MMA Shorties

Co hledáte?

Pátý element #22 – Amanda Nunes obhájila první ze dvou titulů

OKTAGON14 OKTAGON14

Pátý element #22 – Amanda Nunes obhájila první ze dvou titulů

Share

Krásný pátek všem čtenářům našeho blogu čistě o ženském MMA. Máme před sebou nabitý víkend, v němž hned tři přední světové organizace nabídnou hlavní zápas v podání žen. Rubrika nadcházejících zápasů tak dnes praská ve švech. Co bude hlavní zprávou dnešního blogu je jistě zřejmé a sice současná královna světového MMA Amanda´Lioness´ Nunes, které opět obhájila pás šampiónky UFC.

Pátý element lvice Amandy Nunes

Amana Lourenco Nunes je aktuální šampiónkou dvou váhových kategorií, pérové a bantamové, v organizaci UFC. Drží skóre 18 výher a 4 proher s tím, že v posledním svém zápase úspěšně obhájila titul bantamu proti velezkušené Holy Holm. Nunes zápas ukončila TKO první kolo tvrdým, přesným a hlavně výborně načasovaným highkickem. Svou poslední prohru zaznamenala v roce 2014 proti Cat Zingano (10-4/Kolorado).

Amanda se narodila 30.května 1988 a pochází z brazilské provincie Bahia a dospělý život tráví v U.S.A., prvně v New Jersey a následně na Floridě. Již ve 4 letech začala trénovat karate a kolem 16 let přidala box a brazilské jiu-jitsu, v němž si poprvé vyzkoušela turnajovou atmosféru. Vyzkoušela také judo, capoeira a muay-thai. Prošla si několika gymy s tím, že největších úspěchů dosáhla v American Top Team na Floridě, což je její aktuální domácí gym.

Kariéra

Svůj MMA debut absolvovala 8. března 2008 v brazilské organizaci Prime. Její soupeřka Ana Maria (5-5/Brazílie) ji přemohla první kolo na armbar. Následovala šňůra výher a přechodů mezi organizacemi. Prošla Samurai FC, Strikeforce a samozřejmě také Invicta FC. Svůj první zápas v UFC měla v srpnu 2013, kde porazila Sheilu Gaff (10-7/Německo) na TKO údery hned ve druhé minutě prvního kola a získala si tak nejen přízeň diváků, ale takí Dany Whitea. Její hvězda v UFC postupně stoupala, až si na UFC 200 v červenci 2016 došla pro titul šampiónky bantamu, který získala vítežství první vis RNC nad Mishou Tate (18-7/Washington). Amanda se ten den stala historicky prvním veřejně se přiznávajícím homsexuálním šampiónem UFC. Misha Tate po následujícím zápase ukončila kariéru.

Poté Nunes porazila velmi rychle i legendární Rondu Rousey (12-2/Kalifornie). Největší věhlas ji však přinesl zápas proti, do té doby nejobávanější ženě planety, Cris Cyborg (20-2/Brazílie). Zvítězila, pro mnohé velmi nečekaně, v první minutě na KO údery a odnesla si nejen skalp ze všech nejcennější, ale také titul šampiónky pérové váhy a stala čtvrtým bojovníkem UFC, který dosáhl na dva pásy současně. Momentálně Amanda Nunes nekompromisně vládne světovým žebříčkům ženského MMA a hodlá obhajovat oba své titul. Můžeme se tedy těšit na další skvělé výkony v jejím podání a budeme ji držet pěsti na její cestě bojovnice.

Amanda Nunes, UFC 239, Lioness

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Titulový souboj na UFC 239 o pás bantamu vyhrála současná královna ženského MMA. Amanda Nunes (18-4/Brazílie) nad Holy Holm (12-5/Nové Mexiko). Claudia Gadelha (17-4/Brazílie) porazila na body Randu Markos (9-7-1/Kanda). Pannie Kianzad (11-5/Švédsko) prohrála s Julií Avila (6-1/Kalifornie) rovněž na body.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPASY

One Championship nabídne hlavní zápas mezi Angelou Lee (9-1/Hawaj) a Michelle Nicolini (5-2/Brazílie). Nabídne také souboj Hayatun Jihin Radzuan (4-1/Malajsie) proti Jomary Torres (4-3/Filipíny) a Bozhena Antoniyar (2-1/Myanmar) proti Bi Nguyen (5-3/Kalifornie).

Také Bellator 224 nabídne více ženských zápasů včetně toho hlavního, v němž změří síly Julia Budd (12-2/Kanada) s Olgou Rubin (6-0/Izrael). Kristina Williams (3-1/Oklahoma) stane proti Julianě Velsquez (8-0/Brazílie). Leslie Smith (10-7/Kalifornie) poměří síly s Sinead Kavangh (5-3/Irsko). Bruna Ellen (4-2/Brazílie) vyzve Elinu Kallionidou (7-2/Řecko). Arlene Blencowe (11-7/Austrálie) bude bojovat s Amandou Bell (6-5/Oregon).

Do třetice i UFC FN 155 nabízí hlavní zápas v podání žen a sice Germaine de Randamie (8-3/Holandsko) zabojuje proti neporažené Aspen Ladd (8-0/Kalifornie). Juliana Pena (8-3/Washington) má zápas s Nicco Montano (4-2/Arizona) a Brianna Van Buern (8-2/Kalifornie) se postaví Livinha Souza (13-1/Brazílie).

Ženskému MMA zdar!

Autor: BoBesh Vojkůvka / Cutman v Alpha Cutman Team

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *