Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

UFC 242: Co dál s hvězdami hlavní karty?

Potenciální zápasy pro zápasníky hlavní karty turnaje UFC 242

Po rubrice Po stopách matchmakera si trošku zahrajeme i na matchmakery UFC a nabídneme vám pohled, jaké potenciální duely by mohly čekat zápasníky UFC, kteří se představili na hlavní kartě proběhnuvšího turnaje UFC 242 v Abu Dhabí.

UFC 242

Khabib Nurmagomedov

Khabib zůstává stale neporaženým šampionem lehké váhy UFC a svoji bilanci vylepšil už na neuvěřitelných 28-0! Zápas s Dustinem byl ovšem trochu jiný, než předchozí zápasy Nurmagomedova. Dvakrát se v zápase dostal do problémů, ve kterých jsme ho zatím v UFC neviděli. Zejména Dustinův pokus o gilotinu vypadal velmi nebezpečně a sám Khabib v pozápasovém rozhovoru uznal, že to měl pěkně chycené, ale ne tak dobře, aby ho utáhl. Nicméně většinu zápasu kontroloval a ve třetím kole si došel pro vítězství na submisi (Rear Naked Choke). 
Pro další obhajobu se logicky nabízí zápas s Tonym Fergusonem, který chtějí asi všichni fanoušci MMA vidět. Oba zápasníci mají shodně v UFC dvanáct vítězství v řadě a pro jednoho z nich by tato série skončila a druhý by se stal nezpochybnitelným šampionem. 

Dustin Poirier 

Bývalý prozatimní šampion začal zápas dobře několika low kicky, ale po chvilce se Khabibovi podařil takedown a ten mu vnutil jeho klasikou hru na zemi. Světlé Dustinovi momenty vystřídala chyba ve třetím kole. Khabibovi doslova nabídl krk a ten v této šanci nezaváhal a donutil Dustina odklepat. Co dál? Nabízí se odveta s Conorem nebo zápas s vítězem duelu Gaethje vs Cerrone. Oba zápasy by byly pro fanoušky jistě atraktivní. 

Paul Felder, Edson Barboza

Paul Felder

Felder opět ukázal velké srdce a obrovskou bojovnost. Přes špatný začátek nic nevypustil a snažil se na Barbozu pořád tlačit. To se mu vyplatilo a bodový rozhodčí mu přisoudili vítězství. Tento verdikt byl ovšem docela diskutovaný moment zápasu, jelikož rozhodčí nabodovali zápas 30-27, 29-28 a 27-30 a moc se tedy neshodli. Felder je každopádně vítěz zápasu a posune se do první desítky lehké váhy, kde se mu nabízí zajímavé duely. V pozápasovém rozhovoru zmínil jména jako Conor, Cowboy nebo Gaethje a že by rád nějaký zajímavý matchup, jinak klidně může odejít do důchodu a živit se komentováním. U Feldera je tedy těžké tipovat další zápas, ale osobně bych ho rád viděl v zápase s Anthony Pettisem, pokud by se rozhodl vrátit do lehké váhy.

Edson Barboza  

Barboza určitě nebyl horším zápasníkem a prohra byla opravdu těsná. Pro Edsona to byla ovšem čtvrtá porážka z pěti zápasů a je možné, že vypadne z první desítky lehké váhy. Na jeho straně je výhoda, že dokáže udělat atraktivní skoro každý zápas. V úvahu přichází zápasy s Charlesem Oliveirou, Diego Ferreirou, Drakkarem Klosem nebo odveta s Donaldem Cerronem.  

Islam Makhachev

Makhachev vstoupil do utkání velmi opatrně a bylo cítit, že má k Ramosovi respekt. První kolo moc vzrušení nepřineslo, ale ve druhém kole začal Islam přesně trefovat a dominovat. Třetí kolo bylo pro diváka to nejatraktivnější a Makhachev byl blízko k ukončení Ramose, když ho kolenem poslal na zem. Nakonec se rozhodovalo až na body, kde bral výhru zaslouženě Makhachev. V pozápasovém rozhovoru si řekl o vítěze duelu Felder vs Barboza. Nabízí se však mnohem zajímavější možnost v podání Gregora Gillespieho, který má bilanci 13-0 (6-0 UFC). Tento duel by byl střet podobných stylů a výsledek by byl pro diváka jistě zajímavý. Žebříčkově by to mohl souboj o první desítku. 

Davi Ramos  

Ramos šel do zápasu stejně opatrně jako soupeř a možná se nechal tolik ukolébat, až se mu nakonec nepodařilo nic vymyslet. Nyní si bude muset opět vybudovat nějakou vítěznou sérii, aby se dostal k zápasům se soupeři z TOP 15. Ovšem i teď je možnost utkat s někým zajímavým, jako jsou Desmond Green, Damir Ismagulov nebo třeba veterán Clay Guida. 

Curtis Blaydes

Blaydes měl od začátku jasný gameplan. Hned první takedown se mu podařil a zápas kontroloval na zemi. Na konci první kola jsme se mohli dočkat ukočení, ale tvrdé rány Blaydse zastavila siréna. Ovšem nemuselo ho to dlouho mrzet, jelikož ve druhém kole tvrdým loktem zlomil soupeři nos a rozhodčí po dalších tvrdých úderech utkání ukončil. Co nyní s Curtisem? Ten bude muset být chvíli na čekané, jestli chce zajímavého soupeře. Alexander Volkov by měl mít zápas v Moskvě s Juniorem dos Santosem a Derrick Lewis se na UFC 244 utká s Blagoyem Ivanovem. V úvahu by přicházel i bývalý šampion Daniel Cormier, ale u něj není jisté, jestli bude dále pokračovat v kariéře.  

Shamil Aburakhimov

Abdurakhimov se vůbec nemohl dostat do zápasu a podle toho to také dopadlo. Shamil nyní jistě vypadne z první desítky žebříčku těžkých vah, do které se bude muset opět obtížně probít. V jeho dalším zápase by se mohl potkat s vítězem duelu Tai Tuivasa vs Augusto Sakai. V úvahu přichází ještě Blagoy Ivanov a nebo nějaké nové jméno v těžké divizi.  

Diego Ferreira 

Ferreira ukazuje, že se s ním v lehké váze musí počítat. Poté, co v Praze porazil Rustama Khabilova, si vyšlápl na dalšího nebezpečného ruského zápasníka Mairbeka Taisumova. Ferreira vyslal na „Beckana“ úctyhodných 330 úderů z toho 115 našlo svůj cíl. Díky své aktivitě má na kontě další cenný skalp a může přemýšlet nad zajímavým soupeřem z TOP 15 žebříčku lehké váhy. Nabízí se tedy soupeři jako Alexander Hernandez, Nasrat Haqparast, Jim Miller nebo Drakkar Klose. 

Mairbek Taisumov

Taisumov v posledních letech moc často nezápasí a UFC se hodí právě pro turnaje mimo USA. Do toho jsou zde věčné problémy s vízy, a tak je možné, že ho uvidíme až příští rok na dalším z ruských turnajů. Zde ani nechceme moc tipovat, kdo by mohl být další soupeř, ale můj osobní tip by byl Michel Prazeres.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

  1. Jan 10/09/2019

    Dobrý den, Vaše přání o zápasu Felder vs Pettis se těžko splní. Ti dva jsou totiž dobří přátelé a trénují ve stejném gymu.

    Odpovědět
    1. Pavel Bartoš 10/09/2019

      Nebylo by to poprvé, kdy jsou proti sobě členové jednoho týmu, ale je pravda, že ta šance je mnohem menší.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *