Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR
Tags: ,

I AM FIGHTER – První galavečer

I AM FIGHTER – První galavečer

Petr Ondruš byl v létě naším hostem v podcastu Mic&Pound, kde mi naznačoval své smělé plány o nové organizaci a já si říkal, že to bude mít sakra těžký. Přeci jen v té době padlo XFN, které  dodnes nemá vyřešeny všechny svoje závazky vůči fanouškům a zápasníkům. Fanoušci jsou rozhořčeni z toho, co se na zdejší scéně dělo a pořád děje a pokud něco uznávají, tak je to organizace OKTAGON. Od zmíněného podcastu jsem začal Petra Ondruše sledovat pozorněji a zjistil jsem, že to opravdu myslí vážně a chce vybudovat něco, co bude mít smysl.  Uteklo pár měsíců a ve čtvrtek 10. října jsme se dočkali prvního galavečeru organizace I AM FIGHTER.

Sami jsme nevěděli, co od prvního turnaje nové organizace čekat, ale myslím, že jak my, tak fanoušci, kterých si našlo cestu do nové haly O2 Universum poměrně dost, byli příjemně překvapeni a galavečer se povedl, i když se mu nevyhnuly menší problémy. Turnaj odstartoval zápas amatérů Hrkal vs Piffko, ve kterém po pěkném výkonu zvítězil Hrkal. Poté fanoušky přivítala hned dvojice moderátorů v podání Davida Sobiška a Travise O´Neilla. Samozřejmě jejich výstupy nebyly dokonalé, ale sehnat dnes kvalitního moderátora není nic jednoduchého a i přes drobné chyby moderátoři určitě nepropadli a angličtina byla příjemným zpestřením. Pokud dvojice do budoucna vychytá drobné detaily, tak se nám tu rýsuje zajímavé a dynamické duo. 

Petr Ondruš Ondřej Pála

Zápasy a průběh turnaje

MMA zápasy měly hned od začátku rychlé tempo a pouze dva z osmi zápasů skončily na body. Celkově jako významné plus celého večera byl rychlý spád turnaje a vše odsýpalo, jako na běžícím pásu. Profesionální MMA odstartovali Karel Hňup a Jiří Štádler, kteří předvedli velmi povedený zápas, který, byť skončil na body, rozhodně nenudil. Z vítězství se ve svém prvním profesionálním zápase radoval Karel Hňup z Reinders MMA. Další duel by se dal nazvat zkušenost vs dravost. Veterán českého MMA  Jaroslav “Číňan“ Poborský, který má na svém kontě kolem sta profesionálních zápasů, se střetl s Václavem Holotou, pro kterého to byl první profesionální zápas. V tom nedal Poborskému šanci a duel ukončil v půlce prvního kola. Davidu Ziopulosovi se na poslední chvili zranil soupeř Jiří Kopečný, a tak organizátoři pouhé dva dny před turnajem museli sehnat náhradu. To se nakonec podařilo a Ziopulos se utkal se zkušeným polským zápasníkem Grzegorzem Bialasem. Český zástupce se s touhle změnou vypořádal na jedničku a svého soupeře ukončil hned na začátku prvného kola. V jediném ženském duelu si Martina Jindrová z TKBC Praha hravě poradila s Ingou Kaledaite z Litvy a po několika tvrdých ranách na zemi soupeřku ukončila. 

Martina Jindrová I AM Fighter

Zápasy K1 v malých rukavicích 

Novinkou na českých turnajích byly zápasy K1 v malých rukavicích na MMA podle pravidel Fusion. Organizátoři přichystali pyramidu super-těžkých vah s velice zajímavými jmény. V prvním zápase se utkal Michal Reissinger s Jiřím Stariatem. Většina fanoušků předpovídala rychlé KO, ale duel se dostal až k bodovým rozhodčím, kteří viděli jako jednoznačného vítěze Michala Reissingera. Ve druhém zápase pyramidy se představil úspěšný český boxer Vasil Ducár proti Michalu Janáčkovi. Tento souboj byl opatrný z obou stran a ani jeden zápasník nechtěl udělat chybu. Nakonec se opět rozhodovalo na body, kde se z vítězství a postupu do finále pyramidy radoval Vasil Ducár. Na programu byl i takzvaný duel “hezounků“ mezi Miroslavem Dubovickým a Vilémem Cao. V tomto zápase jsme se dočkali KO večera, o které se postaral student VŠE a thaiboxer Vílém Cao. 

Reality show I AM FIGHTER

Dále se nám v rychlosti představili účastnici reality show. Ta by se, jak prozradili promotéři, měla objevit na obrazovkách stanice jedné TV stanice, která je Cool ;-). Aktéři budou trénovat v gymech po celé České republice pod vedením trenérů jako jsou Petr Macháček, Daniel Barták nebo Petr Ondruš.  

Účastníci reality show I AM FIGHTER

Vrchol večera

Po K1 se do klece vratilo MMA a s ním i Daniel Bruno Brunclík proti nevyzpytatelnému Alexanderovi Shingarenkovi z Ukrajiny. Bohužel pro české barvy se hned v prvním kole “Bruno“ dostal do obtížné pozice, ze které dlouho unikal, ale nakonec se Shingarenkovi podařilo submisi utáhnout a zvítězil. Galavečer pokračoval dále ve svižném tempu a na řadu přišly mladé pušky Fiala s Farkašem. Hned od začátku Fiala určoval průběh zápasu a svého soupeře kontroloval na zemi. Farkaš statečně vzdoroval, ale z jednoznačného vítězství na body se radoval Tomáš “Fidži“ Fiala. Následoval duel těžkých vah mezi Yevgenyem Orolovem a Radem Gonšenicou, který vzal zápas na poslední chvíli za zraněného Alexe Cvernu. Zpočátku oba borci byli opatrní, ale poté převzal iniciativu olympionik Orlov a dostal Gonšenicu na zem. Ten byl ze soupeřova tlaku tak unavený, že rozhodčí musel před druhým kolem zápas ukončit. Gonšenica se totiž ani neudržel na nohou a trvalo mu dobrých 5-10 minut, než opustil oktagon.

Na řadu přišel zlatý hřeb večera v podání nestárnoucího Petra “Monstra“ Knížete, který se postavil nebezpečnému Simonu Carlsenovi z Dánska, který ve své kariéře porazil třeba Attilu Végha, Lukáše Turečka nebo Luboše Vrňatu. Kníže pomstil své kolegy suverénním výkonem a ukončil Carslena na konci prvního kola. Monster gym tak slavil 100% úspěšnost na prvním turnaji I AM FIGHTER.
Z našeho pohledu se organizátorům turnaj povedl, byť určité mouchy budou muset v budoucnu ještě vychytat. Každopádně budeme rádi za další galavečery této organizace a uvidíme, co přinese nová reality show. 

  FOTO: CZECHFIGHTERS

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *