Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

„Maldonado dával největší smysl,“ vysvětlil Procházkův trenér Karaivanov

„Maldonado dával největší smysl,“ vysvětlil Procházkův trenér Karaivanov

Jak už jsme vás informovali, Jiří Procházka se na turnaji Rizin 19 střetně s UFC veteránem Fábiem Maldonadem. Mnozí fanoušci možná čekali jiné jméno, ale najít v tuto chvíli pro Denisu soupeře není očividně vůbec snadné. Své o tom ví Procházkův trenér Martin Karaivanov.


Jiří Procházka zná soupeře pro turnaj Rizin 19


„Sehnat pro Denisu soupeře, nebo typ zápasu tak, aby to dávalo smysl, bylo v tuto chvíli asi to nejtěžší. Intenzivně jsme to řešili už od Jiřího posledního zápasu (duben 2019, kdy se utkal s Lawalem). Maldonado je jméno, které má historii a ze všech nabídek právě on dával největší smysl. Jiří se po delší době představí v Japonsku, oživí svoje jméno a souběžně s tím Rizin vytvoří příběh vyzyvatele,“ vysvětlil Karaivanov, který v Jetsaam Gymu dohlíží na Procházkovu přípravu.

Jiří Procházka vs Fábio Maldonado

Jiřímu aktuálně ve světovém žebříčku polo-těžké váhy patří 15. místo. Najít tedy volného soupeře podobných kvalit je velice těžké. Kolem jsou totiž jména jako Narkun, Rockhold, Latifi, Krylov a další. Všichni jmenovaní mají smlouvu s nějakou velkou organizací, která je jen tak nepustí „na výlet“ do Japonska. Na turnaj Rizin 19 byl tedy vybrán Maldonado, který se v průběhu kariéry utkal s elitou polo-těžké a těžké váhy.

Následně se bude řešit, co dál. Jiří se totiž chystá znovu do boje už v prosinci, „Je více variant, jak to celé do budoucna dopadne. Ve hře jsou jména Shtyrkov, Heun, Bader. Vše závisí na tom, kdy se uskuteční zápas o případného vyzyvatele mezi Shtyrkovem a Heunem, a jak se dohodne Rizin s Bellatorem. Pokud se vůbec dohodnou. Pak by bylo znovu více variant, tedy nástup Badera v Rizinu o titul, nebo naopak Jiřího působení v Bellatoru.“


Ryan Bader mluví o souboji s Jiřím Procházkou!


Očividně tedy existuje hned několik zajímavých možností, jejichž šance na úspěch je v tuto chvíli ještě stále nejistá. Nejzajímavějším soubojem by byl samozřejmě střet Procházka vs Bader, ale ve hře je i možná obhajoba v rámci Rizin s vítězem plánované bitvy Shtyrkov vs Heun. Na další posun v jednání si budeme muset nějakou dobu počkat, ale mezi tím se můžeme těšit na další Jirkův zápas, který nás čeká už 12. října na turnaji Rizin 19.

Úvodní foto via CzechFighters.cz

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *