Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Zápas mu absolutně nesedl,“ zhodnotil trenér Reinders Martínkovu prohru

„Zápas mu absolutně nesedl,“ zhodnotil trenér Reinders Martínkovu prohru

Šampion těžké váhy organizace OKTAGON MMA se v úterý představil v rámci reality show Dana White´s Tuesday Night Contender Series. Před zraky prezidenta UFC a předních matchmakerů měl šanci vybojovat UFC smlouvu. Navzdory tvrdé přípravě se mu to však nepodařilo. Poté, co se pokusil soupeře dostat na zem, totiž sám skončil na zádech. Tam čelil soupeřovým úderům a pokusům o přechod pozice. Nakonec se nechal chytit do arm triangelu, který záhy odklepal.


http://139.162.132.153/index.php/2019/07/31/michal-martinek-o-boji-o-ufc/


Chtěl jsem udělat dobrý zápas. Tak moc jsem ho chtěl sníst, až jsem sežral sám sebe. Psychicky jsem ten zápas absolutně neustál. Už dva tři dny před zápasem, jak jsme přiletěli, jsem to nebyl já. Byl jsem mimo ze stresu,“ vysvětloval upřímně Michal, v čem bylo jádro neúspěchu.

Jeho slova pro iSport.cz v podstatě potvrdil i trenér André Reinders, „Každý, kdo sleduje Michalovy zápasy, musel vidět, že mu tenhle zápas absolutně nesedl. Hodně se na jeho výkonu podepsalo, že zápasil poprvé venku, v cizím prostředí, kde vše funguje trochu jinak. A hned pod drobnohledem hvězd, na které většina z nás kouká akorát v televizi. Michal chtěl za každou cenu jim a hlavně českým a slovenským fanouškům předvést skvělý výkon, a to ho svázalo natolik, že vůbec neukázal, čeho je schopný. Kdo tohle nikdy nezažil, tak asi nemůže pochopit, jak velký tlak to dokáže na bojovníka vytvořit. Každopádně věřím, že tuhle zkušenost Michal v hlavě zpracuje a že to z něj udělá ještě silnějšího a lepšího bojovníka.“

Michal Martínek Reinders

Michal Martínek a André Reinders po návratu do ČR

Michal ve svém po-zápasovém vyjádření mluvil o tom, že by si teď chtěl dát na nějakou dobu pauzu. Prý na něj teď bylo moc stresu a tak si musí odpočinout. Otázkou je, jak dlouhý odpočinek mu organizace OKTAGON dopřeje. Michal je totiž stále úřadujícím šampionem, který však už více než rok svůj titul neobhájil. Tak trochu by se tedy nabízelo, že bychom se mohli na turnaji OKTAGON 15 dočkat titulové bitvy v těžké váze. Jako možní soupeři se nabízí Buday nebo Dittrich, kteří se měli utkat na Štvanici. Vše však bude hodně záležet na Michalovi a na tom, jak rychle se mu začne po tréninku a boji stýskat.

Zdroj: Martínek boj o UFC neustál psychicky: MMA je krásný i pěkná ku***

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *