Co hledáte?

OKTAGON14 TIPSPORT

„Organizace bych přinutil k dopingovým testům,“ říká Jan Malach

„Organizace bych přinutil k dopingovým testům,“ říká Jan Malach

Před turnajem OKTAGON 14 v Bratislavě jsme vyzpovídali “Krále Severu“ Jana Malacha, který se na Slovensku střetne v českém souboji s Janem Jankou. V rozhovoru mimo jiné najdete, se kterými známými zápasníky světové MMA scény se Malach připravuje a také jaký má názor na dopingové testy.

Jan Malach

Jan Malach

Jak a kde se připravuješ na zápas s Janem Jankou, který tě čeká 14. září na turnaji OKTAGON 14 v Bratislavě? 

Ještě, než jsem o tom zápase vůbec věděl, tak jsem měl domluvený soustředění v Alliance MMA v San Diegu. Nějak v průběhu soustředění jsem se dozvěděl, že to asi dopadne už teď na Bratislavu a vůbec mi to nevadilo, protože mi alespoň zůstane ještě část formy z Alliance. Momentálně se připravuju v Reinders MMA pod nejlepším trenérem světa Andre Reindersem (žadný úplatky nebyly :D). Jsem z Liberce, v Praze nejsem úplně pořád, takže stíhám teda i dost tréninků doma v Liberci v MMA Liberec, kde mi kluci rádi s přípravou pomůžou.

Poměrně často se připravuješ v zahraničí. Jaké gymy navštěvuješ nejčastěji?

Sice se v zahraničí připravuju často, ale místa moc neměním. Lítám hlavně do Alliance. Potom jsem byl v SBG Ireland a ještě v mých kickboxerských letech jsem navštívil třeba Mike’s gym v Holandsku.

Se kterými známými zápasníky, už jsi měl tu možnost si zatrénovat?

S hodně. Je zajímavý, jak tě trénování s top zápasníky ve svým oboru dokáže motivovat a zároveň i pěkně vrátit do reality. Uvědomíš si tam, kde máš ještě mezery a na čem je potřeba hodně zamakat. Zároveň ti ale dojde, že některý věci ti vlastně docela jdou a že pokud chceš být na nějakém určitém levelu, tak ti to udá strategii, kterou by to šlo. Jinak teda jména: Dominick Cruz, Jeremy Stephens, Darrion Caldwell, Myles Jury a plno dalších jako je třeba Phil Davis, se kterým jsem třeba jenom drilloval, protože je o 3 váhy výše.

Jan Malach, Phil Davis

Jan Malach s bývalým šampionem Bellatoru Philem Davisem

Často měníš váhové kategorie, plánuješ se v budoucnu v nějaké divizi usadit?

Po tomhle fightu už opravdu plánuji lehkou váhu, přísahám! 😀 Už nemám tolik kilo, jak mezi předchozíma zápasama a to pravidelný chození v lehké váze je už reálné.

Nedávno Ondřej Novotný zmínil, že mezi tebou a Janem Jankou probíhá trashtalk na sociálních sítích. Já osobně jsem nic nezaregistroval. Myslíš si, že zrovna trashtalk, i kdyby jen umělý, je tou správnou cestou?

Řeknu to takhle, před cca 3-4 roky se za trash-talk považovalo jenom to, že jsem řekl, že vyhraju. Bylo to jiný. Lidi se báli říct i tuhle základní věc, přitom to je přece důvod, proč to dělají. Teď v roce 2019 je to už díky McGregorovi a jiným faktorům zahnaný do hrozného extrému. Pár vyhrocenými zápasy jsem si prošel a naučil jsem se jednu věc. Je úplně jedno, jestli si se soupeřem před zápasem nadáváte nebo si podáte ruku, zápas to nijak pozitivně ani negativně neovlivní. Celé to je jenom šum okolo toho hlavního, což je váš výkon.

Michal Martínek, Jan Malach, Tomáš Peleška

Michal Martínek, Jan Malach, Tomáš Peleška

V posledních týdnech jsou hodně rozebírána témata dopingu a výplaty zápasníků. Byl by si ty osobně pro zveřejňování výplat zápasníků a testování krve nebo moči na zakázané látky?

Výplaty zápasníků bych nezveřejňoval, protože tady k tomu organizace nikdo nenutí. K čemu bych organizace přinutil jsou ty dopingové testy. Mě osobně by zatím stačilo, kdyby alespoň zápasníkům dávali líznout, jestli nejsou napálený pervitinem nebo jinou sračkou.

Mockrát ti děkuji za rozhovor. Máš nějaký vzkaz na závěr pro fanoušky MMA Shorties?

Já děkuji za rozhovor a fanouškům bych chtěl vzkázat, ať dorazí zafandit jak mně, tak ostatním zápasníkům z Reinders MMA. Zároveň chci poděkovat všem, co jsou na téhle dlouhé cestě se mnou. V kleci to musím odmakat sám, ale v reálu sám nejsem :). Díky

 

Foto: CzechFighters.cz a IG Jana Malacha

Tags:

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *