Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

Vrchol UFC welterweight divize se otřásl v základech

Vrchol UFC welterweight divize se otřásl v základech

Ne všechny váhové kategorie v UFC mají konkrétní řád, ale ve welteru se zdálo, že je další vývoj jasný. Všeobecně se totiž předpokládalo, že se konečně dočkáme titulové bitvy Kamaru Usman vs Colby Covington. Usman je úřadující šampion, který svůj opasek získal dominantní výhrou nad Woodleym, a Covington je bývalý prozatímní šampion, který v poslední bitvě doslova vymazal Lawlera. Co by se mohlo pokazit? Očividně úplně všechno.


Colby Covington se opřel do „kamaráda“ Masvidala


Před časem mohli fanoušci jásat. Na sociálních sítích se totiž objevily první informace o tom, že vedení UFC se na listopadový turnaj UFC 244 snaží domluvit titulový souboj Usman vs Covington. Poté, jak už bývá zvykem, bylo nějakou dobu ticho, takže se zdálo, že je to hotová věc. Nadšení však bylo předčasné.

Colby Covington

Těsně před turnajem UFC 242 totiž přišla zpráva, že se jednání zasekla a hrozí, že se úplně zhroutí, což se taky nakonec stalo. Následně byl jako hlavní zápas turnaje UFC 244 vyhlášen duel Nate Diaz vs Jorge Masvidal. O Usmanovi ani Covingtonovi ani slovo.

Stručné vysvětlení přinesl až elitní novinář Ariel Helwani. Ten prozradil, že vedení UFC se souboj Usman vs Covington skutečně snažilo domluvit, ale že jednání selhala na straně Covingtona. Ten se snažil získat lepší podmínky, na což vedení nechtělo přistoupit. Plánem B tedy byla bitva Usman vs Masvidal. Tu naopak skrečoval Usman, který se s vedením organizace nepohodl tak moc, že se prý zvažovalo odebrání titulu a zrušení veškerých aktivit, které měl Usman naplánované v souvislosti s turnajem v Abu Dhabí. Plánem C byl souboj o případně uvolněný titul Masvidal vs Edwards, ale v tu chvíli se ozval Diaz, že zápas bere a bylo po problému.

Místo titulové bitvy Usman vs Covington se tak na turnaji UFC 244 dočkáme souboje o největšího „grázla“ Diaz vs Masvidal, což je možná ještě lepší zápas, než duel o vládce welterweight divize. Pro tuto chvíli jsou tedy problémy zažehnány, ale to neznamená, že je konec. Situace ve welteru se totiž bude muset dříve či později stejně nějak vyřešit.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *