Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Michal Martínek o neúspěšném boji o UFC kontrakt

Michal Martínek o neúspěšném boji o UFC kontrakt

Michal Martínek se v noci z úterý na středu představil v reality show Dana Whites´s Tuesday Night Contender Series. V té bojovníci před zraky prezidenta UFC a předních matchmakerů bojují o kontrakt s nejprestižnější MMA organizací na světě. Michal však svůj boj bohužel prohrál hned v prvním kole a tak na vysněný kontrakt samozřejmě nedosáhl.

„Bohužel se mi to nepovedlo, ale doufám, že se to brzo povede někomu jinému, ať už z české nebo slovenské scény. Chtěl jsem udělat dobrý zápas. Tak moc jsem ho chtěl sníst, až jsem sežral sám sebe. Psychicky jsem ten zápas absolutně neustál. Už dva tři dny před zápasem, jak jsme přiletěli, jsem to nebyl já. Byl jsem mimo ze stresu. Bylo to pro mě úplně něco nového. Já jsem takhle venku nezápasil v Americe s posunama. Všechno je to jiné. Já jsem to absolutně neustál v hlavě.

Je to samozřejmě obrovská zkušenost, ale pro mě i zklamání. Myslel jsem si, že jsem psychicky silnější. Bohužel, co si z toho můžu vzít? Minimálně to, že už nikdy v životě nebudu tak ve stresu, jako jsem byl teď ty poslední 3 dny. Teploty, úzkosti, byl jsem úplně zataženej, jak hovado…

Tu nabídku jsem vlastně dostal a vůbec jsem nepřemýšlel, jestli jo nebo ne. Řekl jsem jdu. Zápasil jsem po roce. Do přípravy jsem dal všechno, trénoval jsem jak blázen. Prohra mi nevadí, já jsem v životě prohrál milionkrát. Vadí mi prohra kvůli nám všem a vadí mi to, jakým způsobem jsem prohrál. Nemohl jsem zúročit to, na co jsem se připravoval. V tom je ten sport bohužel krásný, ale i pěkná kurva. 

Já si teď dám nějakou dobu pauzu, protože cítím, že to tak chci a moje hlava to chce. Byl jsem hodně ve stresu a to teď být nechci, chci mít klid. Potřebuji nějaké aspekty zlepšit, takže se nějakou dobu asi neuvidíme, protože teď nechci. Každopádně moc děkuju všem za přízeň,“ rozpovídal se Michal Martínek na svém FB profilu.

Reakce fanoušků

Upřímně mě dost zklamaly negativní až zlé reakce některých „fanoušků“, které přišly bezprostředně po zápase. Na kritiku, byť třeba konstruktivní nebo dobře myšlenou, teď podle mě není úplně nejvhodnější doba. Ano, Michal poprvé ve své kariéře prohrál, ano, bohužel toho moc nepředvedl a ano, udělal několik zbytečných chyb, ale asi neexistuje nikdo, koho by to mrzelo více, než právě Michala. Možná ještě nějaké sázkaře, kteří investovali velké peníze. Na druhou stranu je potřeba brát v potaz to, že Michal podlehl očividně těžšímu a na zemi zkušenějšímu soupeři. Pět ze sedmi výher totiž Nascimento získal právě skrze nějakou submisi. Na kritiku a rozbor toho, co bylo špatně, bude dostatek času v následujících dnech. Nyní bychom však měli Michala hlavně podpořit!

Do Las Vegas totiž odjížděl po náročné přípravě s pokorou a plánem reprezentovat nejen sebe, ale i celé CZ/SK MMA, protože doufal, že by se díky jeho úspěchu mohlo dostat i na další domácí bojovníky a bojovnice. Zároveň je třeba zmínit, že prošel přísným testováním, čímž se na naší scéně nemůže pochlubit téměř nikdo. Reakce typu „to bylo jasné“, „to se dalo čekat“, „hrůza“, „na nejvyšší ligu nemá“, „šanci měli dostat jiní“ a mnohé horší tedy ani tak nereflektují Michalův výkon, jako spíš úroveň komentujících, jejichž přízeň je neuvěřitelně vrtkavá. Jeden den bojovníka chválí, aby jej hned při prvním přešlapu nekompromisně zavrhli. 

Pro Michala je to alespoň komplexní zkušenost, na které může stavět v dalších bitvách a budoucí části kariéry. 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

4 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *