Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

Jiří Procházka zná soupeře pro turnaj Rizin 19

Jiří Procházka zná soupeře pro turnaj Rizin 19

Šampiona polo-těžké váhy organizace Rizin Jiřího Procházku čeká další bitva. Ta proběhne 12.10. v Osace na turnaji Rizin 19. Původně se spekulovalo o soupeři v podobě uralského obra Shtyrkova, ale vše je nakonec jinak. Jiří Procházka totiž změří síly s vele-zkušeným veteránem, který v průběhu své kariéry čelil skutečné elitě. Borcem, který se pokusí přerušit Procházkovu impozantní sérii výher, je Fábio Maldonado.

Jiří Procházka vs Fábio Maldonado

Pokud vám jméno Maldonado nic neříká, nebo při pohledu do statistik pochybujete o jeho kvalitách, tak je čas si rozšířit obzory. Maldonado je totiž borec, který v průběhu své kariéry čelil elitě polo-těžké a těžké váhy. Stačí se podívat do jeho bilance, kde najdete jména, jako je Fedor Emelianenko, Stipe Miocic, Quinton Jackson, Nikita Krylov, Corey Anderson, Gian Villante, Igor Pokrajac, Glover Teixeira a mnohá další.

V posledním zápase s Krylovem, který aktuálně působí v UFC, sice prohrál, ale dva předešlé zápasy dokázal vyhrát a dokonce i ukončit před limitem. Celkem si v průběhu své bohaté kariéry připsal 24 vítězství s tím, že 18 z nich bylo před limitem.

Vzhledem k tomu, že Fábio v poslední době nastupoval hlavně v těžké váze, se souboj s Denisou odehraje ve smluveném limitu do 100 kilogramů. Tím se zároveň elegantně vyřešilo to, že nepůjde o titulovou obhajobu, protože se souboj neodehrává v polo-těžké váze.


Ryan Bader mluví o souboji s Jiřím Procházkou!


Na turnaji Rizin 19 tedy Jiří změří síly s Maldonadem a poté se uvidí. V poslední době se hodně mluví o případném prosincovém střetu s nějakým Bellator bojovníkem. To je však zatím teprve v jednání. Hodně bude záležet na tom, jak se organizace Rizin a Bellator domluví. Případně je možné, že se objeví nějaký titulový vyzyvatel v rámci japonské organizace. Možností je více, což je v podstatě dobře. Nemusíme se tak bát, že bychom i Jirkův zápas přišli.

Úvodní foto by @marekmusilphoto via IG @muzivcesku

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *