz používal. UFC byla navíc informována nezávislými odborníky, kteří zjistili, že jednoznačně neexistuje výrazné zvýšení výkonu nebo terapeutický přínos z významně omezeného množství LGD-4033, které může být přítomno v jeho těle, což je zhruba 10 000krát méně než jedna LGD-4033 terapeutická dávka.“
Diaz se tedy nedopustil porušení antidopingových pravidel a nebyla mu udělena stopka ani jiné sankce. Duel s Jorge  Masvidalem tedy zůstává oficiálním hlavním zápasem turnaje UFC 244, který nás čeká 2.listopadu.

Sergio Pettis opouští organizaci UFC

Sergio “The Phenom” Pettis (18-5) skončila smlouva v UFC a stal se tak volným zápasníkem. Ve čtvrtek ovšem přišla zpráva, že se mladší z bratrů Pettisů dohodl na smlouvě s Bellator MMA.

Oficiálně není nic podepsáno, ale hned několik spolehlivých zdrojů uvádí, že k podpisu dlouhodobé smlouvy dojde v následujících dnech. V Bellatoru bude Sergio Pettis nastupovat v bantamové váze.

petis jr

 

UFC Singapur: Maia

V bitvě, která se překvapivě hodně odehrávala v postoji, vítězí Demian Maia via RNC. Ten podepsal novou smlouvu, takže ho pravděpodobně uvidíme ještě dvakrát. Jedním ze soupeřů by mohl být Diego Sanchez.

Askren je opačný příběh. Tři zápasy, z nichž dokázal vyhrát jen jeden a to trochu se štěstím, možná na pokračování v UFC nebudou stačit.

Askren sub loss

Tags:
Martin Baloun

Grafik a redaktor portálu MMA Shorties.

  • 1
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *