Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

Sivák vyzval Deáka. Ten odpověděl s nadhledem šampiona

Sivák vyzval Deáka. Ten odpověděl s nadhledem šampiona

Moderní MMA s sebou krom zvýšené pozornosti přineslo i trashtalk a občas hodně bizarní výzvy. Jedné takové jsme byli svědky včera. Postojář Václav Sivák, který byl potvrzen na prosincový XFN turnaj, totiž vyzval šampiona bantamweight divize organizace OKTAGON MMA Tomáše Deáka. Ten zachoval chladnou hlavu a Sivákovi odpověděl s nadhledem skutečného šampiona.


Šampion Tomáš Deák má jasný plán, co dál


„X Fight Nights, dejte mi Tomáše Deáka z OKTAGON MMA v K1 v malých rukavicích. #RealChamp,“ napsal Václav Sivák na IG pod příspěvek oznamující jeho účast na prosincovém XFN turnaji, jehož vrcholem bude bitva Samuel „Pirát“ Krištofič vs Petr „Voldemort“ Kareš.

„Machaev mě taky vyzval z MMA. Proč by to bylo unreal?“ hájil Sivák svůj krok v reakci na komentář od fanouška. Výzvy k MMA patří a některé mohou být hodně zajímavé a atraktivní, ale zrovna tato je nesmyslná hned z několika důvodů. Tomáš Deák je MMA zápasník, ne bojovník K1, navíc je šampionem organizace OKTAGON MMA, se kterou sice aktuálně asi nemá smlouvu, ale i přesto předesílal, že by titul rád pravidelně obhajoval. Bylo by tedy hodně zvláštní, kdyby po těchto slovech nastoupil pod XFN. Navíc se aktuálně zaměřuje hlavně na to, aby se přesunul do nějaké světové organizace. Nejvíce ho láká Rizin nebo ONE FC, kde jsou nižší váhy hodně oblíbené.

„Tady už každý vyzývá každého. Nepamatuju si, že bych chtěl někdy vyzkoušet K1, takže sis mě asi s někým spletl. Označ teda radši někoho z tvého sportu, to bude asi lepší, nebo přijeď na sparingy pokud si chceš porovnat síly. Máme i postojářské sparingy, v čemž jsi doma, takže si můžeme klidně zaspárovat. Já budu jen rád za nového sparinga. U nás je každá vítaný,“ odpověděl Tomáš Deák s nadhledem. Nakonec tak možná ze zvláštní výzvy přeci jen vyjde něco dobrého. Oba borci by totiž mohli společně zatrénovat a předat si cenné zkušenosti.

Rizin?

„Strašně chci jít do Rizinu. Já jsem si to tak představoval… že bych šel do Rizinu, ale že bych si s nimi domluvil takovou smlouvu, že vždy, když bych měl pauzu, jako třeba Procházka půl roku, že bych tu chtěl obhajovat opasek. Abych se zachoval férově, protože já jsem dostal šanci jít o opasek hned ve druhém zápase. To jsou moje sny, po kterých nejvíc toužím. Být v Rizinu, ale obhajovat i v OKTAGONu. Rizin je 20 hodin odsud, tak proč by to nemohli dovolit. Není to konkurence, ale opačný konec světa. Takto bych si to přál, kdybych si měl vyskládat cestičku,“ vysvětloval Tomáš po bitvě s Mackem. Ve spolupráci s video-tvůrcem Square a OFA gymem jsme si tedy pro Tomáše připravili sestřih, který by ho měl na jeho vysněné cestě podpořit.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *