Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

„Vypnul mě,“ prozradil Gaethje o tréninku s Cowboyem

„Vypnul mě,“ prozradil Gaethje o tréninku s Cowboyem

Už tuto sobotu se na turnaji UFC Fight Night 158 dočkáme zajímavé bitvy Justin Gaethje vs Donald Cerrone. S ohledem na minulé zápasy se rozhodně můžeme těšit doslova na válku. Oba borci se už v minulosti potkali. Cerrone si totiž Gaethjeho pozval do tréninkového kempu a očividně se s ním vůbec nemazal.

„Vypnul mě,“ přiznal Gaethje na rovinu. „Během tréninku mě poslal k zemi, ale to bylo v roce 2012. Nevím, zda jsem měl v té době na kontě vůbec nějaký profesionální zápas. Tehdy jsem byl dítě, ale nyní jsem muž. Moc se těším, že mu to teď budu moct vrátit“

Dle statistik měl Gaethje na konci roku 2012 na svém kontě hned 7 vyhraných zápasů a žádnou prohru. Nedá se tedy říct, že by v té době byl nějaký nezkušený nováček, ale přeci jen byl teprve na začátku své kariéry. Od srpna 2011, kdy debutoval, Gaethje stihl celkem 22 zápasů s tím, že jen 2 nedokázal vyhrát. Recept na něj totiž v rámci UFC našel nejprve bývalý šampion Eddie Alvarez a následně i Dustin Poirier. Gaethje se však výhrami nad Vickem, kterého ukončil za 87 sekund, a Barbozou, kterou ukončil za 150 sekund, dokázal vrátit zpět na vítěznou vlnu.

S ohledem na minulost by mohl mít Donald Cerrone určitou psychickou výhodu, ale to si Justin vůbec nepřipouští, „Vůbec ne. Nijak na to nemyslím. Ve chvíli, kdy začne zápas, všechny vzpomínky a zkušenosti zmizí. Zbudou jen instinkty, protože při souboji nemůžete zbytečně přemýšlet. Všechno se děje tak rychle.“

Leckterý bojovník, který si zakládá na bojovém IQ, by zřejmě nesouhlasil, ale Justin Gaethje je svým bezhlavým stylem pověstný. Většinu soupeřů totiž udolá tím, že neustále tlačí a vnucuje své chladnokrevné pojetí boje plné přestřelek a tvrdých kopů.


Justin Gaethje ostře odpovídá McGregorovi


V neděli nad ránem se tedy vyplatí přivstat, protože tohle bude exkluzivní podívaní. V kontextu lehké váhy navíc velice důležitá. Vítěz by se totiž snadno mohl utkat s Conorem McGregorem, což je zápas, který si přeje asi každý.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *