Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Chci získat titul,“ vzkazuje nestárnoucí Donald Cerrone

„Chci získat titul,“ vzkazuje nestárnoucí Donald Cerrone

Donald Cerrone si sice na proběhnuvším turnaji ve Vancouveru připsal druhou prohru v řadě, ale to rozhodně neznamená, že by přemýšlel nad koncem kariéry. Naopak prý pokračuje v cestě za titulem šampiona lehké váhy. To však nebude mít vůbec snadné.


http://139.162.132.153/index.php/2019/09/15/ufc-gaethje-vs-cerrone-vysledky-a-highlighty/


„Necítím se na to, že bych měl předávat pochodeň. Chci získat titul. Stane se to. Rozumím ale, že teď v žebříčku trochu ztratím,“ uvědomuje si Cerrone. Po prohrách s Fergusonem a Gaethjem totiž zapadne zpět do divize, takže ho čeká další cesta na vrchol. „Vrátím se. Půjdu si za tím skrze tvrdý trénink. Je to totiž poslední věc, kterou potřebuju pro svůj odkaz.“

Donald Cerrone

Cerrone je jasným adeptem na uvedení do síně slávy. Nikdo jiný totiž v rámci UFC nedokázal získat tolik vítězství nebo ukončení. K „dokonalosti“ mu však chybí titul, který se mu zatím nepodařilo získat. Šanci přitom měl. Na konci roku 2015 se totiž utkal se šampionem lehké váhy Rafaelem dos Anjosem. Cowboy je pověstný svými pomalejšími starty a výkyvy formy, což se bohužel stalo přesně v tomto duelu. Po jednom z kopů na tělo šel totiž Cerrone hned v první minutě k zemi, kde ho šampion zasypal salvou úderů, kterou ukončil až přítomný rozhodčí. Následoval nadějný výlet do welteru a následně ještě nadějnější návrat do lehké váhy. Titulová šance je však stále hodně daleko.

Není ale všem dnům konec. Cerrone je totiž rovněž pověstný svou aktivitou, takže se klidně může stát, že se do roka k titulu dostane. Bude hodně záležet na stavu divize, ale v případě, že dokáže získat několik výher v řadě, by to nemuselo být nereálné.

„Lidé říkají, že nejhorší je, když se o něco hodně snažíš, ale nikdy to nedostaneš. To si nemyslím. Člověk si alespoň může říct, že to zkusil. Přesně to chci učit i svého syna. Zkoušet to a dávat tomu vše,“ počítá Donald i s možností, že se k titulu nedostane.

Ať už vítězí, nebo prohrává, vždy platí, že Donald Cerrone je zárukou atraktivní podívané, ze které by si mohl leckterý bojovník dělat poznámky. A kdo ví? Třeba se k titulu skutečně propracuje a spokojeně ukončí bohatou kariéru.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *