Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Černý týden pro české MMA

Černý týden pro české MMA

Minulý týden měl pro české MMA velký potenciál, ale nakonec bohužel nebylo moc důvodů k radosti. V úterý totiž v bitvě o UFC kontrakt neuspěl Michal Martínek, kterého soupeř donutil odklepat hned v prvním kole. Následně se, navzdory poměrně dobrému prvnímu kolu, nedařilo ani naší jediné zástupkyni v nejprestižnější MMA lize světa Lucii Pudilové, která se od Antoniny Shevchenko nechala uškrtit do bezvědomí.

Michal Martínek


http://139.162.132.153/index.php/2019/07/31/michal-martinek-o-boji-o-ufc/


„Bohužel se mi to nepovedlo, ale doufám, že se to brzo povede někomu jinému, ať už z české nebo slovenské scény. Chtěl jsem udělat dobrý zápas. Tak moc jsem ho chtěl sníst, až jsem sežral sám sebe. Psychicky jsem ten zápas absolutně neustál. Už dva tři dny před zápasem, jak jsme přiletěli, jsem to nebyl já. Byl jsem mimo ze stresu. Bylo to pro mě úplně něco nového. Já jsem takhle venku nezápasil v Americe s posunama. Všechno je to jiné. Já jsem to absolutně neustál v hlavě,“ vysvětloval upřímně šampion těžké váhy organizace OKTAGON MMA Michal Martínek.

Michal Martínek

Navzdory prohře se však prý Michalův výkon vedení UFC líbil, takže existuje šance, že by si ho Dana White do show pozval i příští rok. Podobnou druhou šanci dostalo hned několik bojovníků, kteří jí následně dokázali využít a navzdory prvnímu neúspěchu se nakonec do UFC dostali. To by mohl být i Michalův případ. Na to je však ještě čas. Nyní bývalého hokejistu čeká avizovaný odpočinek a snad i titulová obhajoba. V ní by se teoreticky mohl utkat s vítězem bitvy Buday vs Dittrich, která byla kvůli zranění přesunuta ze Štvanice na bratislavský turnaj OKTAGON 14.

Lucie Pudilová


http://139.162.132.153/index.php/2019/07/20/lucie-pudilova-ufc-shevchenko/


Když už mluvím o pocitech v tréninkové přípravě na tento nastávající duel, ve kterém se utkám se skvělou bojovnicí Antoninou Shevchenko, tak mohu říct, že se cítím velmi dobře. Věřím, že to bude dobrý boj a udělám vše pro to, aby nedošlo na bodové rozhodnutí,“ slibovala Lucie před zápasem a svůj slib byla očividně připravená dodržet. Navzdory tomu, jak moc má ráda výměny v postoji, se totiž soupeřku snažila dostat na zem, kde by měla mít navrch. Antonina se však skvěle bránila, takže Lucčiným nejsilnějším momentem prvního kola byla série dvou tvrdých loktů, kterými sestru šampionky „otevřela“. Nakonec to byla Antonina, kdo zahrozil na zemi, když se jí podařilo chytit armbar, ze kterého se Lucie naštěstí dostala. Ve druhém kole však už soupeřce uniknout nedokázala. Při dalším pokusu o takedown se totiž Antonině podařilo zamknout škrcení (rear-naked choke), kterým Lucku poslala do bezvědomí. Zápas tak musel ukončit až přítomný rozhodčí.

Lucie Pudilová

Určitou cenou útěchy může být pro Lucii to, že už podruhé byl její výkon oceněn, jako zápas večera. Díky tomu si z Newarku veze bonus v hodnotě 50 000 dolarů, tedy více než milion korun.

Mezi fanoušky se okamžitě rozběhly vášnivé spekulace, zda třetí prohra v řadě znamená konec v UFC? Na tuto otázku lze nyní jen těžko odpovědět. Dle našich informací by měla mít Lucka v aktuálním kontraktu minimálně jeden další zápas. Ten jí sice UFC, s ohledem na prohry, dát nemusí, ale na druhou stranu je Lucie zárukou atraktivní podívané, což by mohlo hrát v dalším nasazování a případně i novém kontraktu velkou roli.

Lucie se určitě neztratí

I kdyby Lucie v UFC skutečně skončila, což se snad nestane, tak rozhodně nebude mít o nabídky nouzi. Jako nejpravděpodobnější se jeví to, že by posílila aktuální CZ/SK jedničku OKTAGON MMA. S organizací, v jejímž čele stojí Ondřej Novotný a Pavol Neruda, už totiž očividně nějakým způsobem spolupracuje. Důkazem je tisková konference na turnaji OKTAGON 13 nebo přítomnost Michala Pavla (kmenový člen OKTAGON týmu) v jejím rohu při poslední bitvě.

Kdo se dostane do nejvyšší ligy?

Jak už bylo řečeno, v tuto chvíli máme v elitní MMA lize „jen“ jednoho zástupce. Celkem se do UFC podívali tři naši zástupci – Karlos Vémola, Viktor Pešta a Lucie Pudilová. Tím dalším by za české MMA mohl být šampion polo-těžké váhy organizace Rizin Jiří Procházka. Ten už má UFC smlouvu nějakou dobu „na stole“, ale zatím pokračuje na své cestě japonskou organizací, skrze kterou se nabízí spolupráce s Bellator. Denisa však o UFC mluví čím dál častěji, hlavně v souvislosti s tím, že by rád změřil síly s těmi skutečně nejlepšími. Je snad tedy jen otázkou času, kdy ho tam uvidíme.

Jiří Procházka MMA

iSport.cz

Dalšími kandidáty by výhledově mohli být excelentní David Dvořák, trochu přehlížená Magda Šormová, stále se zlepšující David Kozma, kreativní Makhmud Muradov nebo pár dalších. Snad to nebude trvat dlouho a některé z uvedených jmen v UFC skutečně uvidíme.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *