Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Samuel „Pirát“ Krištofič o zranění a XFN

Samuel „Pirát“ Krištofič o zranění a XFN

Včera jsme vás možná trochu chaoticky informovali o novinkách ohledně Samuela Krištofiče. Organizace OKTAGON MMA totiž vydala prohlášení, ve kterém prozradila, že Pirát se možná až rok a půl nebude moct věnovat MMA. Zároveň popřála, aby se mu dařilo v dalších disciplínách, ve kterých ho zranění nelimituje. Okamžitě se z několika zdrojů vyrojily informace o možném angažmá v XFN a souboji s Petrem Karešem, k čemuž se Pirát následně vyjádřil.


http://139.162.132.153/index.php/2019/10/10/samuel-kristofic-miri-do-xfn-na-souboj-s-karesem/


Zranění

„Je to zranění se zády, které mě pronásleduje už delší dobu. V podstatě už od zápasu se Siwym. Pořád to bylo lepší a horší, lepší a horší. Postupně se to stupňovalo. Před zápasem s Robom (Pukačem) jsme dělali magnetickou rezonanci. Na té se zjistilo, že mám L5 částečně vyhřezlou a posunutou S1. Tím, že mám pevný core, tak to drží, ale strašně mi to odchází při wrestlingu a při zápasení. Nemůžu s tím dělat žádné silové věc. I v Thajsku, když jsem byl před Robom, jsem musel některé zápasnické tréninky vynechat a radši jsem šel na lapy. Při tom postoji a lapách mě to tak neomezuje, protože se to tolik nenamáhá silou a taháním. Musel jsem se tedy rozhodnout, že MMA na chvíli vypustím, protože bez wrestlingu a země se připravovat na MMA zápas by asi nemělo smysl,“ vysvětlil Samuel Krištofič na streamu s fanoušky.

Pirát zároveň prozradil, že se nyní bude věnovat hlavně cvičení a správnému dýchání, které by mohlo problémy s S1 srovnat. V případě, že by do dvou nebo tří měsíců nedošlo ke zlepšení, by prý musela přijít nepříjemná operace, která by si vyžádala náročnou rekonvalescenci. 

XFN

„Je tam nějaká komunikace ohledně zápasu v XFN. Postojového zápasu. Je to jedna z možností, že bych se na ten postoj připravil a nastoupil, i kdybych musel po těch dvou až třech měsících na tu operaci, že bych jeden zápas ještě stihl alespoň a něco bych vydělal. Mám totiž hypotéku, což všichni určitě znáte. Hypotéky, sociální, zdravotní a tak. To by byla možnost, že nějaký zápas v postoji. XFN mě oslovilo s nabídkou, ale nic není podepsané a nic není černé na bílém. Všechno to jsou na internetu víceméně dohady, co by mohlo být,“ zmínil se Pirát i o nabídce od XFN. Pokud tedy prý bude XFN schopno Pirátovi zaplatit, tak zápas vezme.

Pirát prý celou věc probíral s Ondřejem Novotným a Pavolem Nerudou, kteří situaci víceméně chápou. Pirát je totiž v situaci, kdy už se k MMA nemusí vůbec vrátit. Na to však snad nedojde, protože by to byla obrovská škoda.

Uvidíme tedy, jak se celá situace bude dále vyvíjet. XFN totiž údajně se soubojem Krištofič vs Kareš počítá a bere ho v podstatě jako hotovu věc. Brzy bychom se však měli dozvědět další informace, které hodně napoví.

Úvodní foto via IG Samuel Krištofič

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *