Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

Shorties Týden 42/19

Shorties Týden

Někteří náš sledujete pravidelně každý den, ale jsou i tací, kteří stihnout zhlédnout jen některé zprávy. Hlavně pro ně je slouží rubrika Shorties Týden, která přehledně den po dni shrne to nejdůležitější a nejzajímavější, co předchozí týden přinesl.

 

podenli

Výsledky nabitého MMA víkendu

Během víkendu se konalo mnoho turnajů a my si nyní připomeneme všechny důležité události, které tyto akce přinesly. Na turnaji UFC v Tampě si v hlavním zápase večera Joanna Jedrzejczyk doslova pohrála s Michelle Waterson a zvítězila jednoznačně na body. Zároveň se předvedl krásným ukončením Niko Price, který up-kickem ukončil Jamese Vicka. V organizaci ONE Championship zvítězil v pyramidě muších vah Demetrious Johnson nad Danny Kingadem a získal další pás do své bohaté sbírky. Na stejném turnaji obhájil jeden ze svých pásů double champ Aung La Nsang. Ten nedal šanci šampionovi těžké váhy Brandonu Verovi a v souboji o pás polotěžké váhy ukončil Veru v půlce druhého kola.

Další double champ úřadoval v Polsku na turnaji organizace FEN. Andrzej Grzebyk, kterého jsme mohli vidět na turnaji XFN 14, si zde dominantním způsobem poradil s Robertem Fonsecou a po 18 sekundách svého soupeře ukončil! A nesmíme zapomenout ani na výsledky turnaje Rizin 19, kde opět kraloval Jíří Procházka.


Kompletní výsledky zobrazíte přechodem na tento odkaz


 

Velká odveta v Bare Knuckle Boxing

Jason „The Kid“ Knight se 19.listopadu utká v odvetném zápase s Artem „The Russian Hammer“ Lobov na turnaji Bare Knuckle Fighting Championship 9. Jejich první vzájemný duel vyhrál na body Artem Lobov, ale mnoha fanouškům i odborníkům se zdálo toto rozhodnutí jako kontroverzní, a tak přichází odvetný zápas.

Na jejich první vzájemný zápas se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=XjrvwztcIb8

knight vs lobov

 

Shorties Týden

Ali Abdelaziz údajně napadl Jonesova manažera

Ali Abdelaziz je sice „jen“ manažer, ale i přesto budí více kontroverze, než kdejaký bojovník. Není to totiž tak dávno, co se snažil vyvolat bitku s Colbym Covingtonem. Covington samozřejmě není žádný svatoušek, ale ve chvíli, kdy na něj Abdelaziz začal dorážet, pokojně čekal ve frontě na bufet. Nyní přichází zprávy, že Abdelaziz řádil znovu. Tentokrát měl na turnaji organizace PFL napadnout Abe Kawu, což je jeden z bratrů, kteří zastupují Jona Jonese a další hvězdy.

Policisté, kteří byli nasazeni ve VIP sekci turnaje organizace PFL, informovali, že byli svědky toho, jak muž, který byl později identifikován jako Ali Abdelaziz, udeřil jiného muže zavřenou pěstí. Onen muž, který ránu schytal, byl Abe Kawa. Ten vypověděl, že k němu Abdelaziz přišel s tím, že s ním chce mluvit. Hned poté mu údajně bez jakéhokoliv důvodu dal pěstí do obličeje. Tuto verzi později potvrdila i snoubenka Anthonyho Pettise.

Abdelaziz se přitom do podobného konfliktu dostal už po několikáté. Stačí si vzpomenout na rok 2015, kdy se do sebe na WSOF turnaji pustili Khabib Nurmagomedov a Nate Diaz. Dále šlo o zmiňovaný konflikt s Colbym Covingtonem a nyní i s Kawou. Abe Kawa je polovinou bratrského dua Abe a Malki Kawa, které zastupuje celou řadu UFC hvězd. Mezi jejich nejznámější klienty patří Jon Jones, Tyron Woodley, Jorge Masvidal nebo třeba Anthony Pettis. Oba tábory spolu očividně mají delší historii. I ta byla zřejmě důvodem k tomu, že se Abdelaziz tak „rozvášnil“.

„Jednoho dne vám řeknu, jak to bylo s konflikty s touhle krysou. Aby však bylo jasno, nikdy mě nevypnul ani nic podobného, vždy šlo jen o srabácké výpady. Nikdy jsem o tom více nemluvil, protože se vždy omluvil jako malá děvka. Časem vám budu schopen říct víc. Faktem však zůstává, že každý jeho přítel je můj nepřítel. Můžeme bojovat celé dny, ale tím, že zaútočil na mou rodinu, překročil hranici,“vzkázal Malki Kawa. Ten měl mít s Abdelazizem údajně problém hned několikrát.Ali Abdelaziz není mezi bojovníky ani fanoušky zrovna dvakrát oblíbený a podobnými incidenty si zrovna moc nepomáhá. Nyní se bude ze svých skutků zpovídat před soudcem.

Další turnaj UFC Praha už na začátku roku 2020?

Když se minulý rok na konci listopadu potvrdilo, že se UFC poprvé chystá do Prahy, tak to byla obrovská událost. Lístky, i když v té době nebyl oficiálně oznámen ani jeden zápas, zmizely prakticky během pár dní. Akce byla pro celou domácí MMA scénu velkým svátkem a navíc i zajímavým příslibem. Když UFC přijelo jednou, tak by přeci mohlo přijet znovu. Obecně se počítalo s tím, že pokud se gigant skutečně vrátí, tak to bude nejdříve v roce 2021. Nyní však z Polska přišly hodně zajímavé zprávy.


UFC Fight Night Praha


Možný návrat UFC do Prahy naznačil pro mma.pl trenér Artur Gwóźdź, který momentálně vyjednává angažmá pro svého svěřence Grzebyka, „Jdeme tímto směrem. Máme za sebou úvodní jednání (s UFC) a uvidíme, co bude dál. Z boje svého svěřence jsem trochu zklamán, protože jsme si myslel, že bude zápas trvat déle. Andrzej neměl moc času prodat všechny své dovednosti. Dohodli jsme se však s FEN a máme klauzuli ohledně UFC. Někteří bojovníci takové podmínky nemají, ale my jsme si je prosadili. Chci, aby se do UFC dostal, co nejdříve. Jsou náznaky, že by to mohlo být v únoru na turnaji v Praze. Tam by se Andrzej určitě hodil.“

Grzebyka, který se stal prvním dvojnásobným šampionem zmíněné organizace FEN, mohou domácí fanoušci znát z turnaje organizace XFN. Grzebyk se představil na turnaji XFN 14, kde si hned v prvním kole poradil s Novikovem. Celkově má polský borec na svém kontě 16 výher a jen 3 porážky. Aktuálně navíc vyhrál 8 zápasů v řadě. Skutečně by tak mohl být UFC hodně blízko.

Z Německa do ČR?

Zatím se samozřejmě jedná jen o náznak, který však zní hodně zajímavě. MMA si totiž v České republice a na Slovensku získává velkou oblibu, čehož si mohla všimnout i nejprestižnější MMA organizace. Sám Ondřej Novotný na jedné tiskové konferenci naznačoval, že UFC o OKTAGONu a potažmo i celé domácí scéně ví víc, než by se mohlo zdát. UFC doposud, co do Evropy, často cílilo na Německo. Tam se však v poslední době moc lokálních turnajů nekoná, takže by se nabízelo tyto aktivity přesunout do ČR a uspořádat tak další turnaj UFC Praha.

„Pohlížíme na to, jako na příležitost. Výsledky, co do návštěvnosti i výdělku, byly skvělé, takže místní trh vnímáme, jako příležitost. Vždy, když jdeme na nový trh, tak jde o dlouhodobější strategii. Nejsme tu jen proto, abychom tu byli na týden v roce 2019. Budeme se snažit na tomto trhu dlouhodobě pracovat. Pohlížíme na tento turnaj, jako na velice úspěšný. Nejspíš se nevrátíme tento ani příští rok, ale 2021 a dál už je reálné, že budeme zpět,“ vysvětloval viceprezident UFC Shaw letos v únoru.

UFC Praha

 

Gábor Boráros podepsal novou smlouvu

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že se vítěz první řady reality show OKTAGON Výzva Gábor Boráros rozmýšlí, jakým směrem se bude vyvíjet jeho další kariéra. Ve smlouvě s organizací OKTAGON MMA, která se mu snaží najít soupeře na blížící se turnaj OKTAGON 15, má totiž jen jeden zápas. Poslední týdny tak společně se svou manažerkou Ninou Sedlákovou procházel nabídky od domácích i zahraničních organizací. V jeho rozhodování prý hrálo největší roli to, aby se mohl jako bojovník dále rozvíjet a aby mohl zároveň podporovat nové talenty. Nyní přichází informace, že má Gábor podepsáno.

V souvislosti s přestupem Samuela Krištofiče, který se ještě tento rok utká s Petrem Karešem podle pravidel barmského boxu, se spekulovalo o tom, zda ho nebude Gábor následovat. I on totiž od vracející se organizace XFN dostal nabídku. Ta byla údajně hodně lákavá. Další překvapivý přestup se však nekoná. „OKTAGON je můj domov. Nikde jinde si to nedokážu představit,“ rozhodl se Gábor, že bude pokračovat na místě, kde získal největší pozornost, tedy v organizaci OKTAGON MMA. S tou včera podepsal novou dlouhodobou smlouvu. Krom listopadového turnaje OKTAGON 15 bychom ho tak měli pravidelně vídat i v průběhu roku 2020, případně i 2021.

Gábor se dostal do širšího povědomí fanoušků skrze první řadu reality show OKTAGON Výzva. V té díky výhrám nad Bartlem, kterého ukončil v prvním kole via TKO, a Lejskem, kterého v první minutě prvního kola uškrtil ve stoje, postoupil až do finále. V něm se proti němu postavil šikovný Jakub Běle. Gábor mu však hned jednou z prvních ran dokázal zlomil čelist a následně zamknout škrcení, které byl zraněný soupeř nucen odklepat. Poté se v organizaci OKTAGON MMA představil ještě sedmkrát s tím, že 4 zápasy vyhrál a 3 prohrál. Naposledy jsme ho mohli vidět na turnaji OKTAGON 12, kde na konci prvního kola ukončil Jana Janku.

 

GSP je ochoten se vrátit na souboj s Khabibem

Legendární Georges St-Pierre sice na začátku roku ukončil kariéru, ale i přesto se o něm spekuluje, jako o možném soupeři pro neporaženého šampiona lehké váhy Khabiba Nurmagomedova. GSP se tento zápas snažil domluvit, ale vedení UFC mu nevyšlo vstříc, takže ukončil kariéru. Sám Dana White se na případný souboj Khabib vs GSP moc netvářil, protože měl kanadské hvězdě očividně za zlé, že získala pás nad Bispingem, ale navzdory slibu ho neobhájila. Nyní se však situace trochu změnila. Bitvě by se totiž nebránil prezident UFC White a dokonce ani sám GSP.


„Khabib vs GSP by byl zábavný zápas,“ obrací prezident UFC


„Pokud se objeví správný zápas, tak dobře víte, kde mě najít. Snažili jsme se ten zápas domluvit, ale nevyšlo to,“ prozradil GSP v rozhovoru pro ESPN. St-Pierre o souboj s Khabibem hodně stál. Neporažený šampion totiž představuje výzvu, které má veterán rád. Vedení UFC však bylo proti. Možná se obávalo, že GSP by mohl vyhrát a pak se znovu opasku vzdát, což by byl nejhorší možný scénář. Organizace by totiž přišla o neporaženou hvězdu a zároveň i šampiona.

Nyní se však o souboji znovu intenzivně mluví. Dokonce to vypadá tak, že by ho uvítali všechny zúčastněné strany, „Záleží. Pokud by všechno vyšlo a já byl zdravý, tak bych do toho šel.“ Khabib má o zápas zájem, GSP má o zápas zájem, fanoušci mají o zápas zájem a vedení UFC očividně taky. Dočkáme se ho tedy? To je zatím těžké říct.

Pokud by na souboj mělo dojít, tak až v polovině roku 2020. St-Pierre by totiž v souvislosti s případným návratem musel vstoupit do USADA testovacího programu. V něm by pak musel před zápasem půl roku vydržet. To by mohlo být v podstatě ideální, protože jako jasný titulový vyzyvatel se nyní jeví Tony Ferguson. Na začátku roku bychom se tedy mohli dočkat souboje Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson. Následně, pokud by Khabib znovu vyhrál, by mohl přijít duel s legendou welterweight divize. V tom by měl Khabib šanci zaokrouhlit svou bilanci na neuvěřitelných 30-0.

Doufejme tedy, že se všechny zúčastněné strany domluví a na zápas skutečně dojde.

GSP

 

„Řídil jsem se rozumem,“ reaguje Pirát na vysílání Ondřeje Novotného

Samuel Krištofič se rozhodl reagovat na vysílání Ondřeje Novotného, ze kterého měl pocit, že se ho promotér snažil tak trochu vykreslit, jako nevděčníka, zrádce a člověka, který se dal na stranu temnoty a zla. Zároveň znovu vysvětlil, proč přijal nabídku od organizace XFN na zápas s Petrem Karešem.


Ondřej Novotný o návratu Petra Kareše a Pirátově přestupu


„Já jsem se na žádnou stranu nepřidal. Pokud jsem se přidal na něčí stranu, tak na vlastní stranu a na stranu své rodiny, hypotéky a dalších výdajů. To, že jsem se rozhodl pro standupový zápas pod XFN, neznamená, že budu na OKTAGON, Ondru nebo Pala házet špínu,“ vysvětlil Samuel Krištofič ve svém videu.

Pirát potvrdil, že od OKTAGONu dostal nabídku, dokonce by prý byla možnost nějakého standup zápasu ve spřátelené organizaci, ale ta prý byla několikanásobně nižší než nabídka od XFN, „Bylo to několikanásobně níž ohodnocené, než ten zápas v XFN. Řídil jsem se rozumem a čistě tím, co bude v tomto případě nejlepší. Odměna v XFN by měla být v několika desítkách tisíc euro. Myslím, že každý dokáže pochopit to, že si chce každý vydělat nějakou korunu pro sebe a své blízké. Každý se chce postarat o rodinu. Vykreslovat někoho, jako že se dal na stranu zla, přitom on (Ondřej Novotný) ví, že mám zdravotní problém. On ví, kolik mi nabídli za ten zápas. Tak mi to fakt přijde takové ne pěkné a správné.“


„Jdu k XFN, takhle to život napsal,“ potvrdil Pirát souboj s Karešem


„Pamatuji si, když mi XFN nabízelo 50 000 euro za zápas s Vémolou a další dva zajímavě ohodnocené zápasy. V té době jsem volal Palovi a Ondrovi. S Palem jsem komunikoval. Dohodli jsme se a vymysleli jsme to tak, abych mohl zůstat,“ vrátil se Pirát k předchozím událostem. Minulý rok se totiž řešil jeho možný přestup do XFN, kde se nabízel souboj s Karlosem Vémolou. Pirát se však navzdory lukrativní nabídce rozhodl zůstat v OKTAGONu.

„XFN mi dalo podmínky, které věřím, že splní. Věřím, že to není to staré XFN. Můj sponzor se tam nějak stal spolu-majitelem. Je to čestný člověk, se kterým dlouhodobě pracuji, a se kterým vždy platilo, co se domluvilo“ neobává se Pirát, že by se zařadil mezi bojovníky, kterým XFN dluží.

Piráta v rámci XFN čeká souboj s Petrem Karešem, který se odehraje dle pravidel barmského boxu, tedy bez rukavic.

 

„Tým Denisa“ vyráží na tréninkový kemp do Brazílie

Šampion polo-těžké váhy organizace Rizin Jiří Procházka má sice za sebou další výhru, ale to neznamená, že ho nyní čekají oslavy nebo snad odpočinek. Naopak vyráží do světa. Společně se svým týmem vyráží do Brazílie, kde bude drilovat hlavně boj na zemi.


„Vím, že tam chci,“ říká Jiří Procházka o UFC


„Díky spolupráci Velvyslanectví ČR v Brasília, Ministerstva zahraničních věcí ČR a sportu a sportovního oddílu Jetsaam Gymu Brno, odcestuje již v neděli brzy ráno celý “Tým Denisa” ve složení Martin Karaivanov, Jaroslav Hovězák a Jiří “Denisa” Procházka, do brazilského hlavního města Brasilia. Jednou z náplní cesty bude přípravný tréninkový kemp pro Denisu na jeho další zápas, buť v organizaci RIZIN nebo Bellator, a to v největším místním sportovním klubu Duello. 

Tato cesta bude mít však daleko širší záběr a to hlavně díky pozvání českého velvyslanectví v Brazílii. Ve čtvrtek 24.10. se tým zúčastní recepce ku příležitosti státního svátku ČR. O dva dny později proběhne v Duellu velký seminář s předním thajským trenérem a zápasníky muaythai, kde budou všichni také hosty. Jaroslav Hovězák a Martin Karaivanov pak povedou v průběhu příštího týdne i několik samotných tréninků pro brazilské zájemce, kde se pokusí předat své zkušenosti a navázat tak hlubší spolupráci s místním klubem a zároveň započít česko-brazilské vztahy na poli bojových sportů, které jsou v Brazílii po fotbale druhým nejoblíbenějším sportem.

Pevně věříme, že se díky této první cestě podaří získat cenné kontakty a zpřístupnit tak i ostatním zápasníkům z ČR brazilské tréninkové kempy. Celý Jetsaam Gym Brno a Tým Denisa děkuje Velvyslanectví České republiky v Brazílii za tento vstřícný a významný krok,“ informoval Jirkův trenér Martin Karaivanov.

Nové zkušenosti

V poslední době se sice spekuluje o možném souboji s Ryanem Baderem, ale ten zatím není vůbec jistý. Šampion tak jede do Brazílie hlavně načerpat nové zkušenosti. „Příprava v tomto čase bude hlavně o tom, že se chci rozvíjet. Budeme tam 10 dní, z toho 7 dní budu přesně v tom tréninkovém centru, kde budu moct pracovat. Protože to bude Brazílie, tak tam jsou specialisté na jiu-jitsu, takže tam chci zamakat. Chci tam nabýt zkušenosti a nové věci. Budu tam absolvovat i tréninky karate, sebeobrany a MMA sparingy. Zároveň jsem na to hodně zvědavý. Já to beru jako takové odlehčení, ale zároveň svěží nádech do té přípravy,“ prozradil pro MMA Shorties Jiří Procházka.

Ivan Buchinger má na turnaji Cage Fighting nového soupeře

Zranění se nevyhnulo ani turnaji Cage Fighting, kde se zranil soupeř Ivana Buchingera Kubanych Abdisalam. Organizátorům se podařilo sehnat náhradu a Buki o svůj titulový zápas nepřijde.

Novým soupeřem pro Ivan „Buki“ Buchinger (36-6) je Roman Golovinov (9-2) z Ukrajiny.

Cage Fighting 7

 

Podepisování pokračuje

Po Štrbákovi a Borárosovi organizace OKTAGON MMA uzavřela dlouhodobý kontrakt i s tvrďákem Robertem Bryczekem. Ten má aktuálně na svém kontě 7 výher s tím, že tu poslední získal nad talentovaným Kerteszem.

Bryczeka bychom měli vidět v boji už v listopadu na turnaji OKTAGON 15.

Bryczek podpis

 

Duel Edgar vs McGregor nebude

Jak asi mnozí předpokládali, duelu Conor McGregor vs Frankie Edgar se nedočkáme. „Conor by se rád vrátil do boje, ale zápas s Frankiem nedopadne. Edgar je dvě váhové kategorie pod ním,“ vysvětlil prezident UFC Dana White.

Conorova návratu se tak pravděpodobně dočkáme až příští rok, pokud se tedy ještě někdy do oktagonu vrátí

„Profackuju ho,“ varuje Covington prezidenta UFC

Jednu chvíli to znovu vypadalo, že se bývalý prozatímní šampion Colby Covington titulového souboje nedočká. Vedení UFC mu sice nabídlo zápas s Kamaru Usmanem, ale prý nastavilo otřesné podmínky. Výsledkem prvního jednání tak nakonec nebyl duel Usman vs Covington, ale Masvidal vs Diaz. Podruhé už se však všechny zúčastněné strany shodly, díky čemuž uvidíme titulový zápas v rámci welterweight už v polovině prosince. Všeobecná spokojenost však očividně nepanuje.


Colby Covington umí urážet, ale zápasy odmítá?


„Můžu vám říct, kdo mi určitě nebude připínat opasek. Dana White. Pokud se mi ho pokusí připnout, tak mu ho seberu a profackuju ho s ním,“ varuje Colby Covington prezidenta UFC. Bývalý prozatímní šampion se na turnaji UFC 245 utká se šampionem Kamaru Usmanem.

Jednání tedy nakonec dopadla, ale nevypadá to, že by z nich byl Colby nějak nadšený, „Co je na tomhle všem skvělé je to, že mám příležitost vyhrát a pak celé UFC poslat do prdele. Po prosinci budou oni muset přijít za mnou. Budou muset prosit, ale pokud to tentokrát neudělají správně, tak už nebudu zápasit. Nepotřebuju to. Mám dost peněz od sponzorů. Díky spolupráci s různými společnostmi si vydělám víc, než dostane Usman za zápas.“

Dana White se nikdy netajil tím, že je náročné se s Colbym domluvit. Dokonce naznačoval, že Covington odmítá zápasy. „Je to směšné. Mluvil o tom, jak odmítám zápasy, přitom jsem vzal duel s Lawlerem 3 týdny před jeho konáním. Dokonce jsem na něj kvůli cutu ani netrénoval a i tak jsem zachránil tu jeho ESPN show. Udělal jsem to pro něj. O tři měsíce později jdu do titulového zápasu. Dana White má asi poškozený mozek, když má pořád potřebu vymýšlet nějaké lži,“ reagoval známý provokatér.

Doufejme tedy, že se nikdo nezraní a my se tak konečně dočkáme bitvy Usman vs Covignton, která by následně mohla mít zajímavou dohru.

„Potřeboval jsem si udělat dlouhou dovolenou,“ vysvětluje Miroslav Brož

Miroslav Brož dlouho nepoznal hořkost porážky, díky čemuž si vybudoval krásnou bilanci 8-0. Pak ale přišly souboje s Milanem Ďatelinkou a Jakubem Běle, které skončily porážkami. Bylo jasné, že bude třeba nějaká změna. Inkvizitor si tedy vzal dovolenou a společně s týmem přemýšlel co dál. V tom už je nyní jasno. Miroslav Brož totiž hlásí návrat zpět do boje!


„Jedeme dál,“ říká Miroslav Brož o první profesionální prohře


„Omlouvám se, že jsem se teď dlouho neozval. Potřeboval jsem si udělat dlouhou dovolenou, protože 3 roky jsem v kuse trénoval a neměl jsem vůbec žádnou pauzu. Teď po těch dvou porážkách, po té první ani ne, spíš po té druhé, jsem si uvědomil, že si potřebuju odpočinout. Odjel jsem na dovolenou, věnoval jsem se své snoubence, rodině, práci a mohl jsem přemýšlet nad tím, co dál,“ vysvětlil Miroslav Brož, že zkrátka potřeboval pauzu, takže se na chvíli odpojil od světa sociálních sítí a věnoval se hlavně sám sobě a rodině.

„Díky mému mentálnímu kouči Petru Žídkovi jsem si uvědomil pár důležitých věcí. Když jsem si pak sednul se svým týmem, tak jsme přišli na pár věcí, které jsou jasné. Můj tým už mi to říkal dlouho, že bych měl jít do nižší váhy. Já jsem si pořád říkal, že není proč, že mám 8-0. Říkal jsem si, že mi to tolik nevadí, že jsou soupeři těžší, ale ta výška už mi vadí hodně. Rozhodli jsme se tedy, že přestupuju do váhy do 70 kilogramů,“ oznámil Inkvizitor přestup do lehké váhy. V posledních dvou neúspěšných zápasech totiž narazil na dlouhány, s čímž se očividně velice těžko vyrovnával.

Přestup do lehké váhy

Brož už dokonce začal s hubnutím, protože bychom ho relativně brzy mohli vidět zpět v oktagonu, „Už na tom pracuju, zrovna jsem doběhal. Už jsem zhubl nějakých 6 kilogramů. Začal jsem na 95 a teď mám zhruba 88 a na nějakých 82 se chci ustálit. První zápas by měl být někdy v půlce ledna na OKTAGONu. Nevím, co to ještě bude, to se musím s Ondrou Novotným domluvit, asi nějaká catchweight 73, protože do té váhy půjdu poprvé.

Ondra mi říkal, že tam pár soupeřů je, kteří chtějí jít tuhle váhu, protože jsou taky na přelomu. To je pro mě asi to nejlepší. Jak jsem si teď odpočinul, tak jsem zjistil, že bez tohohle sportu být nemůžu. Strašně mi to chybí a hrozně se těším. To, že člověk prohraje, to se stane. To, co se stalo v posledním zápase, se stalo. Nechci se k tomu vyjadřovat. Prohrál jsem. Prohrál jsem dvakrát za sebou. Kdybych si to uvědomil dřív, tak k tomu nemuselo vůbec dojít. Za chyby se platí a já jsem za to platil, ale díky Bohu, protože jsem si uvědomil, že mám jít do nižší váhy.“

Míra tedy očividně nevěší hlavu, ale naopak se těší na další bitvu, ve které by se určitě rád vrátil zpět na vítěznou vlnu.

Miroslav Brož

 

UFC Výsledky a Highlighty

Proběhnuvší turnaj UFC on ESPN 6 přivesl velice zajímavé zápasy a taký pěkná ukončení. V hlavním zápase se představil Chris Weidman poprvé v polotěžké váze a hned proti neporaženému Dominicku Reyesovi. Weidman se držel od záčátku taktiky dostat soupeře na zem, ale bohužel po několika neúspěšných pokusech to vzdal a šel s Reyesem do přestelky. Hned první rána na Weidmanovu bradu ho poslala k zemi a tam už měl Reyes snadnou práci.

V hlavním předzápase se střetli aktéři z hlavního zápasu z Mexika Yair Rodriguez a Jeremy Stephens. Zápas nejprve vypadal jednoznačně pro Yaira Rodrigueze, ale Stephens se dostával do zápasu pomaleji, až jsme nakonec viděli jeden z nejhezčích zápasů roku. O krásné kopy a přestřellky nebylo nouze a oba borci si vysloužili bonus 50K za zápas večera. Na kartě se objevil i problémový Greg Hardy proti Benu Sosolimu z Austrálie. Nebyl by to Greg Hardy, aby s ním nebyly problémy i tentokrát. V pauze mezi druhým a třetím kolem totiž použil inhalátor a dodatečně byl jeho zápas (který sice vyhrál) vyhlášen jako No Contest.

Kompletní výsledky a highlighty si můžete zobrazit ZDE.

OKTAGON Prime 2: Startovka

Oktagon Prime 2 - startoval

 

Karos Ryšavý podepsal dlouhodobý kontrakt

I kvůli návratu XFN, u kterého hrozí možné přetahování zápasníků, organizace OKTAGON MMA v poslední době podepsala hned několik dlouhodobých kontraktů.

Ke Štrbákovi, Bryczekovi a Borárosovi se tak nyní přidává i vítěz třetí řady reality show OKTAGON Výzva Karol Ryšavý. Toho už příští týden na turnaji OKTAGON Prime 2 čeká souboj se zmíněným Štrbákem. Vítěz duelu následně pravděpodobně dostane šanci utkat se o titul šampiona lehké váhy.

Tags:
Martin Baloun

Grafik a redaktor portálu MMA Shorties.

  • 1

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *