Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Bude Lajoš Klein prvním Slovákem v UFC?

Bude Lajoš Klein prvním Slovákem v UFC?

Česká republika měla v nejprestižnější MMA lize světa už celkem tři zástupce. Vše začal Karlos Vémola, který v UFC debutoval v polovině roku 2010. Na Terminátora posléze navázal Viktor Pešta a nyní naše barvy hájí Lucie Pudilová. Tu lze ve jmenované trojici považovat za nejúspěšnější. Hned dva její duely totiž byly označeny jako zápasy večera, díky čemuž si vysloužila bonusouvou odměnu v celkové výši 100 000 dolarů (cca 2 300 000 Kč před zdaněním). Slovensko však na svého zástupce teprve čeká. Možná se však blýská na lepší časy.


Lajoš Klein mohl na UFC 242 bojovat s Khabibovým parťákem!


Jak už jsme vás informovali, existovala šance, že by se Lajoš Klein představil na ostře sledovaném turnaji UFC 242. Společně s Angličanem Murphym byl totiž zvažován jako možný soupeř pro Zubairu Tukhugova. Toho fanoušci znají hlavně jako kamaráda Khabiba Nurmagomedova. Svou roli také sehrál ve vřavě po souboji Khabib Nurmagomedov vs Conor McGregor. „Byl jsem odmítnutý. Dostal jsem nabídku, kterou jsme hned vzali, ale byl tam na výběr ještě Angličan, se kterým nakonec jde. On a celý tým se rozhodli pro něj,“ prozradil nám Lajoš Klein exkluzivně.

Zubaira si tak nakonec vybral spíše snazší cestu, s čímž víceméně souhlasí i reprezentant Spartakus Fight Gymu, „Co vím, tak tvrdil, že na mě není dostatečně připravený. Potkávali jsme se v Thajsku, kde se taky často připravuje. Myslím si, že svou roli v tom hrálo i to, že jsem levák. Neměl by totiž dostatek času se připravit na opačný gard. Ten Angličan podle mě není kvalitnější než já, takže mě to mrzí. No, jde se dál. Věřím, že to brzy přijde,“ doplnil Lajoš pro MMA Shorties.

Tentokrát to tedy bohužel nevyšlo, ale je jasné, že UFC matchmakeři mají Kleina v hledáčku. Ještě aby ne. Houževnatý borec totiž dokázal vyhrát 5 zápasů v řadě s tím, že „jen“ jeden rozhodovali až bodoví rozhodčí. Celkem má Klein na svém kontě 14 výher a pouze 2 prohry. Navíc hned třináct zápasů dokázal ukončit před limitem.

Lajoš Klein

Když se mluvilo o tom, kdo ze Slováků by se mohl do UFC dostat, tak se nejčastěji zmiňovala jména Klein a Deák. Šampion bantamweight divize organizace FNG Deák však v poslední době několikrát uvedl, že by svou cestu raději směřoval na východ. Tam se nabízí silné organizace, jako Rizin nebo ONE FC. Je tedy na Lajošovi, aby Slovenské fanoušky potěšil.

Bude Lajoš Klein prvním Slovákem v UFC?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nyní má před sebou zápas na turnaji OKTAGON 14, kde ho čeká zkušený Brazilec. Nejde sice o tak dravého soupeře, jako minule, ale s ohledem na okolnosti se to dá pochopit. Lajoš totiž stojí na prahu další životní etapy a rozhodně si nemůže dovolit zaváhat. 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

4 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *