Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

UFC 242: Analýza, Tipy a Sázky

UFC 242: Analýza, Tipy a Sázky

Ve spolupráci se sázkovou společností Maxi-Tip Vám přinášíme tipy na sázky na turnaj UFC 242: Khabib vs Poirier. Všichni zápasníci úspěšně absolvovali dnešní vážení a my se můžeme těšit na zítřejší turnaj.

Dnes vám přínášíme tipy na UFC 242 redakce od Radima, Pavla a kurzovou analýzu nově obstará Honza, který na Instagramu spravoval úspěšnou stránku MMA Planet a nyní se přidává k týmu MMA Shorties. Tip na tiket najdete na IG účtu rkacko1 a přejeme hodně štěstí při tipování 🍀💸

Pokud ještě nemáte účet u Maxi-tipu, stačí se zaregistrovat zde: https://www.maxitip.cz/cs/registrace/?c=OGR a sázet na nejvýhodnější kurzy. 

UFC 242

Nurmagomedov vs Poirier – Vítěz Poirier 4,05

Dustin Poirier po prvním zápase s Eddie Alvarezem změnil treninkový režim, začal výrazně efektivněji pracovat na silově-kondiční přípravě s trenérem Philem Daru a od té chvíle se jeho výkonnost v zápasech razantně zlepšila. Od té doby dokázal porazit 4 bývalé/současné šampiony (Pettis, Alvarez, Gaethje a Holloway). Zkusme si teď představit, jak by proti sobě styly bojovníků mohly vypadat. V postoji Khabibova obrana ve většině případů neumožňuje okamžitý přechod do takedownu (k tomu se propracovává vlastním tlakem), vždy se snaží přední rukou vytvořit vzdálenost odstrčením soupeře, pravou ruku drží u brady a v záklonu couvá s vahou na zadní noze. To by s Poirierem mohl být velký problém, ten totiž neukončuje útoky po dvou, třech ranách, ale preferuje dlouhé kombinace klidně i deseti až patnácti úderů. V tom se liší od předchozích Khabibových soupeřů, kteří se celou dobu pokoušeli trefit jednu velkou ránu. Je téměř jisté, že zápas potrvá několik kol a že se dostane na zem, ovšem Poirierova jednatřiceti zápasová zkušenost by mu měla umožnit nezpanikařit a držet se taktiky, ta bude nesnažit se za každou cenu hned zvednout, pracovat ze zad a počkat si na další příležitosti v pozdější fázi utkání.

Barboza vs Felder – Vítěz Barboza 1,65

Po boku Poiriera se už na třetí zápas připravuje Edson Barboza, který se vrací po ošklivé prohře s Justinem Gaethjem. Kvůli tomu mu UFC tentokrát přidělilo papírově o něco slabšího soupeře, Paula Feldera. Toho už Barboza v roce 2015 porazil a měl by toho být schopen i v odvětě. Pokud chce Felder pomýšlet na vítězství, musí být celý zápas agresor, nenechat Barbozovi ani trochu prostoru a eliminovat tak alespoň částečně všechny možné kopy. Dle mého si Barboza zápas pohlídá a vyhraje buď opět na body, nebo na ukončení v druhé polovině zápasu.

Makhachev vs Ramos – Vítěz Ramos 3,65

V tomto zápase uvidíme střet dvou stylů, konkrétně wrestling proti brazilskému jiu-jitsu, Islam Makhachev má styl velmi podobný Khabibovi a je výrazně známější, než soupeř. Davi Ramos je kvůli tomu velkým outsiderem, i když dovednostně zdaleka nezaostává. Dvakrát dokázal zvítězit na mistrovství světa v grapplingu a je jedním z nejzkušenějších zemařů z celé váhy. Je možné, že oba budou mít obrovský respekt ke schopnostem druhého a zápas se bude odehrávat převážně v postoji. Nicméně se tento tip rozhodně vyplatí zkusit.

Salikhov vs Taleb – Vítěz Salikhov 1,95

Muslim Salikhov sice ještě zápas v UFC neměl, zkušenosti mu ale nechybí. Z posledních 13 zápasů 12x zvítězil, posledních 11 výher ukončil před limitem (4 z posledních 5 knockoutů kopy z otočky). Nordine Taleb takové úspěchy ani zdaleka nezažívá, z posledních 3 zápasů vyhrál pouze 1 a dostává se do pozice, kde je jen prvním testem pro vycházející talenty.

Jojua vs Moras – Vítěz Jojua 1,69

Jméno Sarah Moras může být českým fanoušků povědomé, utkala se totiž před rokem s Lucií Pudilovou. Tento zápas pro ní začal aktuální třízápasovou šňůru porážek, poslední z nich upravila její rekord už na 5-5. Pro gruzínskou Lianu Jojua to bude doposud největší zkouška, kterou by ale měla bez větších potíží zvládnout, značnou převahu bude mít na zemi.

Radim

Tipy, Maxitip
Pavel
Honza

 

Celková úspěšnost tipů z minulých turnajů:

Radim 176 z 302 (58,28 %)

Pavel 178 z 302 (58,94 %)

Honza 58 z 83 (69,88 %)

 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *