Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Po stopách matchmakera: OKTAGON 14

Po stopách matchmakera: OKTAGON 14

Po vzoru světových stránek, které vždy po číslovaném turnaji UFC předvídají další kroky vítězů a poražených a tak trochu fušují do práce matchmakerů (nebo jim dávají možnou inspiraci), jsme se rozhodli pro novou rubriku PO STOPÁCH MATCHMAKERA. V té budeme rozebírat další možné soupeře pro zápasníky organizace OKTAGON MMA. Dnes se podíváme co dál po turnaji OKTAGON 14.

Tomáš Deák (20-9-1-1NC)

Tomáš Deák má o svoji budoucnosti jasno. Na po-turnajové tiskové konferenci uvedl, kam by rád směřoval svoji kariéru. Poté, co dominantním způsobem zvítězil na body nad Filipem Mackem, by rád zamířil do japonské organizace RIZIN! Zároveň uvedl, že, pokud by se s organizací dohodl, rád by obhajoval i titul šampiona v OKTAGONu. Jedna věc je momentálně jistá a to, že ve Fight Nights Global už Deáka neuvidíme. Pokud by nyní zamířil do RIZINu, nabízí se mu na uvítanou soupeři jako Manel Kape, Yuta Sasaki nebo Shintaro Ishiwatari. V organizaci OKTAGON by ho nejspíš čekal také zahraniční soupeř.

Filip Macek (21-15-1)

Filip Macek s taktikou dostat Tomáše Deáka na zem a tam zápas ukončit nepochodil a bude muset opět budovat sérii vítězství. Pro Filipa se bude muset soupeř hledat opět v zahraničí, jelikož bantamová váha není na československé scéně silně obsazená. 

Oktagon

Samuel Krištofič (12-3)

“Pirát” v zápase s Robo Pukačem nezaváhal a soupeře za celých pět kol k ničemu nepustil. Po dominantní výhře si opět řekl o titulový zápas a Davida Kozmu. Ovšem tentokrát se k němu asi nedostane přímo, ale minimálně jeden zápas by měl ještě absolvovat, jelikož ve welterové váze je nyní velká konkurence. Pokud se příštím soupeřem Krištofiče nestane Makhmud Muradov, tak by to mohl být vítěz zápasu Wittner vs Kertesz, který nás čeká příští měsíc v Košicích. 

Robert Pukač (14-6-1)

Robo Pukač neudělal v zápase s “Pirátem” žádnou chybu, ale na soupeře zkrátka nestčil. V jeho zápasech jsme zvyklí, že pokud to nejde v postoji snaží se zápas přenést na zem, ale bohužel na nic takového nedošlo. Vzhledem ke konkurenci ve welterové váze je to pro Pukače krok zpět a opět si bude muset vydobýt svoji pozici. Zde se nabízí duel s Danielem Hromkem, kde by mohl zkusit “pomstít” svého kamaráda Igora Daniše. Na druhou stranu pro Hromka to byl pouze druhý profesionální zápas v MMA a je možné, že pro Pukače bude chtít organizace zkušenějšího soupeře.

Lajoš Klein (15-2)

Lájoš si připsal další pěkné vítězství via KO a potvrdil, že je na radaru největší světové organizace UFC. Je tedy otázkou, zda ho ještě na domácí scéně uvidíme. Pokud ano, tak opět se zahraničním soupeřem. 

Lájoš Klein, UFC

Martin Buday (7-1)

Martin Buday si jde tvrdě za svým cílem a to předvedl i v zápase proti Dittrichovi. Na začátku druhého kola ukončil svého soupeře na submisi a připsal si tak šestou výhru v řadě. Nyní je před Budayem vytoužený zápas o titul těžké váhy, což potvrdili i organizátoři. Se šampionem Michalem Martínkem by se měl utkat na začátku příštího roku.

Daniel Dittrich (4-4-1NC)

U Daniela Dittiricha nevíme, jestli bude pokračovat v organizaci OKTAGON nebo půjde do jiné organizace. Zápas, který bych osobně rád viděl, je Dittrich vs Cverna.

Daniel Hromek (2-0)

Talentovaný Daniel Hromek ze Spartakus Fight Gym se radoval z výhry nad Igorem Danišem už na konci prvního kola. Co dál s Hromkem? Jak už jsem zmiňoval výše jednou z variantou by mohl být zkušený Robo Pukač. Pokud by organizace sáhla k jinému soupeři, mohl by to být Jakub Běle nebo Miroslav Brož a nově se nabízí i Andrej Kalašnik, který se ozval na IG.

Timo Feucht (8-1)

Mnohými podceňovaný německý reprezentant Timo Feucht nedal Jeremy Kimballovi žádnou šanci a připsal si vítězství via TKO v prvním kole. Nejspíš tak skončí hype okolo Jeremy Kimballa a nastane menší haló okolo Feuchta. Ten si nyní pozornost zaslouží, jelikož je pravděpodobné, že se objeví v O2 aréně na turnaji OKTAGON 15 proti Viktoru Peštovi, což naznačili i organizátoři.

Viktor Pešta, Timo Feucht, Oktagon 15,

Ronald Paradeiser (10-6)

Souboj talentů, který nabídl skvělou podívanou, zvládl Paradeiser a je možné, že už příští zápas by se mohl utkat o titul lehké váhy s vítězem duelu Štrbák vs Ryšavý. Zároveň se nabízí varianta s Jakubem Dohnalem.

Leo Brichta (4-3)

Leo má v profesionální kariéře zatím smůlu a opět bude muset dokazovat, že právě on je tím velkým talentem české MMA scény. Nicméně příležitostí k tomu bude mít jistě více než dost. V lehké váze je soupeřů dostatek a dá se předpokládat, že by se v budoucnu mohl utkat s Markem Bartlem, Matoušem Kohoutem, Lukášem Pajtinou nebo se Samuelem Liškou.

Oktagon

Jaroslav Jartim (11-9-1)

Bývalý zápasník ONE FC si poradil Lukášem Pajtinou, i když mnozí čekali asi úplně jiný průběh zápasu. Jartim zase o kousek zlepšil svůj box a předvedl velmi pěkný výkon. Kdo se nyní nabízí pro další zápas? Jak už jsem zmiňoval v lehké váze je zápasníků dostatek a Jartim by se mohl utkat s Markem Bartlem nebo Janem Jankou. Já osobně bych rád viděl zápas s Ronym Paradeiserem. 

Lukáš Pajtina (3-4-1NC)

Pajtina se vrátil po více než roční pauze, což se na jeho výkonu mohlo podepsat. Za měsíc by se měl představit na turnaji OKTAGON PRIME v Košicích a je otázkou, jak se stihne připravit. Na tomto turnaji by se mohl objevit s někým z dvojice Samuel Liška / Ladislav Majerník, popřípadě s Azizem Dauliatovem. 

Marek mazuch (5-0)

Budoucnost střední váhy organizace OKTAGON? Oba borci podali v poslední bitvě parádní výkon. Marek Mazuch byl asi nakonec tím lepším a zaslouženě zvítězil. V zápase ukázal, že umí tvrdě přijmout i rozdat a byla radost ho sledovat. V dalším zápase by se mohl potkat s Milanem Ďatelinkou, což nám přijde jako nejpravděpodobnější varianta. Možností je i vítěz duelu Mikulášek vs Zuzák.

Oktagon

 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *