Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Rozhodčí Voborník o bitvě Deák vs Macek

Rozhodčí Voborník o bitvě Deák vs Macek

Proběhnuvší titulová bitva Tomáš Deák vs Filip Macek vyvolala rozporuplné reakce. Hlavně první kolo totiž bylo hodně „unikátní“. Hned na jeho začátku šel Filip po sérií úderů k zemi, takže se zdálo, že bude rychle hotovo. Tak snadné to však Deák neměl. Ve chvíli, kdy se přiblížil, aby rozjel salvu úderů, mu Macek hbitě chytil nohu a pokoušel se o páku. Reprezentant OFA gymu jen však, možná i díky držení pletiva, unikl. Podobný postup Macek opakoval hned několikrát, za což si od publika vysloužil nespokojený hukot. Pro server Profiboxing.cz se vyjádřil zkušený rozhodčí Jan Voborník, který na celou bitvu dohlížel:

„Bylo tam hodně emocí už před zápasem a věděl jsem, že to tak bude. Trashtalk je to fenomén doby a součást našeho sportu bez ohledu na to, co si o tom myslíme. Ještě jsem si ten zápas neměl čas pustit, ale je fakt, že to první kolo bylo divoký a Tomáš si tam u klece pomohl. Primárně se o klec hlavně opíral, aby neztratil stabilitu, ale předtím, než jsem jej napomenul, se zřejmě i chytil. Nicméně to nebylo nic fatálního v kontextu boje o tu nohu – tzn. v momentě, kdybych ten zápas zastavil a řešil, že se Tomáš drží klece, znemožnil bych Filipovi tu techniku dotáhnout – v podstatě bych ho připravil o submisi, které v ten moment věřil on i jeho roh. A to by byla obrovská chyba…

Deák vs Macek

OKTAGON MMA

Máca dokáže být jedním z nejnebezpečnějších českých bojovníků, který znám, právě díky své nevyzpytatelnosti. A v zápase vlastně vždycky improvizuje bez ohledu na to, jaký byl gameplan (nezávidím jeho rohu). Někdy se to vyplatí a jeho napadne geniální tah – anebo ten jeho nápad není až zase tak dobrý a nezafunguje, tak jako v sobotu v Bratislavě. Prostě si v tom prvním kole myslel, že za ním přemotivovaný Tomáš poleze na tu zem a zkoušel to i tímto, od druhého pokusu už dost naivním způsobem. Nic víc a nic míň….

Zkoušel to, ale po tom, kdy Tomáš jeho snahu nereflektoval a já jej vyzval, aby se vrátil nahoru, vždy okamžitě vstal, takže taky nic, co bych měl trestat. V přestávce po prvním kole jsem byl v obou rozích. U Toma, aby si dal pozor s pletivem protože, další chycení bude bod dolů a u Filipa, aby změnil strategii a disciplínu z BJJ na MMA. A oba rohy si na to daly pozor. Emoce pomalu zmizely a kluci si to potom už vyřídili čistě a ke konci zápasu už i s řádnou porcí vzájemného respektu. A přesně o tom je náš krásný sport,“ rozpovídal se zkušený arbitr.


http://139.162.132.153/index.php/2019/09/15/sampion-tomas-deak-ma-jasny-plan-co-dal/


Očividně tedy nedošlo k žádnému zásadnímu pochybení, který by zápas ovlivnilo. Sám Deák po duelu přiznal, že na zem jít nechtěl. Uvědomoval si totiž, jak nebezpečný v této sféře Macek dokáže být. Vždyť posledních 5 soupeřů ukončil hned v prvních kolech právě via submission.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *