Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

„Líný,“ zhodnotil Tony Ferguson Khabibův výkon

„Líný,“ zhodnotil Tony Ferguson Khabibův výkon

Šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov si na proběhnuvším turnaji UFC 242 připsal druhou titulovou obhajobu a zároveň 28. vítězství v řadě. Svému soupeři, kterým byl Dustin Poirier, v podstatě nedal moc šanci a nakonec ho ve 3. kole uškrtil. „Orel“ za to samozřejmě všeobecně sklidil chválu, ale ne každý byl jeho výkonem ohromen.

Tony Ferguson

„Líny. Jednodimenzionální. Nic proti nim, oba borci toho měli celý týden hodně a byli pod tlakem. Khabib nastoupil, dostal Dustina pod tlak a ten na to nedokázal najít odpověď. Gratuluju mu k výhře, ale jak jsem řekl, bylo to líné. Připravovali jsme se na něj už mnohokrát, takže dobře vím, jak jeho styl prolomit,“ rozpovídal se bývalý prozatímní šampion Tony Ferguson v rozhovoru s Arielem Helwanim.

Khabib na soupeře neustále tlačil a dostával ho do nepříjemných situací. Tony Ferguson má však jiný názor, „Víš, já jsem ten typ bojovníka, který soupeře zasype údery, kopy a lokty. U něj jsem jen viděl, jak ho tlačí na klec, jako mokrý ručník a v podstatě nic nedělá. Tenhle výraz používáme v BJJ, když někdo tlačí, ale jinak není extra aktivní. Pro mě je to prostě nudné a líné.“ 


Dostane Tony Ferguson šanci získat titul?


Borec s přezdívkou „El Cucuy“, což v překladu znamená strašák, se už na zatím neporaženého šampiona připravoval celkem čtyřikrát. Ani jednou však na zápas nedošlo. I proto prezident UFC Dana White v minulosti prohlásil, že už se tento duel nepokusí domluvit. Nyní však nemá na vybranou. „Pokud ten zápas vezme, tak je další na řadě,“ potvrdil White na po-turnajové tiskové konferenci.

Obecně se spekuluje o tom, že pokud má někdo na Khabiba vyzrát, tak by to mohl být právě Tony Ferguson. Sám Tony to cítí stejně, „Khabib je elitní grappler, protože se tomu věnuje celý život. Takové věci se člověk nenaučí přes noc. Dustin je sice skvělá bojovník, ale já se tomuhle všemu věnuji mnohem déle. Mám unikátní styl, který ne vždy slaví úspěch, ale věřím, že na Khabiba by platil. Dokázal bych ho dostat pozic, ve kterých si není tak jistý.“ Ferguson prý v Khabibově stylu vidí několik mezer, které by dokázal využít ve svůj prospěch.


„Chová se jako bejvalka,“ říká o Conorovi titulový vyzyvatel Ferguson


Doufejme tedy, že se všechny zúčastněné strany domluví, a že se do jednání nepřiplete Conor McGregor, který baží po odvětě s Khabibem. V rámci lehké váhy totiž není jasnější zápas než právě bitva Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson. Dvanáct UFC výher v řadě vs dvanáct výher v řadě. 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *