Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Jak se Makhmud Muradov seznámil s Floydem Mayweatherem?

Jak se Makhmud Muradov seznámil s Floydem Mayweatherem?

Krom stále dobré nálady a kreativity v oktagonu je bojovník Makhmud Muradov známý i tím, že se přátelí s Floydem Mayweatherem. Podobným přátelstvím se přitom může pyšnit jen několik lidí na světě. Mach byl dokonce prvním MMA zápasníkem stáje The Money Team, kterou legendární boxer vlastní. Jak se vlastně Mach s Floydem, který v minulosti dokázal ukončit i Conora McGregora, seznámil?


http://139.162.132.153/index.php/2019/09/29/makhmud-muradov-mma-shorties/


„K Floydovi jsem se dostal omylem. Miloš Veselý mě pozval na gala-večer. Byl jsem s Floydem ve VIP a nějak se s ním seznámil. Jeho ochranka chtěla vidět nějaký můj zápas, tak jsem ho ukázal a Floyd se ptal, na co koukáme. Líbilo se mu to a pozval mě nejdříve do Ruska a poté do Ameriky. Myslím si, že jsme si navzájem sedli. Furt mi říká, ať trénuju a zůstanu tam, dokonce mě sponzoruje. S ním by tam byl krásný život, ale já jsem sportovec, který chce něco sám dokázat,“ prozradil Mach v jednom z našich předchozích rozhovorů.

V podstatě z náhody vyrostlo významné přátelství. Hodně lidí mělo za to, že právě skrze Floyda by mohla vést cesta do UFC, ale to Mach odmítal, „S Floydem mám dobré vztahy, všechno je stejné. Voláme si, píšeme si. Lidi se mě ptají, proč mě neprotlačí do UFC a tak, ale já nechci, aby mě tam někdo dostal a pomáhal mi. Já takový nejsem. Já jsem si vždy všechno vybudoval sám tím, že jsem makal.

Když jsem před osmi lety přijel do ČR, tak jsem neměl co jíst a dneska mám všechno, za což děkuju Bohu a ČR, že jsem tam, kde jsem. Vždycky říkám, že všechno bude, jenom stačí makat a jít si za cílem. Dřív to byl můj sen a teď budu zápasit před patnácti tisíci lidmi. Můj další sen je se dostat do UFC a určitě tam budu. Je ale potřeba makat,“ prohlašoval Mach před turnajem XFN 15, tedy v prosinci 2018.

UFC

Nyní už víme, že se mu sen splnil – do UFC se skutečně dostal a navíc hned první bitvu dokázal vyhrát. Ve vysněném angažmá však nakonec přeci jen Floyd sehrál určitou roli. Po posledním zápase, který se odehrál na pražské Štvanici, totiž Mach vyrazil do USA právě za Floydem. Ten při té příležitosti umístil na sociální sítě Machovu fotku s popiskem, že se jedná o nejlepšího bojovníka na světě. To samozřejmě vyvolalo vášnivé diskuze, do kterých se například zapojil i dvojnásobný UFC šampion Henry Cejudo.

Makhmud Muradov

Následně se sešlo několik okolností (Machovy výkony, skvělá sebeprezentace, Floydovo promo, setkání s prezidentem UFC, zranění Sobotty), které vedly k nabídce na short notice zápas na turnaji UFC Kodaň. Navzdory tomu, že měl na přípravu necelé dva týdny, Mach neváhal a smlouvu na 4 zápasy podepsal. Jak už bylo zmíněno, první UFC zápas dokázal na body vyhrát a připsal si tak už 12. výhru v řadě.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

4 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *